Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2026
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2026 | 6,2 mld. | 136,6 mil. | 2,2 mld. |
| 2025 | 6,2 mld. | 240,2 mil. | 2,1 mld. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
Postavení podle tržeb za rok 2026
Pořadí mezi aktivními firmami oboru, jejichž tržby za 2026 známe ze strukturovaných závěrek; s dalšími načtenými závěrkami se může posunout.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 11 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2026 a pro srovnání 2025.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Pavel Kovář, vlastní Hitachi Energy Ltd. (100 %).
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
- Hitachi Energy Ltd.100 %od 2021 · vklad 20 mil. Kč
Dříve ve firmě · 5
- Ing. Magdaléna Válkovájednatel · od 2020 · do 2023 · nar. 1976 · Říčanyjiné firmy v rejstříku nemá
- Tanja Niina Helena Vainiojednatel · od 2019 · do 2020 · nar. 1974 · Vaasajiné firmy v rejstříku nemá
- ABB Asea Brown Boveri Ltdspolečník · od 2019 · do 2020
- ABB Management Holding Ltdspolečník · od 2020 · do 2021
- Hitachi ABB Power Grids Ltdspolečník · od 2021 · do 2021
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Hitachi Energy Czech Republic s.r.o.Skupina · GLEIF
Skupina
Do které skupiny firma účetně patří
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Shrnutí · spočítáno z registrů
Hitachi Energy Czech Republic s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 915 z 918firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 7 letna trhu, déle než 240 z 1 597 firem oboru v Praze
- 95 %firem oboru zapsaných v roce 2019 dnes funguje
- 351 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 19 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 29 000 Kč
- 83,2 mil. Kč85 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 16,1 mil. Kčv 3 dotacích z veřejných rozpočtů
- 63 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 2,5 mld. Kč bez DPH
- 株式会社 日立製作所stojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Japonsko
- 3 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 2 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba elektrických zařízení v Praze · 918 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 915
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 2
- 0486
- 1 - 5266
- 6 - 950
- 10 - 1959
- 20 - 248
- 25 - 4925
- 50 - 999
- 100 - 1995
- 200 - 2491
- 250 - 4993
- 500 - 9993
- 1000 - 1499tato firma1
- 3000 - 39991
- 4000 - 49991
Ročník 2019
Z 111 subjektů oboru zapsaných v roce 2019 dnes funguje 106. Hitachi Energy Czech Republic s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Hitachi Energy Czech Republic s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 2019Tato firma · stejně velké →
- ABB s.r.o.3000 - 3999 zaměstnancůod 1993
- Siemens, s.r.o.4000 - 4999 zaměstnancůod 1990
- Sécheron Hasler CZ, spol. s r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1992
- Eaton Elektrotechnika s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1993
- BV elektronik s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1993
- PRAKAB Pražská Kabelovna s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1991
- Wikov MGI a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2001
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
85 smluv za 83,2 mil. Kč, nejvíc s Technologická agentura ČR (37 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Technologická agentura ČR2 smlouvy31 mil. Kč
- Teplárny Brno, a.s.5 smluv5,3 mil. Kč
- Správa železnic, státní organizace15 smluv2,2 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky1 smlouva1,5 mil. Kč
- Vysoké učení technické v Brně8 smluv1,2 mil. Kč
- Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas4 smlouvy920 000 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2024Smlouva o účasti na řešení projektu a o využití výsledku - stanovení podmínek spolupráce na řešení projektu: Program na podporu aplikovaného výzkumu a inovací THÉTA 235,5 mil. Kč
- Propagace obchodního jména firmy Hitachi Energy Czech Repubic s.r.o. v rámci akce Trutnovské Vánoce 2026uzavřena 20. 10. 202660 000 Kč
- Rámcová smlouva o spolupráci - věda, výzkum, vývoj a aktivity s tím spojenéuzavřena 8. 9. 2026cena neuvedena
- Smlouva o inzerci a reklamě - poskytnutí balíčku služeb v Partnerského programu FIM UHKuzavřena 8. 9. 202660 000 Kč
- Smlouva o poskytnutí licence k softwaru - IET600 a ITT600uzavřena 4. 5. 2026cena neuvedena
- Výroba bezdifrakčních křemíkových destičekuzavřena 9. 3. 202673 036 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
3 dotace za 16,1 mil. Kč (2021–2025); nejvíc přiznal Technologická agentura České republiky.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Poslední dotace
- Nová generace svářecích diod pro automobilový průmyslTechnologická agentura České republiky · 2025 · MPO-TREND (2020-2027)6,6 mil. Kč
- Výzkum a vývoj nové technologické platformy pro výrobu výkonových polovodičových modulů pro úspory elektrické energie v průmysluTechnologická agentura České republiky · 2023 · MPO-TREND (2020-2027)4 mil. Kč
- Výzkum a vývoj nové technologické platformy pro výrobu výkonových polovodičových modulů pro úspory elektrické energie v průmysluTechnologická agentura České republiky · 20215,5 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
63 vyhraných zakázek za 2,5 mld. Kč od 4 zadavatelů; v 19 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- ČEZ Distribuce, a. s.45 zakázek1,5 mld. Kč
- ČEZ, a. s.10 zakázek194,6 mil. Kč
- ČEPS, a.s.6 zakázek797,5 mil. Kč
- PREdistribuce, a.s.2 zakázky30,2 mil. Kč
Největší zakázky
- malého rozsahu · 2023DODÁVKY VYPÍNAČŮ SF6 123 KV VČETNĚ NOSNÝCH KONSTRUKCÍ (STOLIČEK) A UVEDENÍ DO PROVOZUČEZ Distribuce, a. s. · 3 nabídky · společně s dalšími828,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Dodávka venkovních třípólových vypínačů 420 kVČEPS, a.s. · jediná nabídka327,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Dodávka venkovních třípólových vypínačů 420 kV, 50 kA a 420 kV, 63 kA zhášecím médiem SF6ČEPS, a.s.327,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Přístrojové transformátory vvn kompozitníČEZ Distribuce, a. s. · 2 nabídky220 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Přístrojové transformátory vvn porcelánovéČEZ Distribuce, a. s. · 2 nabídky100 mil. Kč
- malého rozsahu · 2021DODÁVKY VYPÍNAČŮ SF6 123 KV VČETNĚ NOSNÝCH KONSTRUKCÍ (STOLIČEK) A UVEDENÍ DO PROVOZUČEZ Distribuce, a. s. · společně s dalšími100 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Montážní pracovník junior7 míst
- Skladník6 míst
- Operátor lakovny2 místa
- Koordinátor interní logistiky1 místo
- Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení1 místo
- Senior konzultant SAP SD1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 12. 2. 2026.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: ostatní 3
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 12. 2024PřesídleníTrutnov → Praha
- 30. 9. 2023Odchod z vedeníIng. Magdaléna Válková (jednatel)
- 1. 11. 2021Nový společníkHitachi Energy Ltd. – 100 %
- 1. 11. 2021Odchod společníkaHitachi ABB Power Grids Ltd
- 1. 11. 2021Změna názvuABB Power Grids Czech Republic s.r.o. → Hitachi Energy Czech Republic s.r.o.
- 18. 1. 2021Odchod společníkaABB Management Holding Ltd
- 18. 1. 2021Nový společníkHitachi ABB Power Grids Ltd – 100 %
- 27. 5. 2020Nový společníkABB Management Holding Ltd – 100 %
Celá historie · další 5Skrýt starší
- 27. 5. 2020Odchod společníkaABB Asea Brown Boveri Ltd
- 7. 1. 2020Nový ve vedeníPavel Kovář (jednatel)
- 7. 1. 2020Nový ve vedeníIng. Magdaléna Válková (jednatel)
- 7. 1. 2020Odchod z vedeníTanja Niina Helena Vainio (jednatel)
- 3. 5. 2019Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 111 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 20. 4. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
bsd4raz
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ08136289
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Na strži 1702/65, Nusle (Praha 4), 14000 Praha
- Accion Labs Czech s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2022 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- ACT AZURE, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2015Aktivní
- AdEx Consulting Czech s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2025Aktivní
- Adobe Systems s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2004 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Adorea Česká republika s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2025 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 08136289
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Výroba elektrických rozvodných a kontrolních zařízení
- Další činnosti
- Výroba zbraní a střeliva, Kování, lisování, ražení, válcování a protlačování kovů; prášková metalurgie, 25510, 25530, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění, Povrchová úprava a zušlechťování kovů, Obrábění, Výroba nožířských výrobků, nástrojů a železářských výrobků a 4 dalších
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 3. 5. 2019
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Hitachi Energy Czech Republic s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě Hitachi Energy Czech Republic s.r.o.
Kdy vznikla firma Hitachi Energy Czech Republic s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má Hitachi Energy Czech Republic s.r.o.?
Kde sídlí Hitachi Energy Czech Republic s.r.o.?
Jaké je IČO firmy Hitachi Energy Czech Republic s.r.o.?
Jakou datovou schránku má Hitachi Energy Czech Republic s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy Hitachi Energy Czech Republic s.r.o.?
Komu patří Hitachi Energy Czech Republic s.r.o.?
Je Hitachi Energy Czech Republic s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Hitachi Energy Czech Republic s.r.o. zabývá?
Je Hitachi Energy Czech Republic s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba elektrických zařízení v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu