Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2021
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2021 | 754,1 mil. | 12,4 mil. | 315,9 mil. |
| 2020 | 577,5 mil. | 31,4 mil. | 308,5 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
- Novější závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument; čísla jsou z poslední strukturované, za rok 2021.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 17 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2021 a pro srovnání 2020.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Petr Váňa a 1 další, vlastní Metrostav a.s. (100 %).
Statutární orgán
- Petr Váňajednatel · od 2017 · nar. 1976 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Jan Freudljednatel · od 2022 · nar. 1973 · Mníšek pod Brdydalších 6 firem:6 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 16
- Ing. Zdeněk Ludvíkprokura · od 2022 · do 2023 · nar. 1983 · Liberecjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Luboš Kurzjednatel · od 2019 · do 2022 · nar. 1966 · Poříčí nad Sázavoujiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Roman Tichovskýjednatel · od 2017 · do 2018 · nar. 1967 · Benešovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Milan Chotašjednatel · od 2012 · do 2017 · nar. 1973 · Bystřicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Tomáš Jelínekjednatel · od 2012 · do 2017 · nar. 1969 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Hřebíkjednatel · od 1992 · do 2012 · nar. 1948 · Benešovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Trachtajednatel · od 1992 · do 2012 · nar. 1951jiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Karel Hegerjednatel · od 1992 · do 2002 · Benešov
- Ing. Jaroslav Hřebíkjednatel · od 1992 · do 2001 · Benešov
- Ing. Jaroslav Hřebíkspolečník · od 2011 · do 2015 · nar. 1948 · Benešovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Karel Hegerspolečník · od 2011 · do 2015 · nar. 1944 · Benešovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Trachtaspolečník · od 2011 · do 2013 · nar. 1951jiné firmy v rejstříku nemá
- B E S s.r.o.společník · od 2013 · do 2014
- Ing. Jaroslav Hřebíkspolečník · od 1992 · do 2011 · Benešov
- Ing. Karel Hegerspolečník · od 1992 · do 2011 · Benešov
- Ing. Petr Trachtaspolečník · od 1992 · do 2011
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
B E S s.r.o.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
B E S s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 73 z 74firem oboru v Benešově s uvedenou velikostí je menších
- 34 letna trhu, déle než 88 z 118 firem oboru v Benešově
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje
- 10 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 180 Kč
- 16,3 mld. Kč3 053 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 37,7 mil. Kčv 7 dotacích z veřejných rozpočtů, 7 % z fondů EU
- 159 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 1,4 mld. Kč bez DPH
- 7 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 234 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 17 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výstavba budov v Benešově · 74 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 73
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1991
Z 4 795 subjektů oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje 4 646. B E S s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Benešově, nejpodobnější velikostí
Všechny- B E S s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1991Tato firma · stejně velké →
- SLÁDEK GROUP, a.s.100 - 199 zaměstnancůod 1993
- PASTELL spol. s r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1993
- HOSS a.s.25 - 49 zaměstnancůod 2000
- Stenco s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2017
- Stavební firma Dráb a spol., s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2007
- BENEGEB s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2018
- TERSAM service s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2020
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
3 053 smluv za 16,3 mld. Kč, nejvíc s Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, příspěvková organizace.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, příspěvková organizace2 115 smluv2,5 mld. Kč
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.421 smluv376 mil. Kč
- Město Benešov110 smluv215,5 mil. Kč
- Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace22 smluv156,4 mil. Kč
- Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.40 smluv142,7 mil. Kč
- Středočeský kraj29 smluv141,1 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2024Rámcová dohoda na provádění běžné a souvislé údržby pozemních komunikací na území hl. m. Prahy4,5 mld. Kč
- Běžná údržba CMS Benešov 01/11/2026uzavřena 2. 11. 2026794 425 Kč
- Zimní údržba CMS Benešov 01/11/2026uzavřena 2. 11. 20261,5 mil. Kč
- Běžná údržba (1.11.2026 - 30.11.2026) na CMS 13 Příbramuzavřena 1. 11. 2026500 334 Kč
- Zimní údržba (1.11.2026 - 30.11.2026) na CMS 13 Příbramuzavřena 1. 11. 20262 mil. Kč
- CMS Votice - Běžná údržba listopad 2026. - I.uzavřena 29. 10. 2026207 012 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
7 dotací za 37,7 mil. Kč (2008–2025), 7 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 2,5 mil. Kčnárodní zdroje · 35,2 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu2 dotace28,5 mil. Kč
- Ministerstvo životního prostředí2 dotace6,6 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí1 dotace2,3 mil. Kč
- Úřad práce České republiky1 dotace216 000 Kč
- Úřad práce v Benešově1 dotace36 000 Kč
Poslední dotace
- Vzdělávání zaměstnanců firmy B E S s.r.oMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2025 · Operační program Zaměstnanost+2,3 mil. KčEU
- B E S s.r.o. - Program podpory zvýšených nákladů energiíMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2023 · Program podpory na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cen2,9 mil. Kč
- PBA-JZ-65/2018Úřad práce České republiky · 2018216 000 KčEU
- Změna zdroje vytápění a zateplení budovy Podnikového ředitelství B E S s.r.o., Sukova 625, BenešovMinisterstvo životního prostředí · 2014–2015 · OP Životní prostředí2,8 mil. Kč
- Inovace asfaltových směsí ve společnosti B E S s.r.o.Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2014 · OP Podnikání a inovace25,6 mil. Kč
- Kropicí vůz na skrápění prašných komunikací v lomu MladoviceMinisterstvo životního prostředí · 2013–2014 · OP Životní prostředí3,8 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 2,5 mil. Kč, vyúčtováno 98 %.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 2,4 mil. Kčzbývá · 49 234 Kč
Projekt
- od 9. 2. 2024 · ukončen 28. 2. 2026Vzdělávání zaměstnanců firmy B E S s.r.oOperační program Zaměstnanost plus · Projekt finálně uzavřen · 14 krajů2,5 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
159 vyhraných zakázek za 1,4 mld. Kč od 39 zadavatelů; v 10 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.51 zakázek508,6 mil. Kč
- Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, příspěvková organizace33 zakázek397,5 mil. Kč
- Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.14 zakázek212 mil. Kč
- Město Týnec nad Sázavou6 zakázek38,2 mil. Kč
- Obec Poříčí nad Sázavou5 zakázek27 mil. Kč
- Město Benešov4 zakázky42,2 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2024Běžná a souvislá údržba pozemních komunikací na území hl. m. PrahyTechnická správa komunikací hl.m. Prahy, a.s. · 6 nabídek · společně s dalšími4,5 mld. Kč
- nadlimitní · 2026D48 MÚK Bělotín - Rybí II. etapaŘeditelství silnic a dálnic s. p. · společně s dalšími870,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2026I/13 Rynoltice - Lvová, přeložka silniceŘeditelství silnic a dálnic s. p. · společně s dalšími624,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Zajištění zimní a běžné údržby vybraných úseků dálnic a silnic I. třídy na období po 30. 9. 2025 oblast 01 Středočeská – JIHOZÁPADŘeditelství silnic a dálnic s. p. · společně s dalšími559,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2026II/126 – Propojení D1 se sil. I/2, II. etapaKrajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, příspěvková organizace · společně s dalšími405,2 mil. Kč
- nadlimitní · 2023Síť STC kraj - oblast JIHOZÁPAD - výspravy AHV 2022Ředitelství silnic a dálnic s. p. · společně s dalšími230,9 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Řidiči nákladních automobilů M/Ž6 míst
- Dopravní dispečeři2 místa
- Řidiči nákladních automobil2 místa
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 21. 10. 2026.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 184 · ostatní 44 · benzín 6
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 13. 1. 2023Odchod z vedeníIng. Zdeněk Ludvík (prokura)
- 29. 6. 2022Nový ve vedeníIng. Zdeněk Ludvík (prokura)
- 14. 2. 2022Nový ve vedeníIng. Jan Freudl (jednatel)
- 13. 2. 2022Odchod z vedeníIng. Luboš Kurz (jednatel)
- 1. 1. 2019Nový ve vedeníIng. Luboš Kurz (jednatel)
- 31. 12. 2018Odchod z vedeníIng. Roman Tichovský (jednatel)
- 1. 12. 2017Nový ve vedeníIng. Roman Tichovský (jednatel)
- 25. 11. 2017Odchod z vedeníIng. Milan Chotaš (jednatel)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 22. 8. 2017Nový ve vedeníPetr Váňa (jednatel)
- 22. 8. 2017Odchod z vedeníIng. Tomáš Jelínek (jednatel)
- 23. 12. 2015Odchod společníkaIng. Jaroslav Hřebík
- 23. 12. 2015Odchod společníkaIng. Karel Heger
- 19. 2. 2014Odchod společníkaB E S s.r.o.
- 30. 11. 2013Odchod společníkaIng. Petr Trachta
- 30. 11. 2013Nový společníkB E S s.r.o. – 16.67 %
- 8. 3. 2012Nový společníkMetrostav a.s. – 100 %
- 8. 3. 2012Změna základního kapitálu204 000 → 60 204 000 Kč
- 5. 1. 2012Nový ve vedeníIng. Milan Chotaš (jednatel)
- 5. 1. 2012Nový ve vedeníIng. Tomáš Jelínek (jednatel)
- 4. 1. 2012Odchod z vedeníIng. Jaroslav Hřebík (jednatel)
- 4. 1. 2012Odchod z vedeníIng. Petr Trachta (jednatel)
- 15. 10. 2011Odchod společníkaIng. Jaroslav Hřebík
- 15. 10. 2011Odchod společníkaIng. Karel Heger
- 15. 10. 2011Odchod společníkaIng. Petr Trachta
- 15. 10. 2011Nový společníkIng. Jaroslav Hřebík – 33.33 %
- 23. 12. 1991Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 4 795 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
x8bztrr
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ43792553
Finanční úřad · Územní pracoviště v Benešově
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Benešov
- Okres
- Benešov · 25 871 aktivních
- Kraj
- Středočeský kraj
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 43792553
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Výstavba bytových a nebytových budov
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Dobývání kamene pro výtvarné nebo stavební účely, vápence, sádrovce, křídy a břidlice, Těžba chemických minerálů a minerálů pro výrobu hnojiv, Výroba cementu, vápna a sádry, Obrábění, Výroba zámků a kování, Shromažďování, sběr a odstraňování odpadů, úprava odpadů k dalšímu využití, 41000 a 14 dalších
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 23. 12. 1991
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy B E S s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě B E S s.r.o.
Kdy vznikla firma B E S s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má B E S s.r.o.?
Kde sídlí B E S s.r.o.?
Jaké je IČO firmy B E S s.r.o.?
Jakou datovou schránku má B E S s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy B E S s.r.o.?
Komu patří B E S s.r.o.?
Je B E S s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se B E S s.r.o. zabývá?
Je B E S s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výstavba budov v Benešově?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu