Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2017 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 5 závěrek.
- Poslední zveřejněná účetní závěrka je za rok 2017.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 5 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Luděk Borový a 5 dalších, vlastní Statutární město Brno (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Luděk Borovýčlen představenstva · od 2016 · nar. 1974 · Libčice nad Vltavoudalších 2 firmy:2 aktivních
- Jiří Idesčlen představenstva · od 2018 · nar. 1981 · Brnodalších 9 firem:9 aktivních
- JUDr. Michal Marekmístopředseda představenstva · od 2022 · nar. 1973 · Brnodalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. David Grundpředseda představenstva · od 2022 · nar. 1988 · Brnodalších 5 firem:5 aktivních
- Petr Šafaříkčlen představenstva · od 2022 · nar. 1965 · Brnodalších 6 firem:6 aktivních
- Martin Drdla, MSc.člen představenstva · od 2025 · nar. 1979 · Brnodalších 14 firem:14 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 9
- František Dobeščlen dozorčí rady · od 2011 · nar. 1961 · Zaječídalších 1 firma:1 aktivních
- Josef Hanzlčlen dozorčí rady · od 2011 · nar. 1971 · Loděnicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Charvátčlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1947 · Brnodalších 7 firem:7 aktivních
- Ing. David Trlločlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1984 · Brnodalších 8 firem:8 aktivních
- Antonín Crhačlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1961 · Brnodalších 4 firmy:4 aktivních
- Mgr. Filip Lederpředseda dozorčí rady · od 2022 · nar. 1974 · Brnodalších 103 firem:101 aktivních2 zaniklo jinak
- Lenka Vystrčilováčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1980 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jan Klištinecčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1978 · Kobylnicejiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. et Mgr. Sabina Benešová, Dis., LL.M.místopředseda dozorčí rady · od 2026 · nar. 1994 · Brnodalších 4 firmy:4 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- Ing. arch. Petr Bořeckýčlen představenstva · od 2014 · do 2025 · nar. 1977 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Kratochvílpředseda představenstva · od 2010 · do 2022 · nar. 1968 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Filip Ledermístopředseda představenstva · od 2016 · do 2022 · nar. 1974 · Brnodalších 103 firem:101 aktivních2 zaniklo jinak
- Mgr. Marek Lahodačlen představenstva · od 2021 · do 2022 · nar. 1992 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- PaedDr. Ivo Vašíčekčlen představenstva · od 2018 · do 2021 · nar. 1961 · Čejkovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Richard Mrázekpředseda představenstva · od 2014 · do 2018 · nar. 1973 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Matěj Hollančlen představenstva · od 2016 · do 2018 · nar. 1984 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Filip Lederčlen představenstva · od 2014 · do 2016 · nar. 1974 · Brnodalších 103 firem:101 aktivních2 zaniklo jinak
- Ing. Radek Sovičkamístopředseda představenstva · od 2014 · do 2016 · nar. 1965 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. arch. Petr Bořeckýčlen představenstva · od 2014 · do 2015 · Brno
- Mgr. Filip Lederčlen představenstva · od 2014 · do 2015 · Brno
- Richard Mrázekpředseda představenstva · od 2014 · do 2015 · Brno
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Brněnské komunikace a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Brněnské komunikace a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 675 z 1 677firem oboru v Brně s uvedenou velikostí je menších
- 31 letna trhu, déle než 2 550 z 3 169 firem oboru v Brně
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje
- 1 firmasídlí na stejné adrese
- 35,7 mld. Kč12 144 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 33,5 mil. Kčv 13 dotacích z veřejných rozpočtů, 95 % z fondů EU
- 16 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 64,2 mil. Kč bez DPH
- 40 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 286 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 7 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výstavba budov v Brně · 1 677 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 675
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 0
Ročník 1995
Z 2 835 subjektů oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje 2 736. Brněnské komunikace a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Brně, nejpodobnější velikostí
Všechny- Brněnské komunikace a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1995Tato firma · stejně velké →
- IMOS Brno, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1997
- PS BRNO, s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1997
- ESOX, spol. s r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1991
- Dopravní stavby Brno, s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1992
- MORAVOSTAV Brno, a.s. stavební společnost100 - 199 zaměstnancůod 1992
- STAVOS Brno, a.s.100 - 199 zaměstnancůod 1996
- KOMFORT,a.s.100 - 199 zaměstnancůod 1998
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
12 144 smluv za 35,7 mld. Kč, nejvíc s Statutární město Brno.
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Statutární město Brno846 smluv3,6 mld. Kč
- W.A.K., spol. s r.o.170 smluv1,4 mld. Kč
- ZEMAKO, s.r.o.479 smluv1,1 mld. Kč
- Komerční banka, a.s.11 smluv568 mil. Kč
- VESELÝ DOPRAVNÍ SIGNALIZACE, s.r.o.689 smluv528,7 mil. Kč
- IMOS Brno, a.s.33 smluv401,9 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2023Smlouva o zhotovení stavby Multifunkční sportovní a kulturní haly v Brně včetně zhotovení staveb, dokumentací a provádění prací a činností s tímto souvisejících4,4 mld. Kč
- Dodatek č. 10 - Smlouva o sdružení ve společnosti - Rámcová dohoda na výkon stavebníka na stavbách PK středního a menšího rozsahu 2025uzavřena 29. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Smlouva o dílo - Oprava UV ražbauzavřena 2. 11. 20267 mil. Kč
- Dohoda o složení kauce - Kamenný vrch II - provizorní sjezd ul. Petra Křivkyuzavřena 2. 11. 2026360 000 Kč
- Objednávka - posypový materiál na zimní období od 1.11.2026-31.3.2027uzavřena 30. 10. 2026cena neuvedena
- Objednávka - frézování vozovkyuzavřena 22. 10. 202660 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
13 dotací za 33,5 mil. Kč (2016–2022), 95 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo pro místní rozvoj.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 31,9 mil. Kčnárodní zdroje · 1,5 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo pro místní rozvoj1 dotace20 mil. Kč
- Ministerstvo dopravy2 dotace10,9 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky2 dotace1,3 mil. Kč
- Úřad práce České republiky8 dotací1,3 mil. Kč
Poslední dotace
- B KOM_Zavádění C-ITS systému ve městě Brně pro projekt C - Roads CZMinisterstvo dopravy · 2022 · CEF10,7 mil. KčEU
- Nástroj pro propojení Evropy 2014+ (CEF) v rámci projektu C-Roads CZ pro příjemce dotace Brněbské komunikace a.s.Ministerstvo dopravy · 2022 · Další výdaje spojené s dopravní politikou státu - dotace spolufinancované z EU252 521 Kč
- Parkovací dům PolníMinisterstvo pro místní rozvoj · 2020 · Integrovaný regionální operační program20 mil. KčEU
- 1191100142Státní fond životního prostředí České republiky · 2020400 000 Kč
- SFZP 074494/2018Státní fond životního prostředí České republiky · 2019880 000 Kč
- BMA-MN-96/2019Úřad práce České republiky · 2019223 422 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
3 projekty za 87,4 mil. Kč, vyúčtováno 27 %; 2 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 23,8 mil. Kčzbývá · 63,6 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 24. 4. 2026 · do 7. 10. 2028Zvýšení kybernetické bezpečnosti stávajících komunikačních technologií umístěných na CTD BKOM a.s.Integrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Jihomoravský21,6 mil. Kčběží
- od 15. 7. 2025 · do 30. 6. 2027Parkovací dům SkořepkaIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Jihomoravský42 mil. Kčběží
- od 21. 1. 2025 · ukončen 30. 11. 2025Lávka Táborského náb.Integrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Jihomoravský23,8 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
16 vyhraných zakázek za 64,2 mil. Kč od 2 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.15 zakázek64,2 mil. Kč
- Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně1 zakázkabez ceny
Největší zakázky
- nadlimitní · 2025Rámcová dohoda na výkon dozoru stavebníka na stavbách PK většího rozsahu 2024Ředitelství silnic a dálnic s. p. · společně s dalšími1,6 mld. Kč
- nadlimitní · 2026Rámcová dohoda na výkon dozoru stavebníka na stavbách PK většího rozsahu 2025Ředitelství silnic a dálnic s. p. · společně s dalšími1,2 mld. Kč
- nadlimitní · 2024Rámcová dohoda na výkon stavebního dozoru pro stavby většího rozsahu 2024Ředitelství silnic a dálnic s. p. · 6 nabídek · společně s dalšími599,1 mil. Kč
- nadlimitní · 2023Rámcová dohoda na výkon stavebního dozoru a koordinátora BOZP pro stavby většího rozsahu – 2022/BŘeditelství silnic a dálnic s. p. · společně s dalšími584,2 mil. Kč
- nadlimitní · 2022Rámcová dohoda na výkon stavebního dozoru a koordinátora BOZP pro stavby většího rozsahu – 2022Ředitelství silnic a dálnic s. p. · společně s dalšími541,1 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Zajištění zimní a běžné údržby vybraných úseků dálnic a silnic I. třídy na období po 30. 9. 2025 oblast 18 Brno-městoŘeditelství silnic a dálnic s. p. · společně s dalšími108,3 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 175 · benzín 45 · ostatní 43 · CNG 14 · elektřina 4 · hybrid 3 · LPG 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 12. 2025Nový ve vedeníMartin Drdla, MSc. (člen představenstva)
- 30. 11. 2025Odchod z vedeníIng. arch. Petr Bořecký (člen představenstva)
- 1. 12. 2022Nový ve vedeníPetr Šafařík (člen představenstva)
- 14. 11. 2022Nový ve vedeníIng. David Grund (předseda představenstva)
- 14. 11. 2022Nový ve vedeníJUDr. Michal Marek (místopředseda představenstva)
- 31. 10. 2022Odchod z vedeníIng. Petr Kratochvíl (předseda představenstva)
- 31. 10. 2022Odchod z vedeníMgr. Filip Leder (místopředseda představenstva)
- 31. 10. 2022Odchod z vedeníMgr. Marek Lahoda (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 4. 2021Nový ve vedeníMgr. Marek Lahoda (člen představenstva)
- 31. 3. 2021Odchod z vedeníPaedDr. Ivo Vašíček (člen představenstva)
- 1. 12. 2018Nový ve vedeníJiří Ides (člen představenstva)
- 1. 12. 2018Nový ve vedeníPaedDr. Ivo Vašíček (člen představenstva)
- 30. 11. 2018Odchod z vedeníBc. Matěj Hollan (člen představenstva)
- 30. 11. 2018Odchod z vedeníRichard Mrázek (předseda představenstva)
- 3. 1. 2017Změna základního kapitálu421 587 800 → 439 587 800 Kč
- 1. 12. 2016PřesídleníBrno
- 31. 10. 2016Nový ve vedeníMgr. Filip Leder (místopředseda představenstva)
- 31. 10. 2016Odchod z vedeníMgr. Filip Leder (člen představenstva)
- 19. 10. 2016Nový ve vedeníBc. Matěj Hollan (člen představenstva)
- 19. 10. 2016Nový ve vedeníIng. Luděk Borový (člen představenstva)
- 18. 10. 2016Odchod z vedeníIng. Radek Sovička (místopředseda představenstva)
- 2. 3. 2015Odchod z vedeníRichard Mrázek (předseda představenstva)
- 2. 3. 2015Odchod z vedeníIng. Radek Sovička (místopředseda představenstva)
- 2. 3. 2015Odchod z vedeníMgr. Filip Leder (člen představenstva)
- 2. 3. 2015Odchod z vedeníIng. arch. Petr Bořecký (člen představenstva)
- 1. 1. 1995Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 835 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
tk7c8xt
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ60733098
Finanční úřad · Územní pracoviště Brno I
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Brno
- Okres
- Brno-město · 152 980 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Renneská třída 787/1A, Štýřice, 63900 Brno
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 60733098
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Výstavba bytových a nebytových budov
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Opravy kovodělných výrobků, strojů a zařízení, Instalace průmyslových strojů a zařízení, Výroba elektřiny, Přenos elektřiny, 41000, Příprava staveniště, Opravy a údržba motorových vozidel, kromě motocyklů a 25 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1995
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Brněnské komunikace a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Brněnské komunikace a.s.
Kdy vznikla firma Brněnské komunikace a.s.?
Kolik zaměstnanců má Brněnské komunikace a.s.?
Kde sídlí Brněnské komunikace a.s.?
Jaké je IČO firmy Brněnské komunikace a.s.?
Jakou datovou schránku má Brněnské komunikace a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Brněnské komunikace a.s.?
Komu patří Brněnské komunikace a.s.?
Je Brněnské komunikace a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Brněnské komunikace a.s. zabývá?
Je Brněnské komunikace a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výstavba budov v Brně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu