Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2021
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2021 | 2,9 mld. | 49,6 mil. | 5,6 mld. |
| 2020 | 4,1 mld. | 410,1 mil. | 5,7 mld. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
- Novější závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument; čísla jsou z poslední strukturované, za rok 2021.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 16 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2021 a pro srovnání 2020.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Seungwoo Sohn a 3 další.
Statutární orgán
- Seungwoo Sohnčlen · od 2025 · nar. 1970 · Souljiné firmy v rejstříku nemá
- Donggil Kimčlen · od 2025 · nar. 1971 · Suwon-si, Gyeonggi-dojiné firmy v rejstříku nemá
- Young Ki Limpředseda · od 2025 · nar. 1969 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Byoung Tak Kimmístopředseda · od 2025 · nar. 1978 · Seouljiné firmy v rejstříku nemá
Dozorčí rada a další orgány · 6
- Mgr. Gabriela Jandíkováčlen · od 2025 · nar. 1998 · Poděbradyjiné firmy v rejstříku nemá
- doc. PhDr. Jan Váně, Ph.D.člen · od 2025 · nar. 1976 · Plzeňdalších 3 firmy:3 aktivních
- Youngbo Kwonmístopředseda · od 2025 · nar. 1980 · Gangnam-gu, Seouljiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr., Bc. Jiří Krupka, LL.M.předseda · od 2025 · nar. 1985 · Dýšinajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Fialačlen · od 2025 · nar. 1988 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Zoja Kouřimováčlen · od 2025 · nar. 1967 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
Dříve ve firmě · 19
- Sanghoun Parkmístopředseda · od 2025 · do 2025 · nar. 1971 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Sanghoun Parkčlen · od 2025 · do 2025 · nar. 1971 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Young Ki Limčlen · od 2025 · do 2025 · nar. 1969 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Youngki Limjednatel · od 2020 · do 2025 · nar. 1969 · Ilsandong-gu, Goyang-Si, Gyeonggi-dojiné firmy v rejstříku nemá
- Seungwoo Sohnjednatel · od 2020 · do 2025 · nar. 1970 · Souljiné firmy v rejstříku nemá
- Sanghoun Parkjednatel · od 2022 · do 2025 · nar. 1971 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Donggil Kimjednatel · od 2024 · do 2025 · nar. 1971 · Suwon-si, Gyeonggi-dojiné firmy v rejstříku nemá
- Sukjoo Kangjednatel · od 2017 · do 2024 · nar. 1968 · Crawleyjiné firmy v rejstříku nemá
- Hongook Parkjednatel · od 2020 · do 2024 · nar. 1963 · Soul, Gangdong-gujiné firmy v rejstříku nemá
- Jeongtaek Leejednatel · od 2022 · do 2024 · nar. 1971 · Soul, Yeongdeungpo-gujiné firmy v rejstříku nemá
- Byoungman Kimjednatel · od 2019 · do 2020 · nar. 1970 · Seongnam-si, Gyeonggi-dojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Šmondrkjednatel · od 2000 · do 2020 · nar. 1963 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- ŠKODA INVESTMENT a.s.společník · od 2006 · do 2009
- Doosan Power Systems Investment Czech a.s.společník · od 2009 · do 2012
- Doosan Power Systems S.A.společník · od 2012 · do 2025
- Brown & Root Ltd.společník · od 1993 · do 1997 · Wimbledon, London SW 19 1RX,
- Škoda, koncern, Plzeň, a.s.společník · od 1993 · do 1997 · Plzeň
- ŠKODA a.s.společník · od 1997 · do 2000
- ŠKODA HOLDING a.s.společník · od 2000 · do 2006
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Doosan Škoda Power a.s.Skupina · GLEIF
Skupina
Do které skupiny firma účetně patří
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Shrnutí · spočítáno z registrů
Doosan Škoda Power a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 57 z 59firem oboru v Plzni s uvedenou velikostí je menších
- 33 letna trhu, déle než 88 z 99 firem oboru v Plzni
- 89 %firem oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje
- 30 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 23 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 35 000 Kč
- 460,2 mil. Kč118 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 240,5 mil. Kčv 19 dotacích z veřejných rozpočtů, 11 % z fondů EU
- 45 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 11,2 mld. Kč bez DPH
- 주식회사 두산stojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Jižní Korea
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba strojů a zařízení j. n. v Plzni · 59 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 57
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 0
- 013
- 1 - 520
- 6 - 95
- 10 - 194
- 25 - 491
- 50 - 996
- 100 - 1994
- 200 - 2491
- 250 - 4992
- 500 - 9991
- 1000 - 1499tato firma2
Ročník 1993
Z 276 subjektů oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje 245. Doosan Škoda Power a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Plzni, nejpodobnější velikostí
Všechny- Doosan Škoda Power a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1993Tato firma · stejně velké →
- Daikin Industries Czech Republic s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 2003
- Panasonic Heating & Ventilation Air-Conditioning Czech, s. r. o.500 - 999 zaměstnancůod 1996
- CHRIST CAR WASH s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1996
- ŠMT a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2010
- DAIHO CZECH s.r.o.200 - 249 zaměstnancůod 2000
- Wikov TurboGear s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1993
- Molins, s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2000
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
118 smluv za 460,2 mil. Kč, nejvíc s Technologická agentura ČR.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Technologická agentura ČR7 smluv79,9 mil. Kč
- Západočeská univerzita v Plzni39 smluv64,3 mil. Kč
- České vysoké učení technické v Praze15 smluv18,5 mil. Kč
- Teplárny Brno, a.s.5 smluv9 mil. Kč
- VZLU AEROSPACE, a.s.9 smluv6,9 mil. Kč
- Teplárna Strakonice, a.s.16 smluv5,2 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2022Ustanovení Národního centra kompetence (CANUT II)170,2 mil. Kč
- Kupní smlouva - ložiska pro turbínu TG2uzavřena 11. 6. 20262,5 mil. Kč
- smlouva o reklamě - Doosan Škoda Power a.s.uzavřena 27. 5. 202660 000 Kč
- Revize ventilů TG2 v Teplárně Strakonice - dodatek č. 1uzavřena 23. 3. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Smlouva o dílo - oprava regulace parní turbíny TG1 dodatek č. 2uzavřena 28. 11. 2025 · dodatekcena neuvedena
- Smlouva o využití výsledků dosažených při řešení projektu výzkumu a vývojeuzavřena 12. 11. 2025cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
19 dotací za 240,5 mil. Kč (2006–2025), 11 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 26,2 mil. Kčnárodní zdroje · 214,3 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu9 dotací194,7 mil. Kč
- Technologická agentura České republiky9 dotací45,3 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí1 dotace558 718 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2011Komplexní vývoj turbínového přetlakového stupně s vysokou účinnostíMinisterstvo průmyslu a obchodu36,1 mil. Kč
- Kompaktní lopatkování jako řešení pro účinný a flexibilní provoz turbín malých výkonůTechnologická agentura České republiky · 2025 · Program na podporu aplikovaného výzkumu a inovací THÉTA 24,8 mil. Kč
- Konverze tepláren a spalovenTechnologická agentura České republiky · 2025 · Program na podporu aplikovaného výzkumu a inovací THÉTA 23,3 mil. Kč
- Redukce příslušenství na ucpávkových okruzích parních turbínTechnologická agentura České republiky · 2025 · Program na podporu aplikovaného výzkumu a inovací THÉTA 22,1 mil. Kč
- Ultraflexibilní provozní režimy parních turbínTechnologická agentura České republiky · 2024 · MPO-TREND (2020-2027)3,3 mil. Kč
- Plně a středně reakční přetížené stupně pro nové aplikace v energeticeTechnologická agentura České republiky · 2023 · THÉTA (2018-2025)3,7 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
45 vyhraných zakázek za 11,2 mld. Kč od 8 zadavatelů; v 5 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- ČEZ, a. s.34 zakázek8,6 mld. Kč
- Elektrárny Opatovice, a.s.3 zakázky1,9 mld. Kč
- Elektrárna Dětmarovice, a.s.2 zakázky123 mil. Kč
- Elektrárna Počerady, a.s.2 zakázky61,9 mil. Kč
- EOP Distribuce, a.s.1 zakázka350,4 mil. Kč
- Veolia Energie ČR, a.s.1 zakázka114,5 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2025H006 – Výměna generátorů ETE a Smlouva na údržbu, opravy a kontroly generátorů ETEČEZ, a. s.5 mld. Kč
- nadlimitní · 2025H006 – Výměna generátorů ETE a Smlouva na údržbu, opravy a kontroly generátorů ETEČEZ, a. s. · 2 nabídky1,3 mld. Kč
- malého rozsahu · 2025Výměna parní turbíny TG6Elektrárny Opatovice, a.s. · jediná nabídka684 mil. Kč
- malého rozsahu · 2022Výměna kondenzační parní turbíny TG3 s regulovaným odběremElektrárny Opatovice, a.s. · jediná nabídka581 mil. Kč
- malého rozsahu · 2021Poruchová služba a servisní činnosti na parních turbínách a dalších zařízeních typu ŠKODAČEZ, a. s.490 mil. Kč
- nadlimitní · 2025„I555 – Výměna oběžných lopatek 5. stupně NT dílů na obou HVB, včetně deflektorů“ČEZ, a. s.430,6 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Operátor NC strojů10 míst
- Strojní zámečník10 míst
- Specialista montáže2 místa
- Vývojový inženýr1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 18. 12. 2025.
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 18. 8. 2025Nový ve vedeníByoung Tak Kim (místopředseda)
- 17. 8. 2025Odchod z vedeníSanghoun Park (místopředseda)
- 21. 3. 2025Odchod společníkaDoosan Power Systems S.A.
- 21. 3. 2025PřesídleníPlzeň
- 10. 2. 2025Změna základního kapitálu1 450 000 000 → 1 595 000 000 Kč
- 6. 1. 2025Odchod z vedeníYoung Ki Lim (člen)
- 6. 1. 2025Odchod z vedeníSanghoun Park (člen)
- 3. 1. 2025Nový ve vedeníYoung Ki Lim (předseda)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 3. 1. 2025Nový ve vedeníSanghoun Park (místopředseda)
- 1. 1. 2025Odchod z vedeníSanghoun Park (jednatel)
- 1. 1. 2025Odchod z vedeníYoungki Lim (jednatel)
- 1. 1. 2025Odchod z vedeníSeungwoo Sohn (jednatel)
- 1. 1. 2025Odchod z vedeníDonggil Kim (jednatel)
- 1. 1. 2025Nový ve vedeníYoung Ki Lim (člen)
- 1. 1. 2025Nový ve vedeníSanghoun Park (člen)
- 1. 1. 2025Nový ve vedeníSeungwoo Sohn (člen)
- 1. 1. 2025Nový ve vedeníDonggil Kim (člen)
- 1. 1. 2025Změna názvuDoosan Škoda Power s.r.o. → Doosan Škoda Power a.s.
- 5. 12. 2024Změna základního kapitálu3 298 345 000 → 1 450 000 000 Kč
- 24. 1. 2024Odchod z vedeníJeongtaek Lee (jednatel)
- 24. 1. 2024Odchod z vedeníHongook Park (jednatel)
- 24. 1. 2024Odchod z vedeníSukjoo Kang (jednatel)
- 24. 1. 2024Nový ve vedeníDonggil Kim (jednatel)
- 28. 3. 2022Nový ve vedeníSanghoun Park (jednatel)
- 28. 3. 2022Nový ve vedeníJeongtaek Lee (jednatel)
- 1. 7. 1993Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 276 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 12. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
mw8gi79
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ49193864
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Plzeň
- Okres
- Plzeň-město · 54 711 aktivních
- Kraj
- Plzeňský kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Tylova 1/57, Jižní Předměstí, 30100 Plzeň
- ADELARDIS a.s.Akciová společnost · od 2005 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- CZECH PRECISION FORGE a.s.Akciová společnost · od 2023 · 100 - 199 zaměstnancůAktivní
- CZECH PRECISION FORGE International s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2024 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- D 400 s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1995Aktivní
- DOOSAN DIGITAL INNOVATION EUROPE, odštěpný závodOdštěpný závod zahraniční právnické osoby · od 2014 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 49193864
- Právní forma
- Akciová společnost
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků, kromě strojů a zařízení, 25530, Obrábění, Opravy a instalace strojů a zařízení, Opravy kovodělných výrobků, strojů a zařízení, Instalace průmyslových strojů a zařízení, 41000 a 15 dalších
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 7. 1993
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Doosan Škoda Power a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Doosan Škoda Power a.s.
Kdy vznikla firma Doosan Škoda Power a.s.?
Kolik zaměstnanců má Doosan Škoda Power a.s.?
Kde sídlí Doosan Škoda Power a.s.?
Jaké je IČO firmy Doosan Škoda Power a.s.?
Jakou datovou schránku má Doosan Škoda Power a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Doosan Škoda Power a.s.?
Je Doosan Škoda Power a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Doosan Škoda Power a.s. zabývá?
Je Doosan Škoda Power a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba strojů a zařízení j. n. v Plzni?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu