Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 15 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 15 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Karol Piotr Bisek a 4 další, vlastní KONE Corporation (100 %).
Statutární orgán
- Karol Piotr Bisekčlen správní rady · od 2023 · nar. 1983 · Varšavajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jan Šámalpředseda správní rady · od 2023 · nar. 1981 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Martin Slatinkačlen správní rady · od 2023 · nar. 1990 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Saar Shlomo Livnečlen správní rady · od 2025 · nar. 1974 · Herzeliyajiné firmy v rejstříku nemá
- Vladimír Ševecčlen správní rady · od 2025 · nar. 1985 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
- KONE Corporation100 %od 2011
Dříve ve firmě · 14
- Salomo Kimmo Lauri Kantelečlen správní rady · od 2023 · do 2025 · nar. 1980 · Helsinkijiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Irena Kasanováčlen představenstva · od 2003 · do 2023 · nar. 1975 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Slatinkačlen představenstva · od 2019 · do 2023 · nar. 1990 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jozef Györkipředseda představenstva · od 2023 · do 2023 · nar. 1970 · Zálesiejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jozef Györkipředseda představenstva společnosti · od 2019 · do 2023 · nar. 1970 · 900 28 Zálesiejiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Kateřina Lupováprokura · od 2021 · do 2022 · nar. 1980 · Klecanyjiné firmy v rejstříku nemá
- Tomáš Palíkprokura · od 2018 · do 2021 · nar. 1977 · Telnicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Josef Györkipředseda představenstva společnosti · od 2019 · do 2019 · nar. 1970 · 900 28 Zálesiejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jozef Györkičlen představenstva · od 2018 · do 2019 · nar. 1970 · Zálesiejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jan Šámalčlen představenstva · od 2018 · do 2019 · nar. 1981 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Jan Šámalprokura · od 2014 · do 2018 · nar. 1981 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Tomáš Dufkaprokura · od 2017 · do 2018 · nar. 1977 · Telnicejiné firmy v rejstříku nemá
- KONE Aktiengesellschaftspolečník · od 2009 · do 2009
- KONE Investition GmbHspolečník · od 2009 · do 2011
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
KONE, a.s.Skupina · GLEIF
Skupina
Do které skupiny firma účetně patří
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Shrnutí · spočítáno z registrů
KONE, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 24 576 z 24 582firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 35 letna trhu, déle než 48 969 z 50 727 firem oboru v Praze
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje
- 76 firemsídlí na stejné adrese
- 1 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 40 000 Kč
- 658,8 mil. Kč2 138 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 97 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 154,1 mil. Kč bez DPH
- 4 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- KONE OYJstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Finsko
- 12 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 22 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Specializované stavební činnosti v Praze · 24 582 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 24 576
- Ve stejném pásmu
- 5
- Větších
- 1
- 018 492
- 1 - 54 389
- 6 - 9661
- 10 - 19561
- 20 - 24141
- 25 - 49222
- 50 - 9981
- 100 - 19924
- 200 - 2495
- 250 - 499tato firma5
- 500 - 9991
Ročník 1991
Z 9 404 subjektů oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje 9 316. KONE, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- KONE, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1991Tato firma · stejně velké →
- INSTALACE Praha, spol. s r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- Zakládání staveb,a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1993
- START MAX s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2016
- SINOMA CBMI Czech Engineering s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2024
- S u b t e r r a a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1992
- SIPRAL a.s.200 - 249 zaměstnancůod 1995
- TEMO-TELEKOMUNIKACE a.s.200 - 249 zaměstnancůod 1999
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
2 138 smluv za 658,8 mil. Kč, nejvíc s Statutární město Brno.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Statutární město Brno125 smluv114,4 mil. Kč
- Správa železnic, státní organizace302 smluv94,1 mil. Kč
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost44 smluv28,6 mil. Kč
- Generální finanční ředitelství93 smluv24,1 mil. Kč
- Město Bohumín60 smluv21,5 mil. Kč
- Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně62 smluv17,7 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2016Modernizace a výměna výtahů74,8 mil. Kč
- Servisní smlouva na údržbu výtahu na odloučeném pracovišti MŠ Novodvorskáuzavřena 3. 11. 2026cena neuvedena
- Smlouva o vypořádání závazků.uzavřena 30. 10. 2026107 861 Kč
- Smlouva o vypořádání závazků.uzavřena 30. 10. 202660 050 Kč
- Objednávka odstranění závad z odborné prohlídky výtahu - Vinařská 458/1uzavřena 27. 10. 202689 733 Kč
- Výměna řídící jednotkyuzavřena 30. 9. 2026246 726 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
97 vyhraných zakázek za 154,1 mil. Kč od 46 zadavatelů; v 8 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost7 zakázek14,2 mil. Kč
- Ministerstvo obrany7 zakázek2,5 mil. Kč
- Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně6 zakázek14 mil. Kč
- Národní divadlo Brno, příspěvková organizace6 zakázek299 000 Kč
- Generální finanční ředitelství5 zakázek6,5 mil. Kč
- Státní léčebné lázně Janské Lázně, státní podnik5 zakázek3,9 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2024Kompletní výměna výtahů v BD Voroněžská 2, 3, 6, 9, 16, 18 a Vychodilova 12 Brno-Žabovřesky 2024Statutární město Brno, městská část Brno – Žabovřesky17,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Výměna výtahů a provádění jejich následného servisuExportní garanční a pojišťovací společnost, a.s.8,8 mil. Kč
- podlimitní · 2026Oprava hlavní pohonné stanice pohyblivých schodů ev. č. 613-1-077Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost8,7 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Pravidelný servis, údržba a opravy výtahů IV - 2025Institut klinické a experimentální medicíny · 2 nabídky7,8 mil. Kč
- nadlimitní · 2021Pravidelný servis, údržba a opravy výtahů v IKEM IIInstitut klinické a experimentální medicíny · 2 nabídky6,8 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Pravidelný servis, údržba a opravy výtahů IV - 2025Institut klinické a experimentální medicíny6,3 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Montéři výtahů1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 20. 10. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2019–2024
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: ostatní 7 · benzín 4 · nafta 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 3. 3. 2025Odchod z vedeníSalomo Kimmo Lauri Kantele (člen správní rady)
- 3. 3. 2025Nový ve vedeníSaar Shlomo Livne (člen správní rady)
- 3. 3. 2025Nový ve vedeníVladimír Ševec (člen správní rady)
- 3. 7. 2023Odchod z vedeníIng. Jozef Györki (předseda představenstva)
- 3. 7. 2023Odchod z vedeníIng. Irena Kasanová (člen představenstva)
- 3. 7. 2023Odchod z vedeníIng. Martin Slatinka (člen představenstva)
- 3. 7. 2023Nový ve vedeníIng. Jan Šámal (předseda správní rady)
- 3. 7. 2023Nový ve vedeníIng. Martin Slatinka (člen správní rady)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 3. 7. 2023Nový ve vedeníKarol Piotr Bisek (člen správní rady)
- 3. 7. 2023Nový ve vedeníSalomo Kimmo Lauri Kantele (člen správní rady)
- 1. 2. 2023Odchod z vedeníIng. Jozef Györki (předseda představenstva společnosti)
- 31. 1. 2023Nový ve vedeníIng. Jozef Györki (předseda představenstva)
- 25. 10. 2022Odchod z vedeníMgr. Kateřina Lupová (prokura)
- 4. 8. 2021Odchod z vedeníTomáš Palík (prokura)
- 4. 8. 2021Nový ve vedeníMgr. Kateřina Lupová (prokura)
- 30. 7. 2019Odchod z vedeníIng. Josef Györki (předseda představenstva společnosti)
- 29. 5. 2019Odchod z vedeníIng. Jozef Györki (člen představenstva)
- 29. 5. 2019Nový ve vedeníIng. Josef Györki (předseda představenstva společnosti)
- 29. 5. 2019Nový ve vedeníIng. Jozef Györki (předseda představenstva společnosti)
- 1. 5. 2019Nový ve vedeníIng. Martin Slatinka (člen představenstva)
- 30. 4. 2019Odchod z vedeníIng. Jan Šámal (člen představenstva)
- 22. 5. 2018Odchod z vedeníJan Šámal (prokura)
- 14. 5. 2018Nový ve vedeníTomáš Palík (prokura)
- 14. 5. 2018Odchod z vedeníTomáš Dufka (prokura)
- 1. 4. 2018Nový ve vedeníIng. Jan Šámal (člen představenstva)
- 1. 5. 1991Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 9 404 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
2 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 30. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
ycuetb3
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00176842
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 6
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Centrální evidence dotací, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Evropská 423/178, Vokovice, 16000 Praha
- Academy of Health Care Management v likvidaciSpolek · od 2009Aktivní
- ACTHERM Montážní s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2007 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- Active Development Investments a.s.Akciová společnost · od 1992Aktivní
- ADI Distribuce s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2023Aktivní
- ADI Fuel a.s.Akciová společnost · od 2013 · 20 - 24 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00176842
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Elektrické instalace
- Další činnosti
- Výroba elektrických rozvodných a kontrolních zařízení, Opravy strojů, 41000, Výstavba bytových a nebytových budov, Maloobchod v nespecializovaných prodejnách, Poradenství v oblasti řízení, 70200, Architektonické a inženýrské činnosti a související technické poradenství
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 5. 1991
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy KONE, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě KONE, a.s.
Kdy vznikla firma KONE, a.s.?
Kolik zaměstnanců má KONE, a.s.?
Kde sídlí KONE, a.s.?
Jaké je IČO firmy KONE, a.s.?
Jakou datovou schránku má KONE, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy KONE, a.s.?
Komu patří KONE, a.s.?
Je KONE, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se KONE, a.s. zabývá?
Je KONE, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Specializované stavební činnosti v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu