Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2024 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 12 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 12 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Václav Brabec a 1 další, vlastní Pro Fotbal Property SE (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Václav Brabecpředseda představenstva · od 2018 · nar. 1965 · Havířovdalších 29 firem:28 aktivních1 zaniklo jinak
- Mgr. Michal Bělákmístopředseda představenstva · od 2022 · nar. 1987 · Znojmodalších 10 firem:10 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 12
- Luděk Mikloškočlen představenstva · od 2022 · do 2026 · nar. 1961 · Kopřivnicejiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Michal Bělákčlen představenstva · od 2018 · do 2022 · nar. 1987 · Znojmodalších 10 firem:10 aktivních
- Alois Grussmannčlen představenstva · od 2021 · do 2021 · nar. 1964 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Mašlejčlen představenstva · od 2016 · do 2020 · nar. 1970 · Karvinájiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Václav Brabecčlen představenstva · od 2016 · do 2018 · nar. 1965 · Havířovdalších 29 firem:28 aktivních1 zaniklo jinak
- Ing. Jan Wolfpředseda představenstva · od 2016 · do 2018 · nar. 1968 · Karvinájiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Petr Šafarčíkpředseda představenstva · od 2012 · do 2016 · nar. 1968 · Hlučínjiné firmy v rejstříku nemá
- Michal Šafarčíkčlen představenstva · od 2014 · do 2016 · nar. 1989 · Hlučínjiné firmy v rejstříku nemá
- Matouš Hábačlen představenstva · od 2014 · do 2016 · nar. 1985 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Libor Adámekčlen představenstva · od 2012 · do 2014 · nar. 1966 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vladimír Janoškočlen představenstva · od 2012 · do 2014 · nar. 1965 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Libor Adámekmístopředseda představenstva · od 2012 · do 2014 · nar. 1966 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
FC Baník Ostrava, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
FC Baník Ostrava, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 855 z 861firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 30 letna trhu, déle než 1 687 z 1 947 firem oboru v Ostravě
- 86 %firem oboru zapsaných v roce 1996 dnes funguje
- 4 firmysídlí na stejné adrese
- 86,3 mil. Kč240 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 12,5 mil. Kčv 1 dotaci z veřejných rozpočtů
- 39 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 10 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 7 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Sportovní, zábavní a rekreační činnosti v Ostravě · 861 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 855
- Ve stejném pásmu
- 5
- Větších
- 1
Ročník 1996
Z 1 641 subjektů oboru zapsaných v roce 1996 dnes funguje 1 407. FC Baník Ostrava, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- FC Baník Ostrava, a.s.100 - 199 zaměstnancůod 1996Tato firma · stejně velké →
- Colour Production, spol. s r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1999
- Kulturní zařízení Ostrava-Jih, příspěvková organizace100 - 199 zaměstnancůod 2003
- 1. Judo club Baník Ostrava, z.s.100 - 199 zaměstnancůod 2005
- Skalka family park s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2010
- Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1997
- Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z.s.50 - 99 zaměstnancůod 1990
- Tělovýchovná jednota Ostrava50 - 99 zaměstnancůod 1990
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
240 smluv za 86,3 mil. Kč, nejvíc s Moravskoslezský kraj (46 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Moravskoslezský kraj14 smluv39,4 mil. Kč
- OZO Ostrava s.r.o.9 smluv21,8 mil. Kč
- Ostravské komunikace, a.s.7 smluv12 mil. Kč
- Statutární město Ostrava114 smluv9,7 mil. Kč
- Česká pošta, s.p.2 smlouvy800 000 Kč
- Dopravní podnik Ostrava a.s.2 smlouvy721 500 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje - projekt „Činnost Akademie FC Baník Ostrava v roce 2026“6,3 mil. Kč
- Smlouva o poskytování služeb FC Baníkuzavřena 27. 10. 2026500 000 Kč
- Reklama a propagaceuzavřena 4. 9. 20263 mil. Kč
- SMLOUVA O REKLAMĚ FC BANÍKuzavřena 30. 6. 20262,5 mil. Kč
- Smlouva o reklamě a propagaci v rámci každého domácího utkání Chance Ligy a MOL Cupuuzavřena 1. 7. 2026150 000 Kč
- 85/2026 Smlouva o nájmu prostorů mísností a movitých věcí, včetně souvisejících služenuzavřena 24. 6. 2026cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
1 dotace za 12,5 mil. Kč (2021); nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Poslední dotace
- 2030000038Ministerstvo průmyslu a obchodu · 202112,5 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 4 · ostatní 3 · hybrid 2 · benzín 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 13. 9. 2026Odchod z vedeníLuděk Mikloško (člen představenstva)
- 5. 11. 2022Nový ve vedeníMgr. Michal Bělák (místopředseda představenstva)
- 4. 11. 2022Odchod z vedeníMgr. Michal Bělák (člen představenstva)
- 4. 11. 2022Nový ve vedeníLuděk Mikloško (člen představenstva)
- 18. 6. 2021Odchod z vedeníAlois Grussmann (člen představenstva)
- 28. 5. 2021Nový ve vedeníAlois Grussmann (člen představenstva)
- 1. 7. 2020Odchod z vedeníPetr Mašlej (člen představenstva)
- 6. 3. 2018Nový ve vedeníIng. Václav Brabec (předseda představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 16. 2. 2018Nový ve vedeníMgr. Michal Bělák (člen představenstva)
- 16. 2. 2018Odchod z vedeníIng. Jan Wolf (předseda představenstva)
- 16. 2. 2018Odchod z vedeníIng. Václav Brabec (člen představenstva)
- 21. 1. 2016Nový společníkPro Fotbal Property SE – 100 %
- 18. 1. 2016Nový ve vedeníPetr Mašlej (člen představenstva)
- 18. 1. 2016Nový ve vedeníIng. Jan Wolf (předseda představenstva)
- 18. 1. 2016Nový ve vedeníIng. Václav Brabec (člen představenstva)
- 18. 1. 2016Odchod z vedeníMgr. Petr Šafarčík (předseda představenstva)
- 18. 1. 2016Odchod z vedeníMichal Šafarčík (člen představenstva)
- 18. 1. 2016Odchod z vedeníMatouš Hába (člen představenstva)
- 22. 10. 2014Nový ve vedeníMichal Šafarčík (člen představenstva)
- 22. 10. 2014Nový ve vedeníMatouš Hába (člen představenstva)
- 26. 8. 2014PřesídleníOstrava
- 14. 1. 2014Odchod z vedeníIng. Libor Adámek (člen představenstva)
- 14. 1. 2014Odchod z vedeníIng. Libor Adámek (místopředseda představenstva)
- 14. 1. 2014Odchod z vedeníIng. Vladimír Janoško (člen představenstva)
- 12. 9. 2012Nový ve vedeníIng. Libor Adámek (místopředseda představenstva)
- 8. 1. 1996Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 641 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
nq3mv75
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ64610128
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava I
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve poskytovala zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebdříve
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Bukovanského 1028/4, Slezská Ostrava, 71000 Ostrava
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 64610128
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Činnosti sportovních klubů
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Taxislužba a pronájem osobních vozů s řidičem, Nepravidelná pozemní osobní doprava, Činnosti pro osobní a fyzickou pohodu, 96230
- Zaměstnanci
- 100 - 199 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 8. 1. 1996
- Poslední změna
- 30. 6. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy FC Baník Ostrava, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě FC Baník Ostrava, a.s.
Kdy vznikla firma FC Baník Ostrava, a.s.?
Kolik zaměstnanců má FC Baník Ostrava, a.s.?
Kde sídlí FC Baník Ostrava, a.s.?
Jaké je IČO firmy FC Baník Ostrava, a.s.?
Jakou datovou schránku má FC Baník Ostrava, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy FC Baník Ostrava, a.s.?
Komu patří FC Baník Ostrava, a.s.?
Je FC Baník Ostrava, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se FC Baník Ostrava, a.s. zabývá?
Je FC Baník Ostrava, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Sportovní, zábavní a rekreační činnosti v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu