Insolvence · insolvenční rejstřík
Insolvenční řízení v minulosti
Řízení podle insolvenčního rejstříku (ISIR) od roku 2008
- INS 11289/2012 · Městský soud v PrazePravomocně skončeno · úpadek nevyhlášen
- Návrh podán 10. 5. 2012
- Vyřízeno 11. 5. 2012
- Pravomocně skončeno 20. 6. 2012
2 přihlášky pohledávek
Zdroj: insolvenční rejstřík (ISIR), Ministerstvo spravedlnosti, denně. Insolvenční návrh sám o sobě úpadek neznamená; rozhoduje o něm soud. Dlužníky vyškrtnuté podle § 425 insolvenčního zákona neukazujeme, stejně jako ISIR.
Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 21 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 21 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Jaroslav Čižinský a 5 dalších, vlastní Metrostav a.s. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Jaroslav Čižinskýčlen představenstva · od 2008 · nar. 1969 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Jiří Tesařčlen představenstva · od 2012 · nar. 1965 · Rokytnicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ondřej Fuchspředseda představenstva · od 2019 · nar. 1973 · Kladnodalších 8 firem:8 aktivních
- Ing. Pavel Zykánmístopředseda představenstva · od 2021 · nar. 1971 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Mgr. Karel Vaštačlen statutárního orgánu · od 2025 · nar. 1967 · Týnec nad Labemdalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Miroslav Zobaník, MBAčlen statutárního orgánu · od 2025 · nar. 1974 · Mořinajiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 6
- Ing. Ladislav Novákčlen dozorčí rady · od 2014 · nar. 1973 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Michal Žáčekčlen dozorčí rady · od 2019 · nar. 1961 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Jiří Bělohlavmístopředseda dozorčí rady · od 2021 · nar. 1950 · Prahadalších 13 firem:13 aktivních
- Ing. Aleš Gothard, LL.M.předseda dozorčí rady · od 2026 · nar. 1982 · Prahadalších 12 firem:12 aktivních
- Ing. Karel Volf, MBAčlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1974 · Prahadalších 15 firem:15 aktivních
- Ing. Miroslav Pánekčlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1973 · Prahadalších 11 firem:11 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- Mgr. Karel Vaštačlen představenstva · od 2021 · do 2025 · nar. 1967 · Týnec nad Labemdalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Miroslav Zobaník, MBAčlen představenstva · od 2021 · do 2025 · nar. 1974 · Mořinajiné firmy v rejstříku nemá
- Tibor Trnovszkýčlen představenstva · od 2014 · do 2023 · nar. 1963 · Tišnovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Zykánčlen představenstva · od 2004 · do 2022 · nar. 1971 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Zdeněk Šinovskýčlen představenstva · od 2004 · do 2021 · nar. 1947 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ivan Hrdinačlen představenstva · od 2008 · do 2021 · nar. 1962 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jiří Bělohlavmístopředseda představenstva · od 2019 · do 2021 · nar. 1950 · Prahadalších 13 firem:13 aktivních
- Ondřej Fuchsmístopředseda představenstva · od 2008 · do 2019 · nar. 1973 · Kladnodalších 8 firem:8 aktivních
- Ing. Jiří Bělohlavpředseda představenstva · od 2004 · do 2019 · nar. 1950 · Prahadalších 13 firem:13 aktivních
- Ing. Ján Dudáščlen představenstva · od 2004 · do 2014 · nar. 1943 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vladimír Starýčlen představenstva · od 2007 · do 2012 · nar. 1951 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Peter Kuchárčlen představenstva · od 2004 · do 2008 · nar. 1952 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
S u b t e r r a a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
S u b t e r r a a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 24 581 z 24 582firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 34 letna trhu, déle než 48 020 z 50 727 firem oboru v Praze
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 14 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 2 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 35 000 Kč
- 172,4 mld. Kč1 292 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 13,6 mil. Kčv 6 dotacích z veřejných rozpočtů
- 158 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 9,2 mld. Kč bez DPH
- 15 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- Metrostav a.s.je podle GLEIF její přímá mateřská firma
- 67 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 10 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Specializované stavební činnosti v Praze · 24 582 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 24 581
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
- 018 492
- 1 - 54 389
- 6 - 9661
- 10 - 19561
- 20 - 24141
- 25 - 49222
- 50 - 9981
- 100 - 19924
- 200 - 2495
- 250 - 4995
- 500 - 999tato firma1
Ročník 1992
Z 5 294 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 5 199. S u b t e r r a a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- S u b t e r r a a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- KONE, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1991
- INSTALACE Praha, spol. s r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- Zakládání staveb,a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1993
- START MAX s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2016
- SINOMA CBMI Czech Engineering s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2024
- SIPRAL a.s.200 - 249 zaměstnancůod 1995
- TEMO-TELEKOMUNIKACE a.s.200 - 249 zaměstnancůod 1999
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
1 292 smluv za 172,4 mld. Kč, nejvíc s Správa železnic, státní organizace.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Správa železnic, státní organizace392 smluv6,6 mld. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA116 smluv1,7 mld. Kč
- Městská část Praha 1017 smluv1,2 mld. Kč
- Pražská vodohospodářská společnost a.s.72 smluv983,2 mil. Kč
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost53 smluv879,3 mil. Kč
- Statutární město Kladno107 smluv808,2 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Smlouva o dílo Provozní úsek I.D metra Praze - úsek (Olbrachtova) - Nové Dvory - stavební část30 mld. Kč
- Smlouva o propagaci_Subterra_ples 2026uzavřena 29. 10. 2026100 000 Kč
- NIR4 - Dodatek č. 1 ke Smlouvě o dílo č. 241337 - NM - Výstavba Centrálního depozitáře Náprstkova muzeauzavřena 2. 11. 2026 · dodatek1 mil. Kč
- Dodatek č. 2 ke sml. 135/2025 - 12. Stavba sekund.kol. Česká-Středováuzavřena 29. 10. 2026 · dodatek3,7 mil. Kč
- Dodatek smlouvy o dílouzavřena 29. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- DODATEK č. 1 KE SMLOUVĚ O DÍLO NA ZHOTOVENÍ STAVBY - vícepráce, méněpráceuzavřena 29. 10. 2026 · dodatek2,6 mil. Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
6 dotací za 13,6 mil. Kč (2007–2012); nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Poslední dotace
- 15404/12Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20122,5 mil. Kč
- 14937/11Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20112 mil. Kč
- 40/2010Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20102,4 mil. Kč
- 15236/2009Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20092,7 mil. Kč
- 29/2008/EKDMinisterstvo průmyslu a obchodu · 20082 mil. Kč
- 35/2007/EKDMinisterstvo průmyslu a obchodu · 20072 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
2 projekty za 40,4 mil. Kč, vyúčtováno 0 %; 2 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekty, nejnovější první
- od 4. 12. 2025 · do 31. 12. 2028Vybavení speciálního drážního vozidla pro úpravu kolejového lože palubní jednotkou ETCS - Subterra a.s.Operační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Praha23,4 mil. Kčběží
- od 27. 11. 2025 · do 31. 12. 2028Rozšíření lokomotivního parku společnosti Subterra a.s. o nová interoperabilní vozidla s ETCSOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt v realizaci · Praha17 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
158 vyhraných zakázek za 9,2 mld. Kč od 42 zadavatelů; v 12 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA36 zakázek1,8 mld. Kč
- Statutární město Kladno23 zakázek498,1 mil. Kč
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.14 zakázek681 mil. Kč
- Správa železnic, státní organizace9 zakázekbez ceny
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost8 zakázek839,5 mil. Kč
- Městská část Praha 107 zakázek350,3 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2026Provozní úsek I.D metra v Praze - úsek (Olbrachtova) - Nové Dvory - stavební částDopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost · jediná nabídka · společně s dalšími30 mld. Kč
- nadlimitní · 2026Provozní úsek I.D metra v Praze - úsek (Olbrachtova) – Nové Dvory - stavební částDopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost · společně s dalšími30 mld. Kč
- nadlimitní · 2021Provozní úsek I.D pražského metra – úsek Pankrác – OlbrachtovaDopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost · společně s dalšími13,7 mld. Kč
- nadlimitní · 2025Modernizace trati Brno-Přerov, 5. stavba Kojetín – PřerovSpráva železnic, státní organizace · společně s dalšími10,5 mld. Kč
- nadlimitní · 2025Modernizace trati Hradec Králové – Pardubice – Chrudim, 2.stavba, zdvoukolejnění Opatovice nad Labem-Hradec Králové, 1.etapa ŽST Hradec Králové hl.n.Správa železnic, státní organizace · společně s dalšími9,9 mld. Kč
- nadlimitní · 2026Modernizace trati Praha-Ruzyně (mimo) – Kladno (mimo)Správa železnic, státní organizace · společně s dalšími8,3 mld. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Stavební mistr/mistrová1 místo
- Strojník/ce1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 19. 5. 2026.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 47 · ostatní 18 · hybrid 1 · benzín 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 26. 11. 2025Nový ve vedeníIng. Miroslav Zobaník, MBA (člen statutárního orgánu)
- 26. 11. 2025Nový ve vedeníMgr. Karel Vašta (člen statutárního orgánu)
- 24. 11. 2025Odchod z vedeníIng. Miroslav Zobaník, MBA (člen představenstva)
- 24. 11. 2025Odchod z vedeníMgr. Karel Vašta (člen představenstva)
- 31. 12. 2023Odchod z vedeníTibor Trnovszký (člen představenstva)
- 4. 1. 2022Odchod z vedeníIng. Pavel Zykán (člen představenstva)
- 29. 11. 2021Nový společníkMetrostav a.s. – 100 %
- 24. 11. 2021Nový ve vedeníIng. Miroslav Zobaník, MBA (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 24. 11. 2021Nový ve vedeníMgr. Karel Vašta (člen představenstva)
- 24. 11. 2021Nový ve vedeníIng. Pavel Zykán (místopředseda představenstva)
- 23. 11. 2021Odchod z vedeníIng. Zdeněk Šinovský (člen představenstva)
- 23. 11. 2021Odchod z vedeníIng. Ivan Hrdina (člen představenstva)
- 23. 11. 2021Odchod z vedeníJiří Bělohlav (místopředseda představenstva)
- 1. 5. 2019Nový ve vedeníIng. Ondřej Fuchs (předseda představenstva)
- 1. 5. 2019Nový ve vedeníJiří Bělohlav (místopředseda představenstva)
- 30. 4. 2019Odchod z vedeníOndřej Fuchs (místopředseda představenstva)
- 29. 4. 2019Odchod z vedeníIng. Jiří Bělohlav (předseda představenstva)
- 1. 7. 2014Nový ve vedeníTibor Trnovszký (člen představenstva)
- 30. 6. 2014Odchod z vedeníIng. Ján Dudáš (člen představenstva)
- 6. 3. 2014PřesídleníPraha
- 1. 4. 2012Nový ve vedeníIng. Jiří Tesař (člen představenstva)
- 31. 3. 2012Odchod z vedeníIng. Vladimír Starý (člen představenstva)
- 27. 8. 2008Nový ve vedeníIng. Jaroslav Čižinský (člen představenstva)
- 27. 8. 2008Odchod z vedeníIng. Peter Kuchár (člen představenstva)
- 11. 6. 2008Odchod z vedeníIng. Ondřej Fuchs (člen představenstva)
- 30. 3. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 5 294 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 26. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
jxtcg8w
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ45309612
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Koželužská 2246/5, Libeň (Praha 8), 18000 Praha
- Bejot Česko s.r.o. v likvidaciSpolečnost s ručením omezeným · od 2025Aktivní
- CCE Praha, spol. s r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1999 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- Cyklo klub MetrostavSpolek · od 2013Aktivní
- M4 Road Design s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2018 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- Metrostav DS a.s., odštěpný závod ČROdštěpný závod zahraniční právnické osoby · od 2020 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 45309612
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Demolice a příprava staveniště
- Další činnosti
- Těžba a úprava neželezných rud, Výroba ostatních výrobků stavebního truhlářství a tesařství, Výroba kovových konstrukcí a jejich dílů, 25530, Obrábění, 25630, Výroba nástrojů a nářadí, Výroba elektrických rozvodných a kontrolních zařízení a 33 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 30. 3. 1992
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy S u b t e r r a a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě S u b t e r r a a.s.
Kdy vznikla firma S u b t e r r a a.s.?
Kolik zaměstnanců má S u b t e r r a a.s.?
Kde sídlí S u b t e r r a a.s.?
Jaké je IČO firmy S u b t e r r a a.s.?
Jakou datovou schránku má S u b t e r r a a.s.?
Kdo je ve vedení firmy S u b t e r r a a.s.?
Komu patří S u b t e r r a a.s.?
Je S u b t e r r a a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se S u b t e r r a a.s. zabývá?
Je S u b t e r r a a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Specializované stavební činnosti v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu