Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji MUDr. David Holeš, Ph.D., vlastní Moravskoslezský kraj.
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
Dříve ve firmě · 1
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizaceSkupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 777 z 781firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 33 letna trhu, déle než 839 z 894 firem oboru v Ostravě
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje
- 6 firemsídlí na stejné adrese
- 1 mld. Kč2 117 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 153,8 mil. Kčv 30 dotacích z veřejných rozpočtů, 22 % z fondů EU
- 1 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 202 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče v Ostravě · 781 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 777
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 2
- 0170
- 1 - 5355
- 6 - 9120
- 10 - 1981
- 20 - 2418
- 25 - 4921
- 50 - 995
- 100 - 1992
- 200 - 2491
- 250 - 4992
- 500 - 9992
- 1000 - 1499tato firma2
- 2500 - 29991
- 5000 - 99991
Ročník 1993
Z 2 278 subjektů oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje 2 261. Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace1000 - 1499 zaměstnancůod 1993Tato firma · stejně velké →
- Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1995
- Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace2500 - 2999 zaměstnancůod 1992
- Fakultní nemocnice Ostrava5000 - 9999 zaměstnancůod 1991
- Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě500 - 999 zaměstnancůod 2003
- AquaKlim, s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2008
- Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě250 - 499 zaměstnancůod 2003
- Národní Centrum Tkání a Buněk a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2009
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
2 117 smluv za 1 mld. Kč, nejvíc s FOSAN s.r.o. (47 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- FOSAN s.r.o.51 smluv489,7 mil. Kč
- Česká kancelář pojistitelů15 smluv51,5 mil. Kč
- Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.124 smluv33,2 mil. Kč
- JNL s.r.o.28 smluv23,6 mil. Kč
- CENTRUM Moravia Sever, spol. s r.o.145 smluv23,3 mil. Kč
- CHEIRÓN a.s.43 smluv21,9 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2024Kupní smlouva - sanitní vozidla - část č.2 - 8 ks44 mil. Kč
- Objednávka - intraoseální vrtačkyuzavřena 26. 10. 2026321 404 Kč s DPH
- Objednávka - lékyuzavřena 6. 10. 2026140 624 Kč s DPH
- Dodatek č.2 ke smlouvě o dílo - rozšíření garážových stání VS Opavauzavřena 31. 10. 2026 · dodatek281 114 Kč s DPH
- Objednávka - zednické a malířské práce kanceláře, šatna - VS Bruntáluzavřena 26. 10. 2026132 413 Kč s DPH
- Objednávka - výměna nášlaných ploch šatny řidičů - VS Bruntáluzavřena 23. 10. 2026116 853 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
30 dotací za 153,8 mil. Kč (2006–2025), 22 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo zdravotnictví.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 33,1 mil. Kčnárodní zdroje · 120,8 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo zdravotnictví27 dotací120,5 mil. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj2 dotace33,1 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky1 dotace220 000 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2023Stavební akce související s pandemií CovidMinisterstvo pro místní rozvoj29 mil. KčEU
- ZZS MSK-krizová připravenost 2025Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · ZZS dotace krajům - neinvestiční11,8 mil. Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2023Ministerstvo zdravotnictví · 2024–2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání880 000 Kč
- ZZS MSK - krizová připravenost 2024 - doplatekMinisterstvo zdravotnictví · 2024 · ZZS dotace krajům - neinvestiční7,8 mil. Kč
- ZZS Moravskoslezského kraje - speciální sanitní vozidlo - 2023Ministerstvo zdravotnictví · 2024 · Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny ZZS6 mil. Kč
- ZZS Moravskoslezského kraje - transportní nosítka - 2024Ministerstvo zdravotnictví · 2024 · Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny ZZS2,9 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 5 mil. Kč, vyúčtováno 0 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekt
- od 9. 1. 2025 · do 31. 10. 2027Zajištění interoperability ZZS Moravskoslezského kraje pro elektronické zdravotnictvíIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský5 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 176 · benzín 18 · ostatní 6 · elektřina 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 2. 2025Nový ve vedeníMUDr. David Holeš, Ph.D. (ředitel)
- 31. 1. 2025Odchod z vedeníMUDr. Roman Gřegoř (ředitel)
- 14. 6. 2018Nový společníkMoravskoslezský kraj
- 10. 1. 2013Změna názvuÚzemní středisko záchranné služby Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace → Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace
- 10. 1. 2013PřesídleníOstrava
- 2. 2. 2005Změna názvuÚzemní středisko záchranné služby Ostrava, příspěvková organizace → Územní středisko záchranné služby Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace
- 1. 4. 1993Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 278 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
muamahn
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ48804525
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava II
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Živnostenský rejstřík, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Výškovická 2995/40, Zábřeh, 70030 Ostrava
- Česká asociace hasičských důstojníků, z.s.Spolek · od 1996 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského krajeOrganizační složka státu · od 2001 · 100 - 199 zaměstnancůAktivní
- SH ČMS - Krajské sdružení hasičů Moravskoslezského krajePobočný spolek · od 2003 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- SH ČMS - Okresní sdružení hasičů OstravaPobočný spolek · od 1995 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Sportovní klub Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, z.s.Spolek · od 1993Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 48804525
- Hlavní činnost
- Ostatní činnosti související se zdravotní péčí j. n.
- Další činnosti
- Pronájem a správa vlastních nebo pronajatých nemovitostí, 68200, Ostatní činnosti související se zdravotní péčí
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 4. 1993
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace
Otázky
Časté otázky o firmě Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace
Kdy vznikla firma Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace?
Kolik zaměstnanců má Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace?
Kde sídlí Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace?
Jaké je IČO firmy Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace?
Jakou datovou schránku má Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace?
Kdo je ve vedení firmy Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace?
Komu patří Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace?
Je Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace spolehlivý plátce DPH?
Čím se Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace zabývá?
Je Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu