Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 26 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 26 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Nemanja Vidović a 3 další, vlastní hlavně Molson Coors Netherlands B.V. (100 %).
Statutární orgán
- Nemanja Vidovićjednatel · od 2023 · nar. 1988 · Banja Lukadalších 2 firmy:2 aktivních
- Jan Turekjednatel · od 2024 · nar. 1975 · Odolena Vodadalších 2 firmy:2 aktivních
- Michala Podojilovájednatel · od 2025 · nar. 1984 · Čtyřkolydalších 1 firma:1 aktivních
- Martin Čermákjednatel · od 2026 · nar. 1976 · Prahadalších 10 firem:10 aktivních
Společníci a akcionáři
- Molson Coors Netherlands B.V.100 %od 2012 · vklad 1 000 mil. Kč
- Molson Coors Europe Holdings B.V.0 %od 2020 · vklad 50 000 Kč
Dříve ve firmě · 14
- Teo Cendojednatel · od 2021 · do 2026 · nar. 1968 · Splitjiné firmy v rejstříku nemá
- Daniela Houčkovájednatel · od 2023 · do 2024 · nar. 1974 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Pokornýjednatel · od 2021 · do 2024 · nar. 1978 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Lucie Kováčovájednatel · od 2022 · do 2023 · nar. 1979 · Nitrajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Silvia Miklósovájednatel · od 2021 · do 2023 · nar. 1974 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- František Šámaljednatel · od 2013 · do 2022 · nar. 1952 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Jana Vinklářovájednatel · od 2020 · do 2021 · nar. 1974 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zdeněk Luxjednatel · od 2016 · do 2021 · nar. 1972 · Jesenicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zdenek Havlenajednatel · od 2017 · do 2020 · nar. 1971 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Edita Šilhánovájednatel · od 2012 · do 2020 · nar. 1972 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Kovaříkjednatel · od 2016 · do 2019 · nar. 1970 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Lucie Cahlíkovájednatel · od 2012 · do 2017 · nar. 1977 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Molson Coors Lux 2 S.a.r.l.společník · od 2012 · do 2012
- MOLSON COORS LUX 2společník · od 2012 · do 2020
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Pivovary Staropramen s.r.o.Shrnutí · spočítáno z registrů
Pivovary Staropramen s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 292 z 294firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 14 letna trhu, déle než 298 z 540 firem oboru v Praze
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 2012 dnes funguje
- 4 firmysídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 21,3 mil. Kč51 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 4,2 mil. Kčv 1 dotaci z veřejných rozpočtů
- 15 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 23 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 10 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba nápojů v Praze · 294 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 292
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 0
Ročník 2012
Z 164 subjektů oboru zapsaných v roce 2012 dnes funguje 159. Pivovary Staropramen s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Pivovary Staropramen s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2012Tato firma · stejně velké →
- Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1991
- FONTANA WATERCOOLERS, s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1996
- KMV BEV CZ s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2017
- Chráněná Dílna Radotín s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2022
- HOLS akciová společnost50 - 99 zaměstnancůod 1994
- Vinohradský pivovar, a.s.50 - 99 zaměstnancůod 2013
- Crystalis s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1993
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
51 smluv za 21,3 mil. Kč, nejvíc s Statutární město Plzeň (66 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Statutární město Plzeň7 smluv14 mil. Kč
- Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas5 smluv2,5 mil. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA2 smlouvy1,9 mil. Kč
- Švandovo divadlo na Smíchově2 smlouvy1,5 mil. Kč
- Zoologická zahrada Olomouc, příspěvková organizace2 smlouvy610 000 Kč
- Městská část Praha 52 smlouvy232 645 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2020Poskytnutí slevy COVID 19, dodatek číslo 113,9 mil. Kč
- Dohoda o poskytnutí zpětného obratového bonusu – Pivovary Staropramen 2026uzavřena 9. 2. 2026cena neuvedena
- Ukončení platnosti Dohody o poskytnutí zpětného obratového bonusu – Pivovary Staropramenuzavřena 9. 2. 2026 · dodatekcena neuvedena
- 49/2026 Smlouva o marketingové spolupráciuzavřena 23. 3. 2026cena neuvedena
- O dodávkách a poskytnutí zpětného bonusuuzavřena 13. 2. 2026cena neuvedena
- Dodatek č. 1uzavřena 25. 2. 2026 · dodatekcena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
1 dotace za 4,2 mil. Kč (2023); nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Poslední dotace
- Pivovary Staropramen - kompenzace cen energiíMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2023 · Program podpory na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cen4,2 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: ostatní 21 · nafta 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 9. 2026Nový ve vedeníMartin Čermák (jednatel)
- 15. 7. 2026Odchod z vedeníTeo Cendo (jednatel)
- 1. 7. 2025Nový ve vedeníMichala Podojilová (jednatel)
- 31. 10. 2024Odchod z vedeníDaniela Houčková (jednatel)
- 2. 4. 2024Nový ve vedeníJan Turek (jednatel)
- 31. 1. 2024Odchod z vedeníPetr Pokorný (jednatel)
- 31. 10. 2023Odchod z vedeníLucie Kováčová (jednatel)
- 2. 10. 2023Nový ve vedeníDaniela Houčková (jednatel)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 5. 2023Nový ve vedeníNemanja Vidović (jednatel)
- 31. 3. 2023Odchod z vedeníIng. Silvia Miklósová (jednatel)
- 30. 4. 2022Odchod z vedeníFrantišek Šámal (jednatel)
- 1. 1. 2022Nový ve vedeníLucie Kováčová (jednatel)
- 31. 12. 2021Odchod z vedeníMgr. Jana Vinklářová (jednatel)
- 15. 7. 2021Nový ve vedeníTeo Cendo (jednatel)
- 15. 7. 2021Nový ve vedeníPetr Pokorný (jednatel)
- 28. 2. 2021Odchod z vedeníIng. Zdeněk Lux (jednatel)
- 1. 1. 2021Nový ve vedeníIng. Silvia Miklósová (jednatel)
- 31. 12. 2020Odchod z vedeníIng. Zdenek Havlena (jednatel)
- 1. 8. 2020Nový ve vedeníMgr. Jana Vinklářová (jednatel)
- 16. 4. 2020Odchod společníkaMOLSON COORS LUX 2
- 16. 4. 2020Nový společníkMolson Coors Europe Holdings B.V. – 0.005 %
- 26. 2. 2020Odchod z vedeníMgr. Edita Šilhánová (jednatel)
- 31. 12. 2019Odchod z vedeníPetr Kovařík (jednatel)
- 9. 1. 2017Nový ve vedeníIng. Zdenek Havlena (jednatel)
- 8. 1. 2017Odchod z vedeníIng. Lucie Cahlíková (jednatel)
- 20. 6. 2012Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 164 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
78secrq
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ24240711
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve plátce spotřební daněSpotřební daněukončeno
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Nádražní 43/84, Smíchov, 15000 Praha
- F&B Centrum, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2007 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- F&B Concepts, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2006 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Molson Coors Europe s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2009 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- ZO NOS PPP Pivovary Staropramen s.r.o. závod STAROPRAMENOdborová organizace · od 1990Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 24240711
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Výroba piva
- Další činnosti
- Výroba potravinářských výrobků, Výroba průmyslových krmiv, Výroba sladu, Shromažďování a sběr odpadů, kromě nebezpečných, Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Nespecializovaný velkoobchod, Rekreační a ostatní krátkodobé ubytování, Zprostředkovatelské činnosti realitních agentur a 5 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 20. 6. 2012
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Pivovary Staropramen s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě Pivovary Staropramen s.r.o.
Kdy vznikla firma Pivovary Staropramen s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má Pivovary Staropramen s.r.o.?
Kde sídlí Pivovary Staropramen s.r.o.?
Jaké je IČO firmy Pivovary Staropramen s.r.o.?
Jakou datovou schránku má Pivovary Staropramen s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy Pivovary Staropramen s.r.o.?
Komu patří Pivovary Staropramen s.r.o.?
Je Pivovary Staropramen s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Pivovary Staropramen s.r.o. zabývá?
Je Pivovary Staropramen s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba nápojů v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu