Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 15 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 15 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Jan Plšek a 2 další, vlastní JIP ČR s.r.o. (100 %).
Statutární orgán
- Jan Plšekpředseda představenstva · od 2004 · nar. 1975 · Stéblovádalších 11 firem:11 aktivních
- Ivo Plšekčlen představenstva · od 2004 · nar. 1969 · Pardubicedalších 13 firem:13 aktivních
- Radka Nyklováčlen představenstva · od 2019 · nar. 1975 · Podůlšanydalších 4 firmy:4 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 1
Dříve ve firmě · 10
- Jan Plšekčlen představenstva · od 2019 · do 2024 · nar. 1999 · Stéblovájiné firmy v rejstříku nemá
- Jaromír Kadavýpředseda představenstva · od 2019 · do 2023 · nar. 1969 · Lánovjiné firmy v rejstříku nemá
- Jan Plšekčlen představenstva · od 2013 · do 2019 · nar. 1975 · Stéblovádalších 11 firem:11 aktivních
- Jan Plšekpředseda · od 2013 · do 2014 · nar. 1975 · Stéblovádalších 11 firem:11 aktivních
- Jiří Procházkačlen · od 2013 · do 2014 · nar. 1961 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jan Plšekmístopředseda · od 2014 · do 2014 · nar. 1941 · Pardubicedalších 2 firmy:2 aktivních
- Ivo Plšekmístopředseda · od 2013 · do 2014 · nar. 1969 · Pardubicedalších 13 firem:13 aktivních
- Ing. Jiří Procházkačlen představenstva · od 2007 · do 2013 · nar. 1961 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ivo Plšekmístopředseda představenstva · od 2007 · do 2013 · nar. 1969 · Pardubicedalších 13 firem:13 aktivních
- Dagmar Plškováčlen představenstva · od 2004 · do 2007 · nar. 1975 · Stéblovájiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
JIP východočeská, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
JIP východočeská, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 512 z 513firem oboru v Pardubicích s uvedenou velikostí je menších
- 21 letna trhu, déle než 792 z 1 543 firem oboru v Pardubicích
- 92 %firem oboru zapsaných v roce 2004 dnes funguje
- 14 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 86 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 22 400 Kč
- 590,1 mil. Kč1 295 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 10,2 mil. Kčv 34 dotacích z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 609 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 152,1 mil. Kč bez DPH
- 28 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 191 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 11 let starých
- 88× pokuta od ČOIcelkem 1,3 mil. Kč z 311 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Pardubicích · 513 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 512
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 2004
Z 3 512 subjektů oboru zapsaných v roce 2004 dnes funguje 3 236. JIP východočeská, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Pardubicích, nejpodobnější velikostí
Všechny- JIP východočeská, a.s.2500 - 2999 zaměstnancůod 2004Tato firma · stejně velké →
- MARO s. r. o. , obchod a projekce250 - 499 zaměstnancůod 1992
- JP-KONTAKT, s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1999
- Herbacos Recordati s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1991
- PAVLIK CZ s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1994
- KOVAZ s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1996
- Gekkon International s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1999
- Stäubli Systems, s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2005
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
1 295 smluv za 590,1 mil. Kč, nejvíc s Vojenská lázeňská a rekreační zařízení, příspěvková organizace (22 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Vojenská lázeňská a rekreační zařízení, příspěvková organizace145 smluv128 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Bulovka157 smluv111,3 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí12 smluv83,3 mil. Kč
- Letiště Praha, a. s.5 smluv60,5 mil. Kč
- Nemocnice Na Homolce273 smluv39,1 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Motol a Homolka56 smluv21,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Výzva2DNS kat 14 Mléčné výrobky48 mil. Kč
- Ramcova kupni smlouva_kolonial 26uzavřena 1. 11. 2026509 935 Kč
- Nákup cigaret a alkoholu - Spiritkauzavřena 2. 11. 202657 851 Kč
- Prodej jízdenek PIDuzavřena 2. 11. 2026cena neuvedena
- Dodatek č. 1 k Rámcové smlouvě na změnu odběrného místauzavřena 23. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Nákup potravin - Toscauzavřena 27. 10. 2026200 000 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
34 dotací za 10,2 mil. Kč (2015–2025), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Úřad práce České republiky.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Úřad práce České republiky29 dotací6,5 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí5 dotací3,7 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2017Podnikové vzdělávání zaměstnanců JIP VýchodočeskáMinisterstvo práce a sociálních věcí3,2 mil. KčEU
- VZDĚLÁVÁNÍ LESKOMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2025 · Operační program Zaměstnanost+247 992 KčEU
- PAA-MN-31/2019Úřad práce České republiky · 2019673 816 KčEU
- KHA-JZ-1/2019Úřad práce České republiky · 2019432 000 KčEU
- PAA-MN-30/2019Úřad práce České republiky · 2019340 380 KčEU
- Začínáme po 50 ve Středočeském kraji IIÚřad práce České republiky · 2019 · Operační program Zaměstnanost36 000 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
3 projekty za 3,9 mil. Kč, vyúčtováno 55 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 2,1 mil. Kčzbývá · 1,8 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 29. 5. 2026 · do 31. 5. 2028PODNIKOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ JIPOperační program Zaměstnanost plus · Projekt s právním aktem · 14 krajů1,7 mil. Kčběží
- od 12. 2. 2024 · ukončen 31. 3. 2026VZDĚLÁVÁNÍ BENSTAROperační program Zaměstnanost plus · Projekt finálně uzavřen · 14 krajů1,3 mil. Kč
- od 12. 2. 2024 · ukončen 30. 4. 2026VZDĚLÁVÁNÍ LESKOOperační program Zaměstnanost plus · Projekt finančně ukončen ŘO · 14 krajů884 383 Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
609 vyhraných zakázek za 152,1 mil. Kč od 10 zadavatelů; v 80 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Nemocnice Na Homolce369 zakázek8,5 mil. Kč
- Vojenská lázeňská a rekreační zařízení, příspěvková organizace142 zakázek114,6 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Motol a Homolka55 zakázek3,8 mil. Kč
- Letiště Praha, a. s.15 zakázekbez ceny
- České vysoké učení technické v Praze12 zakázek5,8 mil. Kč
- Vojenská nemocnice Olomouc7 zakázek633 831 Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2026Výzva č. 869 Maso hovězí, telecí a vepřové na období 07-09/2026 - Dynamický nákupní systém na dodávky zboží pro potřeby stravovacího zařízení zadavateleFakultní nemocnice Motol a Homolka · společně s dalšími9,6 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Výzva č. 866 Mléčné výrobky, majonézy a ostatní chlazené pro provoz na období 07-09/2026 - Dynamický nákupní systém na dodávky zboží pro potřeby stravovacího zařízení zadavateleFakultní nemocnice Motol a Homolka · společně s dalšími9,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2021Dodávky potravinové pomoci hrazené z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám 2021Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2 nabídky8,7 mil. Kč
- nadlimitní · 2021Dodávky potravinové pomoci hrazené z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám 2020Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2 nabídky8,7 mil. Kč
- nadlimitní · 2025DNS – VK Vyškov – Mléčné výrobky – 25072Vojenská lázeňská a rekreační zařízení, příspěvková organizace · jediná nabídka8,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2026DNS – VK Vyškov – Mléčné výrobky – 16-26060Vojenská lázeňská a rekreační zařízení, příspěvková organizace · jediná nabídka8 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Skladník/ce40 míst
- Skladník (m+ž)11 míst
- Prodavač/ka5 míst
- Skladníci5 míst
- Řezník/řeznice4 místa
- Florista2 místa
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 14. 10. 2025.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
- 30× zákaz prodeje · zboží za 4 992 Kč
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 162 · benzín 18 · LPG 6 · ostatní 4 · CNG 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 10. 4. 2024Odchod z vedeníJan Plšek (člen představenstva)
- 31. 7. 2023Odchod z vedeníJaromír Kadavý (předseda představenstva)
- 20. 1. 2022Nový společníkJIP ČR s.r.o. – 100 %
- 19. 12. 2019Odchod z vedeníJan Plšek (člen představenstva)
- 19. 12. 2019Nový ve vedeníJaromír Kadavý (předseda představenstva)
- 19. 12. 2019Nový ve vedeníJan Plšek (člen představenstva)
- 19. 12. 2019Nový ve vedeníRadka Nyklová (člen představenstva)
- 14. 5. 2014Odchod z vedeníJan Plšek (předseda)
Celá historie · další 16Skrýt starší
- 14. 5. 2014Odchod z vedeníJan Plšek (místopředseda)
- 14. 5. 2014Odchod z vedeníJiří Procházka (člen)
- 13. 1. 2014Odchod z vedeníIvo Plšek (místopředseda)
- 13. 1. 2014Nový ve vedeníJan Plšek (místopředseda)
- 27. 6. 2013Nový ve vedeníJan Plšek (člen představenstva)
- 27. 6. 2013Odchod z vedeníIvo Plšek (místopředseda představenstva)
- 27. 6. 2013Odchod z vedeníIng. Jiří Procházka (člen představenstva)
- 27. 6. 2013Nový ve vedeníJan Plšek (předseda)
- 27. 6. 2013Nový ve vedeníIvo Plšek (místopředseda)
- 27. 6. 2013Nový ve vedeníJiří Procházka (člen)
- 2. 3. 2007Změna názvuVýchodočeská kapitálová, a.s. → JIP východočeská, a.s.
- 2. 3. 2007PřesídleníPardubice
- 13. 2. 2007Odchod z vedeníDagmar Plšková (člen představenstva)
- 13. 2. 2007Nový ve vedeníIvo Plšek (místopředseda představenstva)
- 13. 2. 2007Nový ve vedeníIng. Jiří Procházka (člen představenstva)
- 12. 11. 2004Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 3 512 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
6wsen2g
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ27464822
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve plátce spotřební daněSpotřební daněukončeno
- Zemědělský podnikatelZemědělský registraktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Pardubice
- Okres
- Pardubice · 45 018 aktivních
- Kraj
- Pardubický kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Hradišťská 407, Polabiny, 53352 Pardubice
- AUTO MEYER, spol. s r.o. v likvidaciSpolečnost s ručením omezeným · od 1994Aktivní
- ENEMO s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2008Aktivní
- Geodézie Pardubice s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2008 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- Geodézie PCE s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2012 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Pavel Kotlář s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2011Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 27464822
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Velkoobchod s nápoji
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Smíšené hospodářství, Zpracování a konzervování masa a výroba masných výrobků, Výroba pekařských, cukrářských a jiných moučných výrobků, Destilace, rektifikace a míchání lihovin, Silniční nákladní doprava, Stravování v restauracích, u stánků a v mobilních zařízeních, 56110 a 1 dalších
- Zaměstnanci
- 2500 - 2999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 12. 11. 2004
- Poslední změna
- 30. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy JIP východočeská, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě JIP východočeská, a.s.
Kdy vznikla firma JIP východočeská, a.s.?
Kolik zaměstnanců má JIP východočeská, a.s.?
Kde sídlí JIP východočeská, a.s.?
Jaké je IČO firmy JIP východočeská, a.s.?
Jakou datovou schránku má JIP východočeská, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy JIP východočeská, a.s.?
Komu patří JIP východočeská, a.s.?
Je JIP východočeská, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se JIP východočeská, a.s. zabývá?
Je JIP východočeská, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Pardubicích?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu