Shrnutí · spočítáno z registrů
Akademie múzických umění v Praze v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 8 307 z 8 319firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 31 letna trhu, déle než 13 627 z 15 069 firem oboru v Praze
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje
- 2 firmysídlí na stejné adrese
- 1,1 mld. Kč3 374 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 9,5 mld. Kčv 680 dotacích z veřejných rozpočtů, 3 % z fondů EU
- 1 veřejná zakázkavyhraných, ve smluvní hodnotě 15 mil. Kč bez DPH
- 6 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 11 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Vzdělávání v Praze · 8 319 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 8 307
- Ve stejném pásmu
- 4
- Větších
- 8
- 06 064
- 1 - 5894
- 6 - 9198
- 10 - 19288
- 20 - 24117
- 25 - 49293
- 50 - 99312
- 100 - 199111
- 200 - 24916
- 250 - 49914
- 500 - 999tato firma4
- 1000 - 14991
- 1500 - 19992
- 2000 - 24991
- 2500 - 29992
- 5000 - 99991
- 10 000 a více1
Ročník 1995
Z 1 834 subjektů oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje 1 807. Akademie múzických umění v Praze je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Akademie múzických umění v Praze500 - 999 zaměstnancůod 1995Tato firma · stejně velké →
- Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy500 - 999 zaměstnancůod 1973
- Ambis Univerzita, a. s.500 - 999 zaměstnancůod 1994
- Dům zahraniční spolupráce500 - 999 zaměstnancůod 1995
- Střední odborná škola Jarov250 - 499 zaměstnancůod 1991
- Dům dětí a mládeže Praha 10 - Dům UM250 - 499 zaměstnancůod 1992
- Policejní akademie České republiky v Praze250 - 499 zaměstnancůod 1993
- Smíchovská střední škola, příspěvková organizace250 - 499 zaměstnancůod 1995
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
3 374 smluv za 1,1 mld. Kč, nejvíc s Ministerstvo kultury.
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Ministerstvo kultury16 smluv92,3 mil. Kč
- SECURITAS ČR s.r.o.7 smluv39,2 mil. Kč
- Pražská energetika, a.s.4 smlouvy30,5 mil. Kč
- Komerční banka, a.s.194 smluv29,5 mil. Kč
- Mark2 Corporation Czech a.s.84 smluv28 mil. Kč
- Grantová agentura České republiky4 smlouvy26,8 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2025Smlouva o dílo na zhotovení nových varhan ERDF - ČÁST A: Varhany do koncertního sálu B. Martinů44,3 mil. Kč
- Sdružené dodávky el. energie - Heřmanova ul. (DAMU-LADLA)uzavřena 30. 7. 2026cena neuvedena
- AMU - obj. Teamio Essential KOMBI 20uzavřena 27. 10. 2026171 699 Kč s DPH
- FAMU-obj.Oprava střechyuzavřena 29. 10. 2026604 944 Kč s DPH
- Plastové stohovatelné židle do hereckých ateliérů KALDuzavřena 23. 10. 2026132 658 Kč s DPH
- STUDIO FAMU-obj.Úklid 11-12/2026uzavřena 22. 10. 2026160 140 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
680 dotací za 9,5 mld. Kč (2003–2025), 3 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 293,1 mil. Kčnárodní zdroje · 9,2 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy401 dotací9,2 mld. Kč
- Ministerstvo kultury161 dotací198,8 mil. Kč
- Grantová agentura České republiky38 dotací34,4 mil. Kč
- Národní fond1 dotace21,8 mil. Kč
- Státní fond audiovize29 dotací12,6 mil. Kč
Poslední dotace
- AMU/2025 - příspěvek 2025Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · Příspěvek508,9 mil. Kč
- AMU/2025 - záloha na příspěvekMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · Příspěvek101,1 mil. Kč
- Rozvoj infrastrukturního zázemí AMUMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · JAK ZED72,6 mil. KčEU
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Akademie múzických umění v PrazeMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací21,6 mil. Kč
- Rozvoj pracovního a studijního prostředí AMUMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2024–2025 · JAK ZED10 mil. KčEU
- Vzdělávací programy institutu MIDPOINT 2025Ministerstvo kultury · 2025 · Kulturní aktivity - OMA6 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
3 projekty za 342,5 mil. Kč, vyúčtováno 16 %; 3 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 56,1 mil. Kčzbývá · 286,3 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 vyhraná zakázka za 15 mil. Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Státní fond kinematografie1 zakázka15 mil. Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 2 · benzín 2 · ostatní 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 1. 1995Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 834 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
ikwj9fx
Schránka orgánu veřejné moci
DIČ CZ61384984
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 1
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Malostranské náměstí 259/12, Malá Strana (Praha 1), 11800 Praha
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 61384984
- Právní forma
- Vysoká škola (veřejná, státní)
- Hlavní činnost
- Terciární vzdělávání
- Další činnosti
- 85401
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1995
- Poslední změna
- 2. 11. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Akademie múzických umění v Praze
Otázky
Časté otázky o firmě Akademie múzických umění v Praze
Kdy vznikla firma Akademie múzických umění v Praze?
Kolik zaměstnanců má Akademie múzických umění v Praze?
Kde sídlí Akademie múzických umění v Praze?
Jaké je IČO firmy Akademie múzických umění v Praze?
Jakou datovou schránku má Akademie múzických umění v Praze?
Je Akademie múzických umění v Praze spolehlivý plátce DPH?
Čím se Akademie múzických umění v Praze zabývá?
Je Akademie múzických umění v Praze aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Vzdělávání v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu