Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 14 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 14 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Aleš Skalický a 4 další, vlastní Trilet Ground Services, a.s. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Aleš Skalickýčlen představenstva · od 2006 · nar. 1962 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Ladislav Holíkčlen představenstva · od 2006 · nar. 1953 · Prahadalších 6 firem:6 aktivních
- Ing. Milan Králpředseda představenstva · od 2006 · nar. 1950 · Vědomicedalších 7 firem:7 aktivních
- Ing. David Peččlen představenstva · od 2019 · nar. 1973 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Milan Král, ML.místopředseda představenstva · od 2025 · nar. 1975 · Vědomicejiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 2
Dříve ve firmě · 12
- Ing. Jiří Mühlmístopředseda představenstva · od 2014 · do 2025 · nar. 1963 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Nosekčlen představenstva · od 2014 · do 2019 · nar. 1953 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Mühlčlen představenstva · od 2006 · do 2014 · nar. 1963 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ladislav Brožčlen představenstva · od 2006 · do 2014 · nar. 1946 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- ing. Ladislav Holíkčlen · od 2001 · do 2006 · nar. 1953 · Prahadalších 6 firem:6 aktivních
- ing. Jiří Mühlčlen · od 2001 · do 2006 · nar. 1963 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Milan Králpředseda · od 2001 · do 2006 · nar. 1950 · Roudnice nad Labemdalších 7 firem:7 aktivních
- ing. Jan Šindelkamístopředseda · od 2001 · do 2006 · nar. 1946 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- ing. František Pečmístopředseda · od 2001 · do 2006 · nar. 1941 · Prahadalších 7 firem:7 aktivních
- ing. Oto Petrášekčlen · od 2001 · do 2003 · nar. 1964 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- ing. Ladislav Košíčekčlen · od 2001 · do 2003 · Praha
- ing. Michael Remeščlen · od 2001 · do 2003 · nar. 1955 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Zakládání staveb,a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
Zakládání staveb,a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 24 576 z 24 582firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 33 letna trhu, déle než 46 695 z 50 727 firem oboru v Praze
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje
- 1 firmasídlí na stejné adrese
- 254,6 mil. Kč65 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 90 000 Kčv 1 dotaci z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 11 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 78,7 mil. Kč bez DPH
- 16 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 149 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 10 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Specializované stavební činnosti v Praze · 24 582 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 24 576
- Ve stejném pásmu
- 5
- Větších
- 1
- 018 492
- 1 - 54 389
- 6 - 9661
- 10 - 19561
- 20 - 24141
- 25 - 49222
- 50 - 9981
- 100 - 19924
- 200 - 2495
- 250 - 499tato firma5
- 500 - 9991
Ročník 1993
Z 4 391 subjektů oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje 4 318. Zakládání staveb,a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Zakládání staveb,a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1993Tato firma · stejně velké →
- KONE, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1991
- INSTALACE Praha, spol. s r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- START MAX s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2016
- SINOMA CBMI Czech Engineering s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2024
- S u b t e r r a a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1992
- SIPRAL a.s.200 - 249 zaměstnancůod 1995
- TEMO-TELEKOMUNIKACE a.s.200 - 249 zaměstnancůod 1999
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
65 smluv za 254,6 mil. Kč, nejvíc s Ředitelství vodních cest ČR (30 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Ředitelství vodních cest ČR7 smluv77,2 mil. Kč
- Povodí Vltavy, státní podnik23 smluv47 mil. Kč
- Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.1 smlouva29,5 mil. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA7 smluv11 mil. Kč
- České vysoké učení technické v Praze8 smluv1,8 mil. Kč
- Národní technické muzeum3 smlouvy1,3 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2016Dodatek č. 4 ke Smlouvě o dílo - rekonstrukce jezu84,9 mil. Kč
- OBJ - Osazení pevného pl. značení - podjezí, Staroměstský jezuzavřena 24. 8. 2026145 924 Kč
- 830 Dodatek č. 1 ke Smlouvě o dílo - provedení vrtaných pažených sond, VD Miřejoviceuzavřena 29. 5. 2026 · dodatek2,4 mil. Kč
- 830 Smlouva o dílo - geodetické body, VD Orlík - Lávka Soleniceuzavřena 27. 2. 2026287 129 Kč
- 210 Smlouva o nájmu - pozemky, k. ú. Velká Chuchle, Využití překladiště Velká Chuchle, ř. km 62,00 - 62,05 LBuzavřena 8. 1. 2026415 000 Kč
- 830 Smlouva o dílo - provedení vrtaných pažených sond, VD Miřejoviceuzavřena 18. 11. 20252,5 mil. Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
1 dotace za 90 000 Kč (2014), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Poslední dotace
- TPA-SN-261/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 201490 000 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
11 vyhraných zakázek za 78,7 mil. Kč od 2 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Povodí Vltavy, státní podnik - ZRUŠENÝ PROFIL10 zakázek78,3 mil. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA1 zakázka397 879 Kč
Největší zakázky
- 2013Laterální kanál Vraňany-Hořín k.km 1,150-9,06 - odstranění havárie hráze kanáluPovodí Vltavy, státní podnik - ZRUŠENÝ PROFIL30,8 mil. Kč
- 2014„PK Dolánky – rekonstrukce dna VPK“Povodí Vltavy, státní podnik - ZRUŠENÝ PROFIL19,3 mil. Kč
- 2014„Vltava ř. km 27,38 - 37,08 - nánosy a oprava opevnění (cyklotrasa)“Povodí Vltavy, státní podnik - ZRUŠENÝ PROFIL7,5 mil. Kč
- podlimitní · 2014„Úprava Střely – Žlutice v ř.km 65,745 – 65,810“Povodí Vltavy, státní podnik - ZRUŠENÝ PROFIL6,1 mil. Kč
- 2013Laterální kanál Vraňany - Hořín, k.km 1,150-9,06 - odstranění havárie hráze kanáluPovodí Vltavy, státní podnik - ZRUŠENÝ PROFIL5,6 mil. Kč
- 2014Vltava, ř.km 230,800 – 233,098 – sanace břehových nátrží, odstranění nánosů – povodňová škodaPovodí Vltavy, státní podnik - ZRUŠENÝ PROFIL4,2 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 126 · ostatní 22 · benzín 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 20. 3. 2025Odchod z vedeníIng. Jiří Mühl (místopředseda představenstva)
- 20. 3. 2025Nový ve vedeníMilan Král, ML. (místopředseda představenstva)
- 30. 4. 2019Odchod z vedeníPetr Nosek (člen představenstva)
- 30. 4. 2019Nový ve vedeníIng. David Peč (člen představenstva)
- 19. 3. 2014Odchod z vedeníIng. Jiří Mühl (člen představenstva)
- 3. 3. 2014Nový ve vedeníIng. Jiří Mühl (místopředseda představenstva)
- 3. 3. 2014Nový ve vedeníPetr Nosek (člen představenstva)
- 28. 2. 2014Odchod z vedeníIng. Ladislav Brož (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 27. 7. 2006Nový ve vedeníIng. Milan Král (předseda představenstva)
- 27. 7. 2006Nový ve vedeníIng. Ladislav Holík (člen představenstva)
- 27. 7. 2006Odchod z vedeníing. Jiří Mühl (člen)
- 27. 7. 2006Nový ve vedeníIng. Jiří Mühl (člen představenstva)
- 27. 7. 2006Odchod z vedeníIng. Milan Král (předseda)
- 27. 7. 2006Odchod z vedeníing. Ladislav Holík (člen)
- 27. 4. 2006Nový společníkTrilet Ground Services, a.s. – 100 %
- 9. 2. 2006Nový ve vedeníIng. Aleš Skalický (člen představenstva)
- 9. 2. 2006Nový ve vedeníIng. Ladislav Brož (člen představenstva)
- 8. 2. 2006Odchod z vedeníing. František Peč (místopředseda)
- 8. 2. 2006Odchod z vedeníing. Jan Šindelka (místopředseda)
- 9. 7. 2003Odchod z vedeníing. Ladislav Košíček (člen)
- 9. 7. 2003Odchod z vedeníing. Oto Petrášek (člen)
- 9. 7. 2003Odchod z vedeníing. Michael Remeš (člen)
- 9. 7. 2003Odchod z vedeníing. Jiří Vejnar (člen)
- 9. 7. 2003Odchod z vedeníing. Dušan Houdek (člen)
- 9. 7. 2003Odchod z vedeníing. Vojtěch Kopáč (člen)
- 29. 9. 1993Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 4 391 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 16. 2. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
44utdij
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ49241567
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu - Jižní Město
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Dobronická 1371, Kunratice (Praha-Kunratice), 14800 Praha
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 49241567
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Průzkumné vrtné práce
- Další činnosti
- Výroba betonových výrobků pro stavební účely, Výroba strojů pro těžbu, dobývání a stavebnictví, Shromažďování, sběr a odstraňování odpadů, úprava odpadů k dalšímu využití, 41000, Výstavba bytových a nebytových budov, Nespecializovaný velkoobchod, Silniční nákladní doprava, Účetnické a auditorské činnosti; daňové poradenství a 7 dalších
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 29. 9. 1993
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Zakládání staveb,a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Zakládání staveb,a.s.
Kdy vznikla firma Zakládání staveb,a.s.?
Kolik zaměstnanců má Zakládání staveb,a.s.?
Kde sídlí Zakládání staveb,a.s.?
Jaké je IČO firmy Zakládání staveb,a.s.?
Jakou datovou schránku má Zakládání staveb,a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Zakládání staveb,a.s.?
Komu patří Zakládání staveb,a.s.?
Je Zakládání staveb,a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Zakládání staveb,a.s. zabývá?
Je Zakládání staveb,a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Specializované stavební činnosti v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu