Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2008 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme.
- Poslední zveřejněná účetní závěrka je za rok 2008.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 1 závěrka; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Michael Martin O'Neill a 2 další, vlastní hlavně Red Hat, LLC (99 %).
Statutární orgán
- Michael Martin O'Neilljednatel · od 2014 · nar. 1963 · Crecora, Limerickjiné firmy v rejstříku nemá
- Winston Pendergrass Lloydjednatel · od 2022 · nar. 1966 · Cary, Severní Karolínajiné firmy v rejstříku nemá
- Richard William Parrishjednatel · od 2022 · nar. 1970 · 27539-7947 Apex, Severní Karolínajiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
- Red Hat, LLC99 %od 2026 · vklad 7,4 mil. Kč
- IBM World Trade Holding LLC1 %od 2020 · vklad 75 000 Kč
Dříve ve firmě · 18
- Jennifer Lynn Andersonjednatel · od 2022 · do 2022 · nar. 1974 · Raleigh, Severní Karolínajiné firmy v rejstříku nemá
- Laurie Ann Krebsjednatel · od 2019 · do 2022 · nar. 1964 · Holly Springsjiné firmy v rejstříku nemá
- Brian William Klemmjednatel · od 2020 · do 2022 · nar. 1955 · Cary, Severní Karolínajiné firmy v rejstříku nemá
- Thomas Ian Savagejednatel · od 2018 · do 2020 · nar. 1969 · Chapel Hill, Severní Karolínajiné firmy v rejstříku nemá
- Eric Ryan Shanderjednatel · od 2016 · do 2019 · nar. 1968 · Cary, North Carolinajiné firmy v rejstříku nemá
- Michael Cunninghamjednatel · od 2006 · do 2018 · nar. 1960jiné firmy v rejstříku nemá
- Matt Parsonjednatel · od 2007 · do 2017 · nar. 1974 · Kyjovjiné firmy v rejstříku nemá
- Paul John Argiryjednatel · od 2015 · do 2016 · nar. 1969 · Raleigh, North Carolinajiné firmy v rejstříku nemá
- Charles Edward Peters Jrjednatel · od 2006 · do 2015 · nar. 1951jiné firmy v rejstříku nemá
- Paul William Hickeyjednatel · od 2013 · do 2014 · nar. 1978 · Cork, Ballyhoolyjiné firmy v rejstříku nemá
- Charles E. Peters Jrjednatel · od 2006 · do 2013 · nar. 1951jiné firmy v rejstříku nemá
- Mark Patrick Hegartyjednatel · od 2011 · do 2013 · nar. 1975 · Corkjiné firmy v rejstříku nemá
- RED HAT LIMITEDspolečník · od 2012 · do 2020
- Round Pond Unlimited Companyspolečník · od 2020 · do 2020
- Red Hat Ireland Ltd.společník · od 2006 · do 2006
- Red Hat Limitedspolečník · od 2006 · do 2012
- Red Hat, Inc.společník · od 2020 · do 2026
- RH Subsidiary, Inc.společník · od 2006 · do 2020
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Red Hat Czech s.r.o.Skupina · GLEIF
Skupina
Do které skupiny firma účetně patří
Konsolidační skupina · GLEIF
- Přímá mateřská firmaRED HAT, LLCSpojené státy
- Vrchol skupinyINTERNATIONAL BUSINESS MACHINES CORPORATIONSpojené státy
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Shrnutí · spočítáno z registrů
Red Hat Czech s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 819 z 1 822firem oboru v Brně s uvedenou velikostí je menších
- 20 letna trhu, déle než 2 013 z 3 062 firem oboru v Brně
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 2006 dnes funguje
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 11 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 30 000 Kč
- 37,8 mil. Kč76 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 345,9 mil. Kčv 17 dotacích z veřejných rozpočtů, 17 % z fondů EU
- INTERNATIONAL BUSINESS MACHINES CORPORATIONstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Spojené státy
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Činnosti v oblasti informačních technologií v Brně · 1 822 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 819
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 1
- 01 126
- 1 - 5388
- 6 - 986
- 10 - 19100
- 20 - 2419
- 25 - 4936
- 50 - 9938
- 100 - 19917
- 200 - 2495
- 250 - 4993
- 500 - 9991
- 1000 - 1499tato firma2
- 2500 - 29991
Ročník 2006
Z 1 112 subjektů oboru zapsaných v roce 2006 dnes funguje 1 089. Red Hat Czech s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Brně, nejpodobnější velikostí
Všechny- Red Hat Czech s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 2006Tato firma · stejně velké →
- Seyfor, a. s.1000 - 1499 zaměstnancůod 2013
- Kyndryl Client Center, s.r.o.2500 - 2999 zaměstnancůod 2001
- Moravia IT s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2014
- AIS Servis, s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2001
- SolarWinds Czech s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2008
- IBM Middleware Czechia s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2025
- Bosch Rexroth, spol. s r.o.200 - 249 zaměstnancůod 1991
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
76 smluv za 37,8 mil. Kč, nejvíc s Masarykova univerzita (69 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Masarykova univerzita36 smluv26 mil. Kč
- Vysoké učení technické v Brně31 smluv4,4 mil. Kč
- České vysoké učení technické v Praze5 smluv2,2 mil. Kč
- Univerzita Karlova4 smlouvy380 000 Kč
- Střední průmyslová škola Brno, Purkyňova, příspěvková organizace2 smlouvy140 400 Kč
- Helceletka – středisko volného času Brno, příspěvková organizace2 smlouvy100 000 Kč
Poslední smlouvy
- Dodatek č. 1 Nájemní smlouvy - DevConf 2026uzavřena 5. 6. 2026 · dodatek320 141 Kč
- Nájemní smlouva - DevConf 2026uzavřena 28. 1. 2026419 735 Kč
- Nájemní smlouva - CERIT 2025uzavřena 12. 6. 20251,1 mil. Kč
- Nájemní smlouva - DevConf.cz 2025uzavřena 28. 11. 2024418 505 Kč
- 1746/2 - Smlouva o poskytování služeb 2024uzavřena 18. 10. 20248 mil. Kč
- Smlouva darovací - coworking studentů - Red Hatuzavřena 21. 8. 2024191 736 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
17 dotací za 345,9 mil. Kč (2008–2017), 17 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 60,5 mil. Kčnárodní zdroje · 285,3 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu15 dotací344,9 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí2 dotace973 764 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2011Red Hat Czech Software Development CenterMinisterstvo průmyslu a obchodu100 mil. Kč
- Red Hat Czech Software Development Center IIIMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2017 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost60,5 mil. KčEU
- č.j. MPO 32833/16/61700Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20169,2 mil. Kč
- Red Hat Czech Software Development Centre IIMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2014 · OP Podnikání a inovace26,9 mil. Kč
- 31914/14/2014Ministerstvo průmyslu a obchodu · 201413,7 mil. Kč
- 28394/13/61300Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20134 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Senior Software Engineer3 místa
- Software Engineer2 místa
- Vývojáři softwaru2 místa
- Associate IT Support Engineer1 místo
- Customer Support Specialist - Technical1 místo
- Principal Software Engineer1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 25. 7. 2025.
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 10. 3. 2026Odchod společníkaRed Hat, Inc.
- 10. 3. 2026Nový společníkRed Hat, LLC – 99 %
- 22. 10. 2022Nový ve vedeníRichard William Parrish (jednatel)
- 21. 10. 2022Odchod z vedeníJennifer Lynn Anderson (jednatel)
- 23. 5. 2022Odchod z vedeníLaurie Ann Krebs (jednatel)
- 23. 5. 2022Odchod z vedeníBrian William Klemm (jednatel)
- 23. 5. 2022Nový ve vedeníJennifer Lynn Anderson (jednatel)
- 23. 5. 2022Nový ve vedeníWinston Pendergrass Lloyd (jednatel)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 19. 1. 2022PřesídleníBrno
- 6. 8. 2020Odchod z vedeníThomas Ian Savage (jednatel)
- 6. 8. 2020Nový ve vedeníBrian William Klemm (jednatel)
- 22. 6. 2020Nový společníkIBM World Trade Holding LLC – 1 %
- 12. 5. 2020Odchod společníkaRH Subsidiary, Inc.
- 27. 4. 2020Odchod společníkaRound Pond Unlimited Company
- 27. 4. 2020Nový společníkRed Hat, Inc. – 99 %
- 3. 4. 2020Nový společníkRound Pond Unlimited Company – 99.73 %
- 3. 4. 2020Odchod společníkaRED HAT LIMITED
- 21. 10. 2019Odchod z vedeníEric Ryan Shander (jednatel)
- 21. 10. 2019Nový ve vedeníLaurie Ann Krebs (jednatel)
- 5. 11. 2018Nový ve vedeníThomas Ian Savage (jednatel)
- 20. 8. 2018Odchod z vedeníMichael Cunningham (jednatel)
- 21. 12. 2017Odchod z vedeníMatt Parson (jednatel)
- 18. 4. 2016Nový ve vedeníEric Ryan Shander (jednatel)
- 18. 4. 2016Odchod z vedeníPaul John Argiry (jednatel)
- 19. 10. 2015Odchod z vedeníCharles Edward Peters Jr (jednatel)
- 6. 6. 2006Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 112 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 19. 9. 2019 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
bp8wuk2
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ27690016
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Brno
- Okres
- Brno-město · 152 980 aktivních
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 27690016
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Činnosti v oblasti informačních technologií
- Další činnosti
- Příprava tisku a digitálních dat, Nespecializovaný velkoobchod, Maloobchod v nespecializovaných prodejnách, Ostatní maloobchod s novým zbožím ve specializovaných prodejnách, 47780, Činnosti v oblasti informačních technologií, Poradenství v oblasti informačních technologií, 62200 a 4 dalších
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 6. 6. 2006
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Red Hat Czech s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě Red Hat Czech s.r.o.
Kdy vznikla firma Red Hat Czech s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má Red Hat Czech s.r.o.?
Kde sídlí Red Hat Czech s.r.o.?
Jaké je IČO firmy Red Hat Czech s.r.o.?
Jakou datovou schránku má Red Hat Czech s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy Red Hat Czech s.r.o.?
Komu patří Red Hat Czech s.r.o.?
Je Red Hat Czech s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Red Hat Czech s.r.o. zabývá?
Je Red Hat Czech s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Činnosti v oblasti informačních technologií v Brně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu