Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2023
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2023 | 3,1 mld. | 83,4 mil. | 498,7 mil. |
| 2022 | 2,6 mld. | 35,7 mil. | 415,4 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
Postavení podle tržeb za rok 2023
Pořadí mezi aktivními firmami oboru, jejichž tržby za 2023 známe ze strukturovaných závěrek; s dalšími načtenými závěrkami se může posunout.
- Novější závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument; čísla jsou z poslední strukturované, za rok 2023.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 17 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2023 a pro srovnání 2022.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Iveta Chválová, vlastní SAP SE (100 %).
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
- SAP SE100 %od 2014 · vklad 17,1 mil. Kč
Dříve ve firmě · 13
- Edo Jacobus Gerardus Wijkhuizenjednatel · od 2018 · do 2024 · nar. 1979 · Hengelojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Andrea Hepnerovájednatel · od 2011 · do 2018 · nar. 1967 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Martin Vajdljednatel · od 2011 · do 2016 · nar. 1980 · Česká Lípajiné firmy v rejstříku nemá
- Bernhard Ehretjednatel · od 2007 · do 2011 · nar. 1960 · Heuettenfeldjiné firmy v rejstříku nemá
- Walter Feilerjednatel · od 2006 · do 2007 · nar. 1961 · D-68789 St. Leon Rotjiné firmy v rejstříku nemá
- Eva Megovájednatel · od 2005 · do 2006 · nar. 1958 · Bratislavajiné firmy v rejstříku nemá
- Wolfgang Petzoldjednatel · od 2004 · do 2006 · nar. 1954 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Marek Rotrekljednatel · od 2003 · do 2004 · nar. 1975 · Šumperkjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Josef Mašekjednatel · od 2000 · do 2003 · nar. 1973 · Milevskojiné firmy v rejstříku nemá
- SAP Aktiengesellschaft Systeme, Anwendungen, Produkte in der Datenverarbeitungspolečník · od 2004 · do 2006
- SAP AGspolečník · od 2006 · do 2014
- Haarmann, Hemmelrath & Partner Consulting s.r.o.společník · od 2000 · do 2004
- Forvis Mazars Consulting s.r.o.společník · od 2000 · do 2004
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
SAP Services s.r.o.Skupina · GLEIF
Skupina
Do které skupiny firma účetně patří
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Shrnutí · spočítáno z registrů
SAP Services s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 3 792 z 3 793firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 26 letna trhu, déle než 7 534 z 10 121 firem oboru v Praze
- 93 %firem oboru zapsaných v roce 2000 dnes funguje
- 4 firmysídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 67 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 22 400 Kč
- 3 smluvs veřejným sektorem v Registru smluv, bez uvedené ceny
- 78,2 mil. Kčv 10 dotacích z veřejných rozpočtů
- SAP SEstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Německo
- 1 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 21 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Činnosti vedení podniků; poradenství v oblasti řízení v Praze · 3 793 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 3 792
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
- 01 371
- 1 - 51 884
- 6 - 9230
- 10 - 19145
- 20 - 2422
- 25 - 4970
- 50 - 9931
- 100 - 19916
- 200 - 2494
- 250 - 49913
- 500 - 9993
- 1000 - 14992
- 1500 - 19991
- 2000 - 2499tato firma1
Ročník 2000
Z 640 subjektů oboru zapsaných v roce 2000 dnes funguje 593. SAP Services s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- SAP Services s.r.o.2000 - 2499 zaměstnancůod 2000Tato firma · stejně velké →
- MerchHelp s.r.o.1500 - 1999 zaměstnancůod 2022
- Honeywell International s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 2006
- FLS People s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 2020
- Anheuser-Busch InBev Czech s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2006
- Asahi CE & Europe Services s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2016
- DANTEM Tracking Force s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2023
- AGEL a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1990
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
3 smlouvy, nejvíc s Vysoká škola ekonomická v Praze.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Počet smluv podle roku
Největší protistrany
Poslední smlouvy
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
10 dotací za 78,2 mil. Kč (2006–2009); nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu7 dotací66,6 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí3 dotace11,6 mil. Kč
Poslední dotace
- 113/2009Ministerstvo průmyslu a obchodu · 200914,1 mil. Kč
- 243/2009Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20095,6 mil. Kč
- 139/2007Ministerstvo průmyslu a obchodu · 200822,1 mil. Kč
- 201/2008Ministerstvo práce a sociálních věcí · 20084,3 mil. Kč
- 247/2008Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20081 mil. Kč
- 139/2007Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20077,9 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Programátoři počítačových aplikací specialisté10 míst
- Specialisté v oblasti organizace a řízení práce4 místa
- Finance Associate (M/Ž)3 místa
- HR Service Associate3 místa
- Product Specialist3 místa
- Vývojáři softwaru3 místa
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 12. 2. 2025.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 30. 9. 2024Odchod z vedeníEdo Jacobus Gerardus Wijkhuizen (jednatel)
- 1. 4. 2018Nový ve vedeníIveta Chválová (jednatel)
- 1. 4. 2018Nový ve vedeníEdo Jacobus Gerardus Wijkhuizen (jednatel)
- 31. 3. 2018Odchod z vedeníIng. Andrea Hepnerová (jednatel)
- 1. 12. 2016Změna názvuSAP Business Services Centre Europe s.r.o. → SAP Services s.r.o.
- 1. 12. 2016PřesídleníPraha
- 1. 11. 2016Odchod z vedeníBc. Martin Vajdl (jednatel)
- 7. 10. 2014Odchod společníkaSAP AG
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 7. 10. 2014Nový společníkSAP SE – 100 %
- 1. 5. 2011Nový ve vedeníIng. Andrea Hepnerová (jednatel)
- 1. 5. 2011Nový ve vedeníBc. Martin Vajdl (jednatel)
- 30. 4. 2011Odchod z vedeníBernhard Ehret (jednatel)
- 1. 8. 2007Nový ve vedeníBernhard Ehret (jednatel)
- 31. 7. 2007Odchod z vedeníWalter Feiler (jednatel)
- 1. 10. 2006Nový ve vedeníWalter Feiler (jednatel)
- 1. 8. 2006Odchod z vedeníEva Megová (jednatel)
- 20. 3. 2006Odchod z vedeníWolfgang Petzold (jednatel)
- 13. 3. 2006Změna základního kapitálu100 000 → 17 100 000 Kč
- 27. 2. 2006Odchod společníkaSAP Aktiengesellschaft Systeme, Anwendungen, Produkte in der Datenverarbeitung
- 27. 2. 2006Nový společníkSAP AG – 100 %
- 14. 3. 2005PřesídleníPraha
- 1. 1. 2005Nový ve vedeníEva Megová (jednatel)
- 24. 9. 2004Odchod společníkaHaarmann, Hemmelrath & Partner Consulting s.r.o.
- 24. 9. 2004Odchod společníkaHaarmann, Hemmelrath & Partner Audit s.r.o.
- 24. 9. 2004Nový společníkSAP Aktiengesellschaft Systeme, Anwendungen, Produkte in der Datenverarbeitung – 100 %
- 16. 8. 2000Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 640 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 26. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
dxsy6hm
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ26194333
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Bucharova 2817/11, Stodůlky (Praha 13), 15800 Praha
- Ariba Czech s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2003 · 250 - 499 zaměstnancůAktivní
- Concur (Czech) s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2007 · 500 - 999 zaměstnancůAktivní
- OneSAP Odborová unie zaměstnanců SAP v České republiceOdborová organizace · od 2023Aktivní
- SAP ČR, spol. s r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1993 · 500 - 999 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 26194333
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Poradenství v oblasti řízení
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Činnosti v oblasti informačních technologií, Činnosti v oblasti informačních technologií, 70200, Překladatelské a tlumočnické činnosti
- Zaměstnanci
- 2000 - 2499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 16. 8. 2000
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy SAP Services s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě SAP Services s.r.o.
Kdy vznikla firma SAP Services s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má SAP Services s.r.o.?
Kde sídlí SAP Services s.r.o.?
Jaké je IČO firmy SAP Services s.r.o.?
Jakou datovou schránku má SAP Services s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy SAP Services s.r.o.?
Komu patří SAP Services s.r.o.?
Je SAP Services s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se SAP Services s.r.o. zabývá?
Je SAP Services s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Činnosti vedení podniků; poradenství v oblasti řízení v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu