Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 14 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 14 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Martina Kubáčová a 2 další, vlastní ČEZ, a. s. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Martina Kubáčováčlen představenstva · od 2021 · nar. 1973 · Ústí nad Labemjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vítězslav Chmelařpředseda představenstva · od 2022 · nar. 1979 · Velké Losinydalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Martina Trojákováčlen představenstva · od 2025 · nar. 1990 · Rovenskodalších 1 firma:1 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 3
- Ing. Ondřej Povalaččlen dozorčí rady · od 2015 · nar. 1976 · Třebíčdalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Andrea Rottenbornováčlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1970 · České Budějovicedalších 4 firmy:4 aktivních
- Mgr. Karolina Mikeštíkovápředseda dozorčí rady · od 2026 · nar. 1990 · Prahadalších 5 firem:5 aktivních
Dříve ve firmě · 13
- Ing. Martina Trojákováčlen statutárního orgánu · od 2025 · do 2025 · nar. 1990 · Rovenskodalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Vladimír Šulcčlen představenstva · od 2022 · do 2025 · nar. 1969 · Děčínjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Aleš Jílekpředseda představenstva · od 2016 · do 2022 · nar. 1973 · Ústí nad Labemjiné firmy v rejstříku nemá
- Roman Hřebíkčlen představenstva · od 2010 · do 2022 · nar. 1966 · Ústí nad Labemjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Doležalčlen představenstva · od 2016 · do 2020 · nar. 1969 · Třebíčjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Aleš Jílekčlen představenstva · od 2014 · do 2016 · nar. 1973 · Ústí nad Labemjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Karel Jelínekpředseda představenstva · od 2014 · do 2016 · nar. 1966 · Třebíčjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Karel Jelínekčlen představenstva · od 2009 · do 2014 · nar. 1966 · Třebíčjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Maralíkpředseda představenstva · od 2010 · do 2014 · nar. 1971 · Stařečjiné firmy v rejstříku nemá
- Vít Klein, Ph.D.člen představenstva · od 2009 · do 2010 · nar. 1961 · Ústí nad Labemjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Maralíkčlen představenstva · od 2009 · do 2010 · nar. 1971 · Stařečjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vít Kleinpředseda představenstva · od 1999 · do 2010 · nar. 1961 · Ústí nad Labemjiné firmy v rejstříku nemá
- ČEZ Teplárenská, a.s.společník · od 2009 · do 2022
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
MARTIA a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
MARTIA a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 318 z 319firem oboru v Ústí nad Labem s uvedenou velikostí je menších
- 30 letna trhu, déle než 339 z 491 firem oboru v Ústí nad Labem
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 1996 dnes funguje
- 1 firmasídlí na stejné adrese
- 16,1 mil. Kč123 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1,6 mil. Kčv 13 dotacích z veřejných rozpočtů, 16 % z fondů EU
- 43 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 39,2 mil. Kč bez DPH
- 3 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- ČEZ, a. s.stojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří
- 136 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 7 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Architektonické a inženýrské činnosti; technické zkoušky a analýzy v Ústí nad Labem · 319 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 318
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1996
Z 1 605 subjektů oboru zapsaných v roce 1996 dnes funguje 1 566. MARTIA a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ústí nad Labem, nejpodobnější velikostí
Všechny- MARTIA a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1996Tato firma · stejně velké →
- AZ Consult, spol. s r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1992
- PROVOD - inženýrská společnost, s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1997
- BEUMER Group Czech Republic a.s.50 - 99 zaměstnancůod 2007
- AJK Centrum s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1998
- DIPONT s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2009
- TÝM PROGI s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2011
- STOSMOL, s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 2009
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
123 smluv za 16,1 mil. Kč, nejvíc s Statutární město Ústí nad Labem (38 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Statutární město Ústí nad Labem25 smluv6,1 mil. Kč
- Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových1 smlouva1,4 mil. Kč
- DIAMO, státní podnik14 smluv1,3 mil. Kč
- Město Rumburk3 smlouvy985 100 Kč
- Městské služby Ústí nad Labem, příspěvková organizace8 smluv813 599 Kč
- Obec Opočno1 smlouva558 819 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2023Rekonstrukce MaR a elektroinstalace, technologické úpravy výměníkové stanice v objektu MmÚ1,9 mil. Kč
- praktické vyučování - obor elektrikář silnoproud ETU II od 5.10.26 - 14.5.27uzavřena 2. 10. 2026cena neuvedena
- praktické vyučování - obor elektrikář silnoproud EPRU II od 5.10.26 - 14.5.27uzavřena 2. 10. 2026cena neuvedena
- Objednávka - SW úprava původního rozvaděče MaR u inv. akce Rekonstrukce výměníkové stanice.uzavřena 1. 10. 202652 400 Kč
- Objednávka - kurz Elektrikáře (profesní kvalifikace)uzavřena 8. 9. 202655 000 Kč s DPH
- Smlouva o dílo-Objednávka-Kontrola hasicích přístrojů a zařízení pro zásobování požární vodouuzavřena 24. 7. 202699 212 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
13 dotací za 1,6 mil. Kč (2004–2019), 16 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 249 834 Kčnárodní zdroje · 1,3 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu9 dotací1,1 mil. Kč
- Úřad práce České republiky1 dotace249 834 Kč
- Úřad práce v Ústí nad Labem3 dotace245 460 Kč
Poslední dotace
- Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II (POVEZ II)Úřad práce České republiky · 2019 · Operační program Zaměstnanost249 834 KčEU
- 3021 EKIS Ústí nad Labem, MARTIA a.s.,Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2013 · EFEKT - podpora úspor energie78 360 Kč
- EKIS Martia, Ústí nad LabemMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2012 · EFEKT - podpora úspor energie81 000 Kč
- EKIS MARTIA, Ústí nad LabemMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2011 · EFEKT - podpora úspor energie96 060 Kč
- EKIS Martia, Ústí nad LabemMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2010 · EFEKT - podpora úspor energie98 465 Kč
- ULA-SL-180/2009Úřad práce v Ústí nad Labem · 2009168 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
43 vyhraných zakázek za 39,2 mil. Kč od 8 zadavatelů; v 1 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- ČEZ, a. s.17 zakázek32,7 mil. Kč
- Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje7 zakázek300 570 Kč
- ČEZ Distribuce, a. s.6 zakázekbez ceny
- Energotrans, a.s.5 zakázekbez ceny
- Česká republika - Katastrální úřad pro Ústecký kraj3 zakázkybez ceny
- Elektrárna Počerady, a.s.3 zakázkybez ceny
Největší zakázky
- malého rozsahu · 2026Projektové dokumentace pro energetiku I - liniové stavby nn, vnČEZ Distribuce, a. s. · 25 nabídek · společně s dalšími5,9 mld. Kč
- malého rozsahu · 2020Hodinové sazby elektromontážních a zemních prací - část III., region SeverČEZ Distribuce, a. s. · 6 nabídek · společně s dalšími2,1 mld. Kč
- malého rozsahu · 2020Drobné elektromontážní práce včetně dodávky materiálu - oblast severČEZ Distribuce, a. s. · 4 nabídky · společně s dalšími1,5 mld. Kč
- malého rozsahu · 2019Zajištění údržby, oprav a kontrol zařízení LC Vodní a kalové hospodářství pro rok 2020 (pro OJ Ledvice, Mělník, Prunéřov I a II, Tušimice, Paroplynový cyklus Počerady)ČEZ, a. s. · společně s dalšími36,3 mil. Kč
- malého rozsahu · 2019Zajištění údržby, oprav a kontrol zařízení LC Vodní a kalové hospodářství pro rok 2019 (pro OJ Ledvice, Mělník, Prunéřov I a II, Tušimice, Paroplynový cyklus Počerady)ČEZ, a. s. · společně s dalšími35,9 mil. Kč
- malého rozsahu · 2021Smlouva na údržbu, opravy a kontroly zařízení LC Vodní a kalové hospodářství pro rok 2022ČEZ, a. s. · společně s dalšími31,5 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 87 · ostatní 25 · nafta 22 · elektřina 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 3. 2025Nový ve vedeníIng. Martina Trojáková (člen statutárního orgánu)
- 1. 3. 2025Odchod z vedeníIng. Martina Trojáková (člen statutárního orgánu)
- 1. 3. 2025Nový ve vedeníIng. Martina Trojáková (člen představenstva)
- 28. 2. 2025Odchod z vedeníIng. Vladimír Šulc (člen představenstva)
- 1. 11. 2022Nový ve vedeníIng. Vítězslav Chmelař (předseda představenstva)
- 1. 11. 2022Nový ve vedeníIng. Vladimír Šulc (člen představenstva)
- 31. 10. 2022Odchod z vedeníIng. Aleš Jílek (předseda představenstva)
- 17. 8. 2022Odchod společníkaČEZ Teplárenská, a.s.
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 17. 8. 2022Nový společníkČEZ, a. s. – 100 %
- 28. 2. 2022Odchod z vedeníRoman Hřebík (člen představenstva)
- 1. 7. 2021Nový ve vedeníIng. Martina Kubáčová (člen představenstva)
- 31. 12. 2020Odchod z vedeníIng. Pavel Doležal (člen představenstva)
- 24. 11. 2016Odchod z vedeníIng. Aleš Jílek (člen představenstva)
- 1. 9. 2016Nový ve vedeníIng. Aleš Jílek (předseda představenstva)
- 1. 9. 2016Nový ve vedeníIng. Pavel Doležal (člen představenstva)
- 31. 8. 2016Odchod z vedeníIng. Karel Jelínek (předseda představenstva)
- 2. 7. 2014PřesídleníÚstí nad Labem
- 13. 5. 2014Nový ve vedeníIng. Karel Jelínek (předseda představenstva)
- 1. 5. 2014Odchod z vedeníIng. Karel Jelínek (člen představenstva)
- 1. 5. 2014Nový ve vedeníIng. Aleš Jílek (člen představenstva)
- 28. 4. 2014Odchod z vedeníIng. Petr Maralík (předseda představenstva)
- 2. 12. 2010Nový ve vedeníRoman Hřebík (člen představenstva)
- 1. 12. 2010Odchod z vedeníVít Klein, Ph.D. (člen představenstva)
- 18. 5. 2010Odchod z vedeníIng. Petr Maralík (člen představenstva)
- 1. 5. 2010Nový ve vedeníIng. Petr Maralík (předseda představenstva)
- 31. 8. 1996Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 605 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 9. 6. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
kwhe4hy
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25006754
Finanční úřad · Územní pracoviště v Ústí nad Labem
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ústí nad Labem
- Okres
- Ústí nad Labem · 27 051 aktivních
- Kraj
- Ústecký kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Mezní 2854/4, Severní Terasa, 40011 Ústí nad Labem
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25006754
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Inženýrské činnosti a související technické poradenství
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Slévárenství, Výroba zbraní a střeliva, Kování, lisování, ražení, válcování a protlačování kovů; prášková metalurgie, Kování, lisování, ražení, válcování a protlačování kovů; prášková metalurgie, 25510, 25530, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění a 56 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 31. 8. 1996
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy MARTIA a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě MARTIA a.s.
Kdy vznikla firma MARTIA a.s.?
Kolik zaměstnanců má MARTIA a.s.?
Kde sídlí MARTIA a.s.?
Jaké je IČO firmy MARTIA a.s.?
Jakou datovou schránku má MARTIA a.s.?
Kdo je ve vedení firmy MARTIA a.s.?
Komu patří MARTIA a.s.?
Je MARTIA a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se MARTIA a.s. zabývá?
Je MARTIA a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Architektonické a inženýrské činnosti; technické zkoušky a analýzy v Ústí nad Labem?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu