Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 28 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 28 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Petr Poláček a 1 další.
Statutární orgán
- Ing. Petr Poláčekmístopředseda představenstva · od 1995 · nar. 1961 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Libor Chrobokpředseda představenstva · od 1995 · nar. 1968 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 4
- Ing. Ladislav Musilčlen představenstva · od 1999 · do 2003 · nar. 1967 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Marcel Belhocinemístopředseda představenstva · od 1998 · do 1999 · nar. 1967 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Marcel Čižmářmístopředseda představenstva · od 1995 · do 1998 · nar. 1967 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- GECO CZ, a.s.společník · od 2011 · do 2020
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
GECO, a.s.Shrnutí · spočítáno z registrů
GECO, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 18 792 z 18 798firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 31 letna trhu, déle než 55 680 z 65 964 firem oboru v Praze
- 90 %firem oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 168,4 mil. Kč565 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1,2 mil. Kčv 3 dotacích z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 2 veřejné zakázkyvyhraných, ve smluvní hodnotě 1,6 mil. Kč bez DPH
- 7 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 313 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 7 let starých
- 21× pokuta od ČOIcelkem 144 000 Kč z 391 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Praze · 18 798 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 18 792
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 4
- 05 736
- 1 - 59 517
- 6 - 91 306
- 10 - 191 128
- 20 - 24249
- 25 - 49476
- 50 - 99224
- 100 - 19999
- 200 - 24917
- 250 - 49921
- 500 - 99917
- 1000 - 14991
- 1500 - 19991
- 2000 - 2499tato firma2
- 3000 - 39992
- 5000 - 99992
Ročník 1995
Z 7 215 subjektů oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje 6 484. GECO, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- GECO, a.s.2000 - 2499 zaměstnancůod 1995Tato firma · stejně velké →
- Ptáček - velkoobchod, a.s.2000 - 2499 zaměstnancůod 1997
- Novartis s.r.o.1500 - 1999 zaměstnancůod 1995
- MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.3000 - 3999 zaměstnancůod 2001
- Stavebniny DEK a.s.3000 - 3999 zaměstnancůod 2015
- DUKO s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 1993
- První novinová společnost a.s.5000 - 9999 zaměstnancůod 1992
- Internet-Handel s.r.o.5000 - 9999 zaměstnancůod 2011
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
565 smluv za 168,4 mil. Kč, nejvíc s Česká pošta, s.p. (66 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Česká pošta, s.p.69 smluv111 mil. Kč
- Městská část Praha 82 smlouvy43,8 mil. Kč
- Český metrologický institut1 smlouva6,8 mil. Kč
- SPRÁVA DOMŮ s.r.o.2 smlouvy1,8 mil. Kč
- DIAMO, státní podnik4 smlouvy1,6 mil. Kč
- Dopravní podnik města Brna, a.s.1 smlouva500 000 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2018Smlouva na odběr poštovních cenin pro výplatní účely - GECO, a.s.25 mil. Kč
- Prodej jízdenek PIDuzavřena 22. 10. 2026cena neuvedena
- Prodej jízdenek PIDuzavřena 7. 10. 2026cena neuvedena
- Prodej jízdenek PIDuzavřena 23. 9. 2026cena neuvedena
- Dílčí objednávka ke smlouvě Geco známkyuzavřena 22. 9. 2026 · dodatek1,5 mil. Kč
- Prodej jízdenek PIDuzavřena 10. 9. 2026cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
3 dotace za 1,2 mil. Kč (2010–2014), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Poslední dotace
- P-MR-186/2013Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2014478 750 KčEU
- KKV-MR-71/2013Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2014341 963 KčEU
- CZ.1.04/1.1.02/35.00641Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2010361 103 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
2 vyhrané zakázky za 1,6 mil. Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram2 zakázky1,6 mil. Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
- 8× zákaz prodeje · zboží za 23 466 Kč
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 238 · benzín 70 · hybrid 5
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 26. 6. 2020Odchod společníkaGECO CZ, a.s.
- 16. 9. 2011Nový společníkGECO CZ, a.s. – 100 %
- 1. 8. 2011Změna názvuGECO TABAK, a. s. → GECO, a.s.
- 20. 5. 2003Odchod z vedeníIng. Ladislav Musil (člen představenstva)
- 16. 9. 1999Odchod z vedeníIng. Marcel Belhocine (místopředseda představenstva)
- 16. 9. 1999Nový ve vedeníIng. Ladislav Musil (člen představenstva)
- 28. 7. 1998Odchod z vedeníIng. Marcel Čižmář (místopředseda představenstva)
- 28. 7. 1998Nový ve vedeníIng. Marcel Belhocine (místopředseda představenstva)
Celá historie · další 3Skrýt starší
- 28. 8. 1996Změna základního kapitálu90 000 000 → 100 000 000 Kč
- 28. 8. 1996PřesídleníPraha
- 31. 7. 1995Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 7 215 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 16. 3. 2026 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
tn5cep4
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ63080737
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Plátce spotřební daně (paliva, líh, tabák, pivo, víno, energie)Spotřební daněaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 63080737
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení
- Další činnosti
- Velkoobchod s chemickými výrobky, 46850, Nespecializovaný velkoobchod, Nespecializovaný velkoobchod, Maloobchod v nespecializovaných prodejnách, Maloobchod s nápoji, Maloobchod s nápoji, Silniční nákladní doprava a 7 dalších
- Zaměstnanci
- 2000 - 2499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 31. 7. 1995
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy GECO, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě GECO, a.s.
Kdy vznikla firma GECO, a.s.?
Kolik zaměstnanců má GECO, a.s.?
Kde sídlí GECO, a.s.?
Jaké je IČO firmy GECO, a.s.?
Jakou datovou schránku má GECO, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy GECO, a.s.?
Je GECO, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se GECO, a.s. zabývá?
Je GECO, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu