Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2020 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 2 závěrky.
- Poslední zveřejněná účetní závěrka je za rok 2020.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 2 závěrky; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Robert Suchánek a 3 další, vlastní IMOS holding, a.s. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Robert Suchánekpředseda představenstva · od 2014 · nar. 1972 · Jiříkovicedalších 7 firem:7 aktivních
- Ing. Martin Nevrlýčlen představenstva · od 2018 · nar. 1982 · Horní Domaslavicedalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. Jiří Davidčlen představenstva · od 2019 · nar. 1980 · Brnodalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Boris Fosláničlen představenstva · od 2021 · nar. 1973 · Jedovnicedalších 2 firmy:2 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 4
- Ing. Ivan Sigmundčlen dozorčí rady · od 2010 · nar. 1963 · Nový Jičíndalších 6 firem:6 aktivních
- Ing. Oldřich Šterclčlen dozorčí rady · od 2014 · nar. 1964 · Klobouky u Brnadalších 11 firem:11 aktivních
- Ing. Jan Sniegonpředseda dozorčí rady · od 2014 · nar. 1964 · Třinecdalších 6 firem:6 aktivních
- Ing. Jakub Rulíšekčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1999 · Dolní Moravadalších 7 firem:7 aktivních
Dříve ve firmě · 13
- Ing. Aleš Špinarčlen představenstva · od 2015 · do 2021 · nar. 1963 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Milan Karásekčlen představenstva · od 2006 · do 2018 · nar. 1963 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- David Platzerčlen představenstva · od 2015 · do 2018 · nar. 1970 · Metylovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Sniegonmístopředseda představenstva · od 2014 · do 2015 · nar. 1966 · Říčanyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Švejnohačlen představenstva · od 2014 · do 2015 · nar. 1972 · Veverská Bítýškajiné firmy v rejstříku nemá
- David Platzermístopředseda představenstva · od 2015 · do 2015 · nar. 1970 · Metylovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Richard Lukasmístopředseda představenstva · od 2014 · do 2015 · nar. 1977 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Robert Suchánekčlen představenstva · od 2006 · do 2014 · nar. 1972 · Jiříkovicedalších 7 firem:7 aktivních
- Ing. Oldřich Šterclpředseda představenstva · od 2006 · do 2014 · nar. 1964 · Klobouky u Brnadalších 11 firem:11 aktivních
- Ing. Jan Sniegonmístopředseda představenstva · od 2005 · do 2014 · nar. 1964 · Třinecdalších 6 firem:6 aktivních
- Ing. Ivan Sigmundmístopředseda představenstva · od 2005 · do 2010 · nar. 1963 · Nový Jičíndalších 6 firem:6 aktivních
- Ing. Oldřich Šterclmístopředseda představenstva · od 1998 · do 2006 · nar. 1964 · Klobouky u Brnadalších 11 firem:11 aktivních
- IMOS holding,a.s.společník · od 1998 · do 2002
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
IMOS Brno, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
IMOS Brno, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 675 z 1 677firem oboru v Brně s uvedenou velikostí je menších
- 29 letna trhu, déle než 2 337 z 3 169 firem oboru v Brně
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje
- 14 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 46,4 mld. Kč1 595 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 4,1 mil. Kčv 4 dotacích z veřejných rozpočtů, 91 % z fondů EU
- 211 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 13,7 mld. Kč bez DPH
- 14 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- SNĚŽNÍK, a.s.stojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří
- 357 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 5 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výstavba budov v Brně · 1 677 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 675
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 0
Ročník 1997
Z 3 648 subjektů oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje 3 556. IMOS Brno, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Brně, nejpodobnější velikostí
Všechny- IMOS Brno, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1997Tato firma · stejně velké →
- Brněnské komunikace a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1995
- PS BRNO, s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1997
- ESOX, spol. s r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1991
- Dopravní stavby Brno, s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1992
- MORAVOSTAV Brno, a.s. stavební společnost100 - 199 zaměstnancůod 1992
- STAVOS Brno, a.s.100 - 199 zaměstnancůod 1996
- KOMFORT,a.s.100 - 199 zaměstnancůod 1998
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
1 595 smluv za 46,4 mld. Kč, nejvíc s Statutární město Brno.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Statutární město Brno247 smluv4,3 mld. Kč
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.263 smluv2,3 mld. Kč
- Fakultní Thomayerova nemocnice2 smlouvy1,4 mld. Kč
- Institut klinické a experimentální medicíny168 smluv1,2 mld. Kč
- Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje, příspěvková organizace kraje127 smluv638,5 mil. Kč
- Město Břeclav4 smlouvy530,1 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2023Smlouva o dílo - výstavba BioPharma Hub Masarykovy univerzity - vybudování objektu3,2 mld. Kč
- Dílčí smlouva o dílo - Výměna a opravy stavebních částí na CS - vandalismus (na základě Rámcové smlouvy o dílo 9001/200/24)uzavřena 26. 10. 2026145 680 Kč
- D1 0135 - Výtluky a lokální opravy 2026uzavřena 27. 10. 2026 · dodatek2 mil. Kč
- Smlouva o dílo - stavební práce - Vnitroblok Bakalovo nábřeží - opěrná stěnauzavřena 23. 10. 20264,9 mil. Kč
- Změnové listy č. 055,060,067,069,074,079-IKEM Z3-Výstavba laboratorního pavilonu-modulární výstavbauzavřena 20. 10. 2026 · dodatek364 918 Kč
- Zkapacitnění vodovodního přivaděče Hranice - Lipník nad Bečvou - Dodatek č. 4uzavřena 13. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
4 dotace za 4,1 mil. Kč (2014–2024), 91 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 3,7 mil. Kčnárodní zdroje · 385 389 Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu3 dotace3,8 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí1 dotace244 000 Kč
Poslední dotace
- Instalace FVE pro IMOS Brno, a.s.Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie1,3 mil. KčEU
- IMOS elektřina a plyn žádost o podporuMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2023 · Program podpory na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cen385 390 Kč
- Decentralizace vytápění areálu IMOS - modernizace vytápění a přípravy TUV - úspora tepelné energieMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2017 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost2,1 mil. KčEU
- 0410411008200004(98)Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2014244 000 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
211 vyhraných zakázek za 13,7 mld. Kč od 63 zadavatelů; v 9 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.61 zakázek2,9 mld. Kč
- Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje, příspěvková organizace kraje13 zakázek155 mil. Kč
- Vysoké učení technické v Brně11 zakázek17,6 mil. Kč
- Ředitelství silnic Zlínského kraje,příspěvková organizace9 zakázek31,2 mil. Kč
- Statutární město Brno7 zakázek852,8 mil. Kč
- Město Blansko7 zakázek610,1 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2026FN Brno - výstavba gynekologicko-porodnické kliniky II - projekt 335V911000001Fakultní nemocnice Brno · společně s dalšími3,1 mld. Kč
- nadlimitní · 2024KONCERTNÍ HALA MĚSTA OSTRAVY – výběr zhotovitele stavby – Fáze 2Statutární město Ostrava · 7 nabídek · společně s dalšími2,8 mld. Kč
- nadlimitní · 2024KONCERTNÍ HALA MĚSTA OSTRAVY – výběr zhotovitele stavby – Fáze 2Statutární město Ostrava · společně s dalšími2,8 mld. Kč
- nadlimitní · 2026VHI RN Královky – výběr zhotoviteleStatutární město Brno · 2 nabídky · společně s dalšími1,4 mld. Kč
- nadlimitní · 2026Fakultní Thomayerova nemocnice Praha – výstavba centrálního urgentního příjmu, opakované zadáníFakultní Thomayerova nemocnice1,4 mld. Kč
- nadlimitní · 2020I/27 Šlovice - Přeštice, přeložkaŘeditelství silnic a dálnic s. p.911,8 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2026–2026
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 233 · benzín 86 · ostatní 33 · hybrid 5
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 4. 2021Nový ve vedeníIng. Boris Fosláni (člen představenstva)
- 31. 3. 2021Odchod z vedeníIng. Aleš Špinar (člen představenstva)
- 4. 6. 2019Nový ve vedeníIng. Jiří David (člen představenstva)
- 9. 11. 2018Odchod z vedeníIng. Milan Karásek (člen představenstva)
- 11. 1. 2018Nový ve vedeníIng. Martin Nevrlý (člen představenstva)
- 10. 1. 2018Odchod z vedeníDavid Platzer (člen představenstva)
- 1. 6. 2015Nový ve vedeníIng. Aleš Špinar (člen představenstva)
- 1. 6. 2015Odchod z vedeníIng. Pavel Sniegon (místopředseda představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 6. 2015Odchod z vedeníIng. Petr Švejnoha (člen představenstva)
- 1. 6. 2015Odchod z vedeníDavid Platzer (místopředseda představenstva)
- 5. 3. 2015Nový ve vedeníDavid Platzer (člen představenstva)
- 5. 3. 2015Odchod z vedeníIng. Richard Lukas (místopředseda představenstva)
- 5. 3. 2015Nový ve vedeníDavid Platzer (místopředseda představenstva)
- 1. 12. 2014Odchod z vedeníIng. Robert Suchánek (člen představenstva)
- 1. 12. 2014Nový ve vedeníIng. Robert Suchánek (předseda představenstva)
- 1. 12. 2014Nový ve vedeníIng. Petr Švejnoha (člen představenstva)
- 30. 11. 2014Odchod z vedeníIng. Oldřich Štercl (předseda představenstva)
- 23. 6. 2014Nový ve vedeníIng. Pavel Sniegon (místopředseda představenstva)
- 23. 6. 2014Nový ve vedeníIng. Richard Lukas (místopředseda představenstva)
- 22. 6. 2014Odchod z vedeníIng. Jan Sniegon (místopředseda představenstva)
- 5. 11. 2013PřesídleníBrno
- 5. 10. 2010Odchod z vedeníIng. Ivan Sigmund (místopředseda představenstva)
- 2. 1. 2006Nový ve vedeníIng. Oldřich Štercl (předseda představenstva)
- 2. 1. 2006Odchod z vedeníIng. Oldřich Štercl (místopředseda představenstva)
- 1. 1. 2006Nový ve vedeníIng. Milan Karásek (člen představenstva)
- 1. 1. 1997Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 3 648 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 26. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
562eh6n
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25322257
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Brno
- Okres
- Brno-město · 152 980 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Olomoucká 704/174, Černovice, 62700 Brno
- AABO-IDEAL s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2013 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- bösch - technika pro objekty, spol. s r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1991 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- CAMPUS RESIDENTIAL AREA II, a.s. v likvidaciAkciová společnost · od 2014Aktivní
- Franz Bauer Transporte, spol. s r.o. v likvidaciSpolečnost s ručením omezeným · od 1991Aktivní
- IMOS asfalt, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2017 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25322257
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Výstavba bytových a nebytových budov
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Podpůrné činnosti při těžbě, 25530, Obrábění, Výroba zámků a kování, Výroba ostatních elektrických zařízení, Výroba ostatních strojů pro speciální účely j. n., Shromažďování, sběr a odstraňování odpadů, úprava odpadů k dalšímu využití a 23 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1997
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy IMOS Brno, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě IMOS Brno, a.s.
Kdy vznikla firma IMOS Brno, a.s.?
Kolik zaměstnanců má IMOS Brno, a.s.?
Kde sídlí IMOS Brno, a.s.?
Jaké je IČO firmy IMOS Brno, a.s.?
Jakou datovou schránku má IMOS Brno, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy IMOS Brno, a.s.?
Komu patří IMOS Brno, a.s.?
Je IMOS Brno, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se IMOS Brno, a.s. zabývá?
Je IMOS Brno, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výstavba budov v Brně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu