Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2024 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 11 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 11 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Zdeněk Ptáček a 2 další, vlastní ZJZ holding, a.s. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Zdeněk Ptáčekpředseda správní rady · od 2021 · nar. 1947 · Brnodalších 7 firem:7 aktivních
- Ing. Zdeněk Ptáčekčlen správní rady · od 2021 · nar. 1974 · Prahadalších 12 firem:12 aktivních
- Ing. Jiří Ptáčekčlen správní rady · od 2021 · nar. 1972 · Brnodalších 11 firem:11 aktivních
Společníci a akcionáři
Dříve ve firmě · 12
- Ing. Zdeněk Ptáčekpředseda představenstva · od 2004 · do 2021 · nar. 1947 · Brnodalších 7 firem:7 aktivních
- Ing. Jiří Ptáčekčlen představenstva · od 2004 · do 2021 · nar. 1972 · Brnodalších 11 firem:11 aktivních
- Ing. Zdeněk Ptáčekčlen představenstva · od 2004 · do 2021 · nar. 1974 · Písekdalších 12 firem:12 aktivních
- Ing. Jiří Ptáčekčlen přestavenstva · od 2009 · do 2016 · nar. 1972 · Brnodalších 11 firem:11 aktivních
- Zdeněk Ptáčekčlen přestavenstva · od 2009 · do 2016 · nar. 1974 · Praha 5dalších 12 firem:12 aktivních
- Zdeněk Ptáčekjednatel · od 1997 · do 2004 · nar. 1974 · Brnodalších 12 firem:12 aktivních
- Jiří Ptáčekjednatel · od 1997 · do 2004 · nar. 1972 · Brnodalších 11 firem:11 aktivních
- Ing. Zdeněk Ptáčekjednatel · od 1997 · do 2004 · nar. 1947 · Brnodalších 7 firem:7 aktivních
- ZJZ N.V.společník · od 2014 · do 2021
- Ing. Zdeněk Ptáčekspolečník · od 1997 · do 2004 · nar. 1947 · Brnodalších 7 firem:7 aktivních
- Jiří Ptáčekspolečník · od 1997 · do 2004 · nar. 1972 · Brnodalších 11 firem:11 aktivních
- Zdeněk Ptáčekspolečník · od 1997 · do 2004 · nar. 1974 · Brnodalších 12 firem:12 aktivních
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Ptáček - velkoobchod, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Patří
Vlastní · 1
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Ptáček - velkoobchod, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 18 792 z 18 798firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 29 letna trhu, déle než 52 118 z 65 964 firem oboru v Praze
- 91 %firem oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje
- 11 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 120,2 mil. Kč496 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 62,6 mil. Kčv 25 dotacích z veřejných rozpočtů, 74 % z fondů EU
- 7 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 36,6 mil. Kč bez DPH
- 30 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- ZJZ holding, a.s.stojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří
- 706 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
- 22× pokuta od ČOIcelkem 269 000 Kč z 97 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Praze · 18 798 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 18 792
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 4
- 05 736
- 1 - 59 517
- 6 - 91 306
- 10 - 191 128
- 20 - 24249
- 25 - 49476
- 50 - 99224
- 100 - 19999
- 200 - 24917
- 250 - 49921
- 500 - 99917
- 1000 - 14991
- 1500 - 19991
- 2000 - 2499tato firma2
- 3000 - 39992
- 5000 - 99992
Ročník 1997
Z 5 983 subjektů oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje 5 426. Ptáček - velkoobchod, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Ptáček - velkoobchod, a.s.2000 - 2499 zaměstnancůod 1997Tato firma · stejně velké →
- GECO, a.s.2000 - 2499 zaměstnancůod 1995
- Novartis s.r.o.1500 - 1999 zaměstnancůod 1995
- MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.3000 - 3999 zaměstnancůod 2001
- Stavebniny DEK a.s.3000 - 3999 zaměstnancůod 2015
- DUKO s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 1993
- První novinová společnost a.s.5000 - 9999 zaměstnancůod 1992
- Internet-Handel s.r.o.5000 - 9999 zaměstnancůod 2011
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
496 smluv za 120,2 mil. Kč, nejvíc s Letiště Praha, a. s. (25 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Letiště Praha, a. s.1 smlouva30 mil. Kč
- BYTES Tábor s.r.o.92 smluv16 mil. Kč
- TEPO s.r.o.8 smluv15,6 mil. Kč
- Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových3 smlouvy11,4 mil. Kč
- Teplárny Brno, a.s.26 smluv6,9 mil. Kč
- Vodovody a kanalizace Rychnov nad Kněžnou, s.r.o.13 smluv4,6 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2024RS na dodávky sanity, obkladů a dlažeb30 mil. Kč
- Objednávka zboží a materiáluuzavřena 12. 10. 202699 900 Kč
- Čerpadlo oběhové Wilo přírubové 1kus a závitové 1kus s příslušenstvím dle cenové nabídky N7052607672.uzavřena 29. 10. 2026108 000 Kč s DPH
- Objednávka zboží - PTN - vodní hospodářství - nákup materiálu k doplnění skladuuzavřena 27. 10. 202656 760 Kč
- Objednávka zboží - PTN - vodní hospodářství - instalatérský materiáluzavřena 27. 10. 202696 260 Kč
- Objednávka materiálu pro výuku žáků svařování a pájeníuzavřena 5. 10. 202692 831 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
25 dotací za 62,6 mil. Kč (2010–2025), 74 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 46,2 mil. Kčnárodní zdroje · 16,4 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu21 dotací51,4 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí4 dotace11,3 mil. Kč
Poslední dotace
- Instalace FVE na budovu firmy Ptáček - Tábor, SoběslavskáMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · 7.1. - Infrastruktura pro obnovitelné zdroje energie a elektrizační soustava (REPowerEU)7,5 mil. KčEU
- Instalace FVE na budovu firmy Ptáček - Unhošť, LidickáMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · 7.1. - Infrastruktura pro obnovitelné zdroje energie a elektrizační soustava (REPowerEU)4,6 mil. KčEU
- Instalace FVE na budovu firmy Ptáček - Praha, Poděbradská 30Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2025 · 7.1. - Infrastruktura pro obnovitelné zdroje energie a elektrizační soustava (REPowerEU)4,3 mil. KčEU
- Instalace FVE na budovu firmy Ptáček - Modřice, TyršovaMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · 7.1. - Infrastruktura pro obnovitelné zdroje energie a elektrizační soustava (REPowerEU)4 mil. KčEU
- Instalace FVE na budovu firmy Ptáček - Praha, Poděbradská 32Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2025 · 7.1. - Infrastruktura pro obnovitelné zdroje energie a elektrizační soustava (REPowerEU)3,4 mil. KčEU
- Instalace FVE na budovy firmy Ptáček - Brno, DrčkovaMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · 7.1. - Infrastruktura pro obnovitelné zdroje energie a elektrizační soustava (REPowerEU)1,9 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 2,2 mil. Kč, vyúčtováno 0 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekt
- od 25. 5. 2026 · do 31. 3. 2028Vzdělávání zaměstnanců Ptáček-velkoobchod, a.s.Operační program Zaměstnanost plus · Projekt s právním aktem · 14 krajů2,2 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
7 vyhraných zakázek za 36,6 mil. Kč od 3 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Těžba a úprava uranu4 zakázky371 513 Kč
- TEPO s.r.o.2 zakázky6,2 mil. Kč
- Letiště Praha, a. s.1 zakázka30 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2024DODÁVKY SANITY, OBKLADŮ A DLAŽEBLetiště Praha, a. s.30 mil. Kč
- malého rozsahu · 2023VR23_003 Rámcová kupní smlouva na dodávky regulačních armatur, tlakových nádob, čerpadel a dalšího materiáluTEPO s.r.o.5 mil. Kč
- malého rozsahu · 2025PR25_004 Materiál pro rekonstrukci strojní části VSTEPO s.r.o.1,2 mil. Kč
- malého rozsahu · 2024radiátory KoradoDIAMO, státní podnik, odštěpný závod Těžba a úprava uranu126 249 Kč
- 2016Elektrická vytápěcí jednotkaDIAMO, státní podnik, odštěpný závod GEAM93 429 Kč
- 2016Klimatizační elektrické jednotkyDIAMO, státní podnik, odštěpný závod GEAM91 388 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
- 3× zákaz prodeje · zboží za 5 466 Kč
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 638 · benzín 58 · ostatní 8 · hybrid 1 · elektřina 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 16. 12. 2024PřesídleníBrno → Praha
- 23. 3. 2021Nový ve vedeníIng. Zdeněk Ptáček (předseda správní rady)
- 23. 3. 2021Nový ve vedeníIng. Zdeněk Ptáček (člen správní rady)
- 23. 3. 2021Nový ve vedeníIng. Jiří Ptáček (člen správní rady)
- 23. 3. 2021Odchod z vedeníIng. Zdeněk Ptáček (předseda představenstva)
- 23. 3. 2021Odchod z vedeníIng. Jiří Ptáček (člen představenstva)
- 23. 3. 2021Odchod z vedeníIng. Zdeněk Ptáček (člen představenstva)
- 10. 3. 2021Nový společníkZJZ holding, a.s. – 100 %
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 10. 3. 2021Odchod společníkaZJZ N.V.
- 10. 9. 2019Změna názvuPTÁČEK-velkoobchod, a.s. → Ptáček - velkoobchod, a.s.
- 16. 11. 2016Odchod z vedeníIng. Jiří Ptáček (člen přestavenstva)
- 16. 11. 2016Odchod z vedeníZdeněk Ptáček (člen přestavenstva)
- 16. 11. 2016PřesídleníBrno
- 11. 6. 2014Nový společníkZJZ N.V. – 100 %
- 18. 12. 2009Změna základního kapitálu395 000 000 → 761 000 000 Kč
- 31. 7. 2009Nový ve vedeníIng. Jiří Ptáček (člen přestavenstva)
- 31. 7. 2009Nový ve vedeníZdeněk Ptáček (člen přestavenstva)
- 16. 4. 2008Změna základního kapitálu5 000 000 → 395 000 000 Kč
- 4. 8. 2004Nový ve vedeníIng. Zdeněk Ptáček (předseda představenstva)
- 4. 8. 2004Nový ve vedeníIng. Jiří Ptáček (člen představenstva)
- 4. 8. 2004Nový ve vedeníIng. Zdeněk Ptáček (člen představenstva)
- 4. 8. 2004Odchod z vedeníIng. Zdeněk Ptáček (jednatel)
- 4. 8. 2004Odchod z vedeníJiří Ptáček (jednatel)
- 4. 8. 2004Odchod z vedeníZdeněk Ptáček (jednatel)
- 4. 8. 2004Odchod společníkaIng. Zdeněk Ptáček
- 5. 9. 1997Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 5 983 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 12. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
a3ufv8b
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25501143
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Mostecká 58/2, Malá Strana (Praha 1), 11800 Praha
- AIDA Praha, a.s.Akciová společnost · od 1996Aktivní
- B&F gastro service, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2013 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- Jungmannovo nám. s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2006Aktivní
- PMP import, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2025Aktivní
- Ptáček - distribuce, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1997Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25501143
- Právní forma
- Akciová společnost
- Další činnosti
- Výroba, přenos a rozvod elektřiny, Výroba elektřiny, Přenos elektřiny, Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, 46840, 47120, Ostatní maloobchod v nespecializovaných prodejnách, Silniční nákladní doprava a 9 dalších
- Zaměstnanci
- 2000 - 2499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 5. 9. 1997
- Poslední změna
- 16. 6. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Ptáček - velkoobchod, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Ptáček - velkoobchod, a.s.
Kdy vznikla firma Ptáček - velkoobchod, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Ptáček - velkoobchod, a.s.?
Kde sídlí Ptáček - velkoobchod, a.s.?
Jaké je IČO firmy Ptáček - velkoobchod, a.s.?
Jakou datovou schránku má Ptáček - velkoobchod, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Ptáček - velkoobchod, a.s.?
Komu patří Ptáček - velkoobchod, a.s.?
Je Ptáček - velkoobchod, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Ptáček - velkoobchod, a.s. zabývá?
Je Ptáček - velkoobchod, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu