Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 21 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 21 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Eduard Palíšek, Ph.D.,MBA a 2 další, vlastní Siemens Aktiengesellschaft Österreich (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Eduard Palíšek, Ph.D.,MBAjednatel · od 2010 · nar. 1963 · Mikulovdalších 1 firma:1 aktivních
- Mgr. Richard Bačekjednatel · od 2020 · nar. 1972 · Prahadalších 15 firem:15 aktivních
- Christian Eberhard Dieljednatel · od 2024 · nar. 1980 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
- Siemens Aktiengesellschaft Österreich100 %od 2012 · vklad 571,1 mil. Kč
Dříve ve firmě · 15
- Christian Dieljednatel · od 2024 · do 2024 · nar. 1980 · Shanghaijiné firmy v rejstříku nemá
- Jens Frankejednatel · od 2020 · do 2024 · nar. 1971 · Alphaville 1, Barueri/SPjiné firmy v rejstříku nemá
- Dipl.-Kfm. Michael Axmannjednatel · od 2016 · do 2020 · nar. 1960 · Bad Marienbergjiné firmy v rejstříku nemá
- Rudolf Fischerjednatel · od 2009 · do 2015 · nar. 1956 · Kissingjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Kafkajednatel · od 1994 · do 2009 · nar. 1949 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- ing. Vratislav Švorčíkprokura · od 1994 · do 2009 · nar. 1954 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jan Májprokura · od 2002 · do 2009 · nar. 1957jiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Jirkovskýprokura · od 2003 · do 2009 · nar. 1961 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- ing. Radovan Holub, CSc.prokura · od 2005 · do 2009 · nar. 1959 · Frenštát pod Radhoštěmjiné firmy v rejstříku nemá
- Dipl.ing. Vladimír Říhaprokura · od 2005 · do 2009 · nar. 1962 · Praha 5jiné firmy v rejstříku nemá
- Dr.Ing. Bohumil Brodskýprokura · od 2006 · do 2009 · nar. 1969 · Komárovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Radomír Šimekjednatel · od 1996 · do 2009 · nar. 1958 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Siemens Beteiligungsverwaltung GmbHspolečník · od 2003 · do 2004
- Siemens Beteiligungsverwaltung GmbH & Co. OHGspolečník · od 2004 · do 2012
- Siemens Aktiengesellschaftspolečník · od 1990 · do 2012
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Siemens, s.r.o.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Vlastní · 1
Shrnutí · spočítáno z registrů
Siemens, s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 917 z 918firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 35 letna trhu, déle než 1 486 z 1 597 firem oboru v Praze
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1990 dnes funguje
- 3 firmysídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 22 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 36 000 Kč
- 3,8 mld. Kč2 503 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 438,9 mil. Kčv 102 dotacích z veřejných rozpočtů, 16 % z fondů EU
- 185 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 4,3 mld. Kč bez DPH
- 16 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- Siemens Aktiengesellschaftstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Německo
- 25 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 12 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba elektrických zařízení v Praze · 918 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 917
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
- 0486
- 1 - 5266
- 6 - 950
- 10 - 1959
- 20 - 248
- 25 - 4925
- 50 - 999
- 100 - 1995
- 200 - 2491
- 250 - 4993
- 500 - 9993
- 1000 - 14991
- 3000 - 39991
- 4000 - 4999tato firma1
Ročník 1990
Z 662 subjektů oboru zapsaných v roce 1990 dnes funguje 658. Siemens, s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Siemens, s.r.o.4000 - 4999 zaměstnancůod 1990Tato firma · stejně velké →
- ABB s.r.o.3000 - 3999 zaměstnancůod 1993
- Hitachi Energy Czech Republic s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 2019
- Sécheron Hasler CZ, spol. s r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1992
- Eaton Elektrotechnika s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1993
- BV elektronik s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1993
- PRAKAB Pražská Kabelovna s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1991
- Wikov MGI a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2001
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
2 503 smluv za 3,8 mld. Kč, nejvíc s Česká pošta, s.p. (24 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Česká pošta, s.p.5 smluv918,6 mil. Kč
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost90 smluv779,7 mil. Kč
- Oblastní nemocnice Náchod a.s.695 smluv128,5 mil. Kč
- Pardubický kraj3 smlouvy113,7 mil. Kč
- Nemocnice Pardubického kraje, a.s.9 smluv103,9 mil. Kč
- Ministerstvo vnitra26 smluv73,7 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2009Rámcová smlouva915,6 mil. Kč
- Objednávka SB031/2026 - kontrola provozuschopnosti zařízení EPSuzavřena 21. 10. 202695 316 Kč
- Objednávka dodávka souboru MaRuzavřena 14. 10. 202650 000 Kč
- servisní službyuzavřena 6. 3. 2020cena neuvedena
- Zabezpečovací technikauzavřena 16. 10. 202699 500 Kč
- FA č. 95024538 - Pravidelná provozní prohlídka a poruchový servis na MaRuzavřena 15. 10. 2026 · dodatek75 645 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
102 dotací za 438,9 mil. Kč (2006–2020), 16 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 69,9 mil. Kčnárodní zdroje · 369 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu22 dotací398,3 mil. Kč
- Úřad práce České republiky52 dotací17,7 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí21 dotací12,7 mil. Kč
- Technologická agentura České republiky2 dotace4,8 mil. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy1 dotace4,4 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2011Inovace elektromotorů osových výšek 100-200 mmMinisterstvo průmyslu a obchodu104,7 mil. Kč
- 0050568d-06c1-1edb-bca3-0f0d18dc75ccÚřad práce České republiky · 2020512 000 Kč
- Centrum sdílených služeb v Ostravě opět rozšiřuje svoje službyMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2019 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost23,2 mil. KčEU
- Digitální dvojče produktu v rámci výrobních závodů SiemensMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2019 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost15,7 mil. KčEU
- SUA-P-2/2019Úřad práce České republiky · 20191,3 mil. Kč
- TUA-MN-6/2019Úřad práce České republiky · 20191 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
185 vyhraných zakázek za 4,3 mld. Kč od 58 zadavatelů; v 24 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- ČEZ Distribuce, a. s.17 zakázek1 mld. Kč
- Fakultní nemocnice Plzeň16 zakázek147,7 mil. Kč
- ČEPS, a.s.14 zakázek2 mld. Kč
- DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram11 zakázek12,1 mil. Kč
- ČEZ, a. s.7 zakázek43,2 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Hradec Králové6 zakázek104,3 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2025Rozvaděče kompaktní 25kV pro sekundární distribuci do DTS (bez F-plynů)ČEZ Distribuce, a. s. · 2 nabídky · společně s dalšími2,2 mld. Kč
- malého rozsahu · 2019Část 1 - Řídící systém a ochrany do el. stanicČEZ Distribuce, a. s. · 2 nabídky · společně s dalšími1,2 mld. Kč
- 2015Dodávka 9 kusů trojfázového autotransformátoru se jm. výkonem 350 / 350 / 100 MVA a dodávka 4 kusů jednofázového autotransformátoru se jm. výkonem 166,6 / 166,6 / 60 MVAČEPS, a.s.1 mld. Kč
- malého rozsahu · 2019Část 3 - VN rozvaděče kompaktní 25 kVČEZ Distribuce, a. s. · jediná nabídka · společně s dalšími863,3 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Rozvaděče modulární 25kV pro sekundární distribuci do DTS (bez F-plynů)ČEZ Distribuce, a. s. · jediná nabídka648 mil. Kč
- nadlimitní · 2019Dodávka a montáž variabilních kompenzačních tlumivekČEPS, a.s.548,9 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Údržbář - elektrikář (ž/m)3 místa
- Údržbář / údržbářka - elektrikář / elektrikářka3 místa
- Údržbář - mechanik /zámečník (ž/m)2 místa
- Application Engineer1 místo
- Backend Developer1 místo
- Business Excellence Professional1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 20. 3. 2025.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2019–2019
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 17 · benzín 4 · ostatní 3 · CNG 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 25. 10. 2024Odchod z vedeníChristian Diel (jednatel)
- 1. 8. 2024Nový ve vedeníChristian Diel (jednatel)
- 1. 8. 2024Nový ve vedeníChristian Eberhard Diel (jednatel)
- 31. 7. 2024Odchod z vedeníJens Franke (jednatel)
- 1. 9. 2020Nový ve vedeníJens Franke (jednatel)
- 1. 3. 2020Nový ve vedeníMgr. Richard Baček (jednatel)
- 29. 2. 2020Odchod z vedeníDipl.-Kfm. Michael Axmann (jednatel)
- 1. 1. 2016Nový ve vedeníDipl.-Kfm. Michael Axmann (jednatel)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 31. 12. 2015Odchod z vedeníRudolf Fischer (jednatel)
- 25. 10. 2012Odchod společníkaSiemens Aktiengesellschaft
- 25. 10. 2012Odchod společníkaSiemens Beteiligungsverwaltung GmbH & Co. OHG
- 25. 10. 2012Nový společníkSiemens Aktiengesellschaft Österreich – 100 %
- 30. 9. 2011Změna základního kapitálu571 079 000 → 571 080 000 Kč
- 1. 3. 2010Změna názvuSiemens s.r.o. → Siemens, s.r.o.
- 23. 2. 2010PřesídleníPraha
- 23. 2. 2010PřesídleníPraha
- 1. 1. 2010Nový ve vedeníIng. Eduard Palíšek, Ph.D.,MBA (jednatel)
- 31. 12. 2009Odchod z vedeníIng. Pavel Kafka (jednatel)
- 9. 10. 2009Odchod z vedeníing. Vratislav Švorčík (prokura)
- 9. 10. 2009Odchod z vedeníIng. Jan Máj (prokura)
- 9. 10. 2009Odchod z vedeníIng. Jiří Jirkovský (prokura)
- 9. 10. 2009Odchod z vedeníDr.Ing. Bohumil Brodský (prokura)
- 9. 10. 2009Odchod z vedeníing. Radovan Holub, CSc. (prokura)
- 9. 10. 2009Odchod z vedeníDipl.ing. Vladimír Říha (prokura)
- 1. 10. 2009Nový ve vedeníRudolf Fischer (jednatel)
- 14. 12. 1990Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 662 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 5. 4. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
h6vchd6
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00268577
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Siemensova 2715/1, Stodůlky (Praha 13), 15500 Praha
- Siemens Energy Austria GmbH - odštěpný závod PrahaOdštěpný závod zahraniční právnické osoby · od 2016 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Siemens Industry Software, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1998 · 100 - 199 zaměstnancůAktivní
- Siemens Mobility, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2018 · 1000 - 1499 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00268577
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Výroba elektrických rozvodných a kontrolních zařízení
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Kování, lisování, ražení, válcování a protlačování kovů; prášková metalurgie, 25530, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění, Obrábění, 25630, Výroba zámků a kování, Výroba nástrojů a nářadí a 20 dalších
- Zaměstnanci
- 4000 - 4999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 14. 12. 1990
- Poslední změna
- 29. 4. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Siemens, s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě Siemens, s.r.o.
Kdy vznikla firma Siemens, s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má Siemens, s.r.o.?
Kde sídlí Siemens, s.r.o.?
Jaké je IČO firmy Siemens, s.r.o.?
Jakou datovou schránku má Siemens, s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy Siemens, s.r.o.?
Komu patří Siemens, s.r.o.?
Je Siemens, s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Siemens, s.r.o. zabývá?
Je Siemens, s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba elektrických zařízení v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu