Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Michaela Bachoríková a 2 další, vlastní Ministerstvo zemědělství.
Statutární orgán
- Ing. Michaela Bachoríková2. zástupce · od 2021 · nar. 1980 · Ostravadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Tomáš Skokan1. zástupce · od 2025 · nar. 1967 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Miroslav Janoviak, LL.M.generální ředitel · od 2026 · nar. 1979 · Frýdek-Místekjiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 9
- Ing. Radek Pekařčlen dozorčí rady volený zaměstnanci · od 2018 · nar. 1980 · Opavadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Jiří Dudačlen dozorčí rady jmenovaný zakladatelem · od 2019 · nar. 1973 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Monika Brzeskováčlen dozorčí rady jmenovaný zakladatelem · od 2022 · nar. 1977 · Kravařejiné firmy v rejstříku nemá
- Dagmar Šimkováčlenka dozorčí rady volená zaměstnanci · od 2025 · nar. 1963 · Hlučínjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Dalibor Kratochvílčlen dozorčí rady volený zaměstnanci · od 2025 · nar. 1965 · Lučinadalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Tomáš Navrátilčlen dozorčí rady jmenovaný zakladatelem · od 2026 · nar. 1983 · Opavadalších 5 firem:5 aktivních
- Ing. arch. Liana Janáčkováčlenka dozorčí rady jmenovaná zakladatelem · od 2026 · nar. 1953 · Ostravadalších 2 firmy:2 aktivních
- Irena Blažkováčlenka dozorčí rady jmenovaná zakladatelem · od 2026 · nar. 1969 · Vranovice-Kelčicedalších 3 firmy:3 aktivních
- Mgr. Daniel Havlíkčlen dozorčí rady jmenovaný zakladatelem · od 2026 · nar. 1971 · Ludgeřovicedalších 3 firmy:3 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- Mgr. Petr Birklengenerální ředitel · od 2025 · do 2026 · nar. 1974 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Tkáčgenerální ředitel · od 2019 · do 2025 · nar. 1962 · Háj ve Slezskujiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Břetislav Tureček1. zástupce · od 2019 · do 2025 · nar. 1963 · Janovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Kučera2. zástupce · od 2001 · do 2021 · nar. 1958 · Havířovjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Miroslav Janoviak, LL.M.3. zástupce · od 2017 · do 2020 · nar. 1979 · Frýdek-Místekjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Březina1. zástupce · od 2003 · do 2019 · nar. 1963 · Vratimovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Pagáčgenerální ředitel · od 2014 · do 2019 · nar. 1956 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Kučeradruhý zástupce generálního ředitele · od 2001 · do 2018 · nar. 1958 · Havířovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Březinaprvní zástupce generálního ředitele · od 2003 · do 2018 · nar. 1963 · Vratimovjiné firmy v rejstříku nemá
- Miroslav Janoviaktřetí zástupce generálního ředitele · od 2017 · do 2018 · nar. 1979 · Frýdek-Místekjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Čestmír Vlčektřetí zástupce generálního ředitele · od 2003 · do 2016 · nar. 1953 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Miroslav Krajíčekgenerální ředitel · od 2011 · do 2014 · nar. 1946 · Opavajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Povodí Odry, státní podnikSkupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Povodí Odry, státní podnik v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 28 z 31firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 25 letna trhu, déle než 57 z 68 firem oboru v Ostravě
- 96 %firem oboru zapsaných v roce 2001 dnes funguje
- 6 firemsídlí na stejné adrese
- 9,6 mld. Kč9 400 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 3,8 mld. Kčv 306 dotacích z veřejných rozpočtů, 2 % z fondů EU
- 5 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 8,1 mil. Kč bez DPH
- 1 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 292 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 10 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Shromažďování, úprava a rozvod vody v Ostravě · 31 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 28
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 1
Ročník 2001
Z 24 subjektů oboru zapsaných v roce 2001 dnes funguje 23. Povodí Odry, státní podnik je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
- Povodí Odry, státní podnik250 - 499 zaměstnancůod 2001Tato firma · stejně velké →
- Ostravské vodárny a kanalizace a. s.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1992
- Together to target s.r.o.1 - 5 zaměstnancůod 2013
- Vodovody a kanalizace Cingel s.r.o.1 - 5 zaměstnancůod 2018
- Štvrtecký s.r.o.1 - 5 zaměstnancůod 2021
- LABAMO s.r.o.1 - 5 zaměstnancůod 2022
- REVOTOP Ostrava s.r.o.1 - 5 zaměstnancůod 2024
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
9 400 smluv za 9,6 mld. Kč, nejvíc s Lesostavby Frýdek-Místek a. s..
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Lesostavby Frýdek-Místek a. s.248 smluv394,5 mil. Kč
- OHLA ŽS, a.s.47 smluv316 mil. Kč
- POHL cz, a.s.80 smluv314,3 mil. Kč
- PORR a.s.25 smluv279,9 mil. Kč
- Metrostav a.s.27 smluv170,5 mil. Kč
- E.ON Energie, a.s.9 smluv154,6 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026smlouva o dílo - 02.040 Opatření v úseku Zátor-Loučky, OHO459,7 mil. Kč
- objednávka - dodávka náhradních dílů pro opravu čerpadeluzavřena 3. 11. 202683 810 Kč
- Objednávka - VD Morávka, odstranění zlomů a vývratů v zátopěuzavřena 2. 11. 2026201 600 Kč
- Objednávka - Oplechování koruny atiky-lakovaný pozink plech na DHM 03445uzavřena 23. 10. 202694 668 Kč
- Objednávka - Izolace střešního pláště na správní budově Povodí Odry - dílnyuzavřena 23. 10. 2026392 396 Kč
- objednávka - nákup notebookůuzavřena 2. 11. 2026662 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
306 dotací za 3,8 mld. Kč (2002–2025), 2 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo zemědělství.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 57,8 mil. Kčnárodní zdroje · 3,7 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo zemědělství275 dotací3,4 mld. Kč
- Ministerstvo životního prostředí29 dotací369,4 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky2 dotace455 941 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2018VD Šance - převedení extrémních povodníMinisterstvo zemědělství415,8 mil. Kč
- Ochranná hráz na Odře a Orlovské Stružce, Bohumín-Pudlov, stavba č. 5047Ministerstvo zemědělství · 2024–2025 · Podpora protipovodňových opatření podél a na vodních tocích141,3 mil. Kč
- 02.060 Opatření v úseku Brantice, OHO, dílčí stavba 02.061 Jez BranticeMinisterstvo zemědělství · 2025 · Podpora protipovodňových opatření podél a na vodních tocích75,7 mil. Kč
- Obnova PB hráze na Odře, km 21,430 - 21,670 TPE (říční km 17,430 - 17,670), PŠ 2024, stavba č. 8544Ministerstvo zemědělství · 2025 · Odstranění následků povodní roku 202429,8 mil. Kč
- Levobřežní silnice, OHO, I.etapa (stavba č. 4369)Ministerstvo zemědělství · 2025 · Podpora realizace vyvolaných investic souvisejících s výstavbou VD Nové Heřminovy16,5 mil. Kč
- Obnovení migrační prostupnosti řeky Olše v profilu jezu Sovinec v řkm 20,369Ministerstvo životního prostředí · 2025 · Zlepšování stavu přírody a krajiny15,2 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
5 projektů za 217,9 mil. Kč, vyúčtováno 33 %; 3 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 71,5 mil. Kčzbývá · 146,5 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 29. 7. 2025 · do 31. 10. 2029Malá vodní nádrž na RakovciOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt v realizaci · Moravskoslezský90,9 mil. Kčběží
- od 14. 8. 2024 · ukončen 27. 10. 2023Revitalizace toku OpustaOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský6,2 mil. Kč
- od 10. 7. 2024 · ukončen 31. 10. 2025Obnovení migrační prostupnosti řeky Olše v profilu jezu Sovinec v řkm 20,369Operační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský15,5 mil. Kč
- od 20. 6. 2024 · do 31. 3. 2028Olše, Dětmarovice, zprůchodnění jezuOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt v realizaci · Moravskoslezský44,7 mil. Kčběží
- od 8. 1. 2024 · do 31. 3. 2028Odra, Jistebník, Košatka n. O. - zprůchodnění spádových objektů v km 31,3 a 32,4Operační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt v realizaci · Moravskoslezský60,6 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
5 vyhraných zakázek za 8,1 mil. Kč od 2 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Statutární město Ostrava4 zakázky7 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky1 zakázka1,1 mil. Kč
Největší zakázky
- malého rozsahu · 2024Údržba objektů na řece OstraviciStatutární město Ostrava2 mil. Kč
- 2022Údržba objektů na řeceStatutární město Ostrava1,9 mil. Kč
- 2020Údržba objektů na řeceStatutární město Ostrava1,7 mil. Kč
- 2018Údržba objektů na řece a úklid odpadkůStatutární město Ostrava1,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2018Část 11: Moravskoslezský krajStátní fond životního prostředí České republiky · 4 nabídky1,1 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2018–2025
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 163 · ostatní 105 · benzín 19 · CNG 2 · elektřina 2 · hybrid 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 3. 10. 2026Změna základního kapitálu1 627 593 759 → 1 710 911 797 Kč
- 1. 5. 2026Nový ve vedeníMgr. Miroslav Janoviak, LL.M. (generální ředitel)
- 17. 3. 2026Odchod z vedeníMgr. Petr Birklen (generální ředitel)
- 3. 3. 2025Nový ve vedeníIng. Tomáš Skokan (1. zástupce)
- 1. 3. 2025Nový ve vedeníMgr. Petr Birklen (generální ředitel)
- 28. 2. 2025Odchod z vedeníIng. Jiří Tkáč (generální ředitel)
- 28. 2. 2025Odchod z vedeníIng. Břetislav Tureček (1. zástupce)
- 16. 11. 2024Změna základního kapitálu1 565 443 654 → 1 627 593 759 Kč
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 7. 2021Nový ve vedeníIng. Michaela Bachoríková (2. zástupce)
- 1. 4. 2021Odchod z vedeníIng. Petr Kučera (2. zástupce)
- 12. 6. 2020Odchod z vedeníMgr. Miroslav Janoviak, LL.M. (3. zástupce)
- 17. 6. 2019Nový ve vedeníIng. Břetislav Tureček (1. zástupce)
- 28. 5. 2019Odchod z vedeníIng. Petr Březina (1. zástupce)
- 1. 5. 2019Nový ve vedeníIng. Jiří Tkáč (generální ředitel)
- 30. 4. 2019Odchod z vedeníIng. Jiří Pagáč (generální ředitel)
- 8. 11. 2018Změna základního kapitálu1 519 000 000 → 1 565 443 654 Kč
- 15. 5. 2018Odchod z vedeníMiroslav Janoviak (třetí zástupce generálního ředitele)
- 15. 5. 2018Odchod z vedeníIng. Petr Březina (první zástupce generálního ředitele)
- 15. 5. 2018Odchod z vedeníIng. Petr Kučera (druhý zástupce generálního ředitele)
- 15. 5. 2018Změna základního kapitálu1 519 186 000 → 1 519 000 000 Kč
- 1. 1. 2017Nový ve vedeníMgr. Miroslav Janoviak, LL.M. (3. zástupce)
- 1. 1. 2017Nový ve vedeníMiroslav Janoviak (třetí zástupce generálního ředitele)
- 31. 12. 2016Odchod z vedeníIng. Čestmír Vlček (třetí zástupce generálního ředitele)
- 1. 11. 2014Nový ve vedeníIng. Jiří Pagáč (generální ředitel)
- 3. 10. 2014Odchod z vedeníIng. Miroslav Krajíček (generální ředitel)
- 1. 1. 2001Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 24 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
wwit8gq
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ70890021
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava I
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Zemědělský podnikatelZemědělský registraktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Varenská 3101/49, Moravská Ostrava, 70200 Ostrava
- BŘEZINA ELEKTRON s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2009 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- INVESTING MORAVA s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2002Aktivní
- POE, spol. s r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1993 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- QLine a.s.Akciová společnost · od 2000 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- VIDECK s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2000 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 70890021
- Právní forma
- Státní podnik
- Hlavní činnost
- Shromažďování, úprava a rozvod vody
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Sladkovodní akvakultura, 41000, Výstavba bytových a nebytových budov, Silniční nákladní doprava, Stravování v restauracích, u stánků a v mobilních zařízeních, 56110, Architektonické a inženýrské činnosti a související technické poradenství
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 2001
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Povodí Odry, státní podnik
Otázky
Časté otázky o firmě Povodí Odry, státní podnik
Kdy vznikla firma Povodí Odry, státní podnik?
Kolik zaměstnanců má Povodí Odry, státní podnik?
Kde sídlí Povodí Odry, státní podnik?
Jaké je IČO firmy Povodí Odry, státní podnik?
Jakou datovou schránku má Povodí Odry, státní podnik?
Kdo je ve vedení firmy Povodí Odry, státní podnik?
Komu patří Povodí Odry, státní podnik?
Je Povodí Odry, státní podnik spolehlivý plátce DPH?
Čím se Povodí Odry, státní podnik zabývá?
Je Povodí Odry, státní podnik aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Shromažďování, úprava a rozvod vody v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu