Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2024 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 14 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 14 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Jiří Nehasil a 4 další, vlastní hlavně METRO Cash & Carry International Holding B.V. (75 %).
Statutární orgán
- Jiří Nehasiljednatel · od 2016 · nar. 1976 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
- Daniela Hrbkovájednatel · od 2022 · nar. 1979 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jan Jindrajednatel · od 2023 · nar. 1980 · Velký Osekdalších 1 firma:1 aktivních
- Marco Veronijednatel · od 2024 · nar. 1976 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Sebastian Nockerjednatel · od 2026 · nar. 1990 · Cavaion Veronesedalších 3 firmy:3 aktivních
Společníci a akcionáři
- METRO Cash & Carry International Holding B.V.75 %od 2011 · vklad 375 mil. Kč
- METRO AG25 %od 2012 · vklad 125 mil. Kč
Dříve ve firmě · 21
- Jens Schumacherjednatel · od 2020 · do 2026 · nar. 1979 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Vladimir Gnjidićjednatel · od 2019 · do 2024 · nar. 1980 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Atila Yenisenjednatel · od 2021 · do 2023 · nar. 1972 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Radek Šromjednatel · od 2020 · do 2021 · nar. 1976 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Olivier Bernard R Langletjednatel · od 2019 · do 2021 · nar. 1969 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Amal Kaananejednatel · od 2019 · do 2020 · nar. 1984 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Olivier Bernard Langletjednatel · od 2019 · do 2020 · nar. 1969 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Markéta Pavelkovájednatel · od 2017 · do 2019 · nar. 1981 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Martin Všetečkajednatel · od 2016 · do 2019 · nar. 1973 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Guillaume Richard Marie Chenejednatel · od 2009 · do 2019 · nar. 1969 · Roztokyjiné firmy v rejstříku nemá
- Simon Zuckschwerdtjednatel · od 2012 · do 2018 · nar. 1975 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jan Žákjednatel · od 2013 · do 2018 · nar. 1970 · Černošicejiné firmy v rejstříku nemá
- METRO Cash & Carry International Holding B.V.společník · od 2001 · do 2011
- METRO Zehne GmbH & Co.KGspolečník · od 2011 · do 2012
- METRO Sechzehnte Gesellschaft für Vermőgenverwaltung mbHspolečník · od 2012 · do 2012
- METRO Sechzehnte Gesellschaft für Vermőgensverwaltung mbHspolečník · od 2012 · do 2012
- METRO Groß- und Lebensmitteleinzelhandel Holding GmbHspolečník · od 2012 · do 2015
- METRO Cash & Carry International GmbHspolečník · od 2015 · do 2015
- METRO Zehnte GmbH & Co.KGspolečník · od 2012 · do 2012
- METRO Wholesale & Food Specialist AGspolečník · od 2017 · do 2017
- METRO Cash & Carry International Holding GmbHspolečník · od 2001 · do 2001
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
- Přímá mateřská firmaMetro Cash & Carry International Holding B.V.Nizozemsko
- Vrchol skupinyMETRO AGNěmecko
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Vlastní · 1
Shrnutí · spočítáno z registrů
MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 18 794 z 18 798firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 25 letna trhu, déle než 46 587 z 65 964 firem oboru v Praze
- 92 %firem oboru zapsaných v roce 2001 dnes funguje
- 4 firmysídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 158 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 32 000 Kč
- 1,2 mld. Kč3 069 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 166,4 mil. Kčv 11 dotacích z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 929 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 266,7 mil. Kč bez DPH
- 8 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- METRO AGstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Německo
- 14 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
- 5× pokuta od ČOIcelkem 102 000 Kč z 92 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Praze · 18 798 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 18 794
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 2
- 05 736
- 1 - 59 517
- 6 - 91 306
- 10 - 191 128
- 20 - 24249
- 25 - 49476
- 50 - 99224
- 100 - 19999
- 200 - 24917
- 250 - 49921
- 500 - 99917
- 1000 - 14991
- 1500 - 19991
- 2000 - 24992
- 3000 - 3999tato firma2
- 5000 - 99992
Ročník 2001
Z 3 129 subjektů oboru zapsaných v roce 2001 dnes funguje 2 880. MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.3000 - 3999 zaměstnancůod 2001Tato firma · stejně velké →
- Stavebniny DEK a.s.3000 - 3999 zaměstnancůod 2015
- První novinová společnost a.s.5000 - 9999 zaměstnancůod 1992
- Internet-Handel s.r.o.5000 - 9999 zaměstnancůod 2011
- GECO, a.s.2000 - 2499 zaměstnancůod 1995
- Ptáček - velkoobchod, a.s.2000 - 2499 zaměstnancůod 1997
- Novartis s.r.o.1500 - 1999 zaměstnancůod 1995
- DUKO s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 1993
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
3 069 smluv za 1,2 mld. Kč, nejvíc s Fakultní nemocnice Bulovka (20 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Fakultní nemocnice Bulovka287 smluv229,3 mil. Kč
- Nemocnice Na Homolce709 smluv146 mil. Kč
- Letiště Praha, a. s.16 smluv145,7 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Motol a Homolka155 smluv106,9 mil. Kč
- Vojenská lázeňská a rekreační zařízení, příspěvková organizace61 smluv73,1 mil. Kč
- Univerzita Karlova46 smluv56,3 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Výzva2DNS kat 14 Mléčné výrobky48 mil. Kč
- Objednávka potravinuzavřena 26. 10. 202668 885 Kč
- Objednávka - potravinyuzavřena 3. 11. 202666 056 Kč
- Rámcové smluvní obchodní podmínky závozové službyuzavřena 21. 10. 2026cena neuvedena
- Ramcova kupni smlouva_mleko 27uzavřena 1. 11. 2026450 299 Kč
- Objednávka - potravinyuzavřena 30. 10. 202674 021 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
11 dotací za 166,4 mil. Kč (2017–2025), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Poslední dotace
- Úsporná opatření ve společnosti MAKRO Cash and Carry ČR s.r.o. - pobočka Karlovy VaryMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost agregace (dotace mimo VVI)16,1 mil. KčEU
- Úsporná opatření ve společnosti MAKRO Cash and Carry ČR s.r.o. - pobočka LiberecMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost agregace (dotace mimo VVI)13,9 mil. KčEU
- Remodelling technologie chlazení MAKRO - PlzeňMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2021 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost14,9 mil. KčEU
- Remodelling technologie chlazení MAKRO - ZlínMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2021 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost13,7 mil. KčEU
- Remodelling technologie chlazení MAKRO České BudějoviceMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2020 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost17,2 mil. KčEU
- Remodelling technologie chlazení MAKRO ČestliceMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2020 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost15,6 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
2 projekty za 34,3 mil. Kč, vyúčtováno 87 %.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 30 mil. Kčzbývá · 4,3 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 19. 12. 2023 · ukončen 24. 10. 2024Úsporná opatření ve společnosti MAKRO Cash and Carry ČR s.r.o. - pobočka LiberecOperační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt finančně ukončen MF-PO · Liberecký15,4 mil. Kč
- od 18. 12. 2023 · ukončen 24. 10. 2024Úsporná opatření ve společnosti MAKRO Cash and Carry ČR s.r.o. - pobočka Karlovy VaryOperační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt finančně ukončen MF-PO · Karlovarský18,9 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
929 vyhraných zakázek za 266,7 mil. Kč od 19 zadavatelů; v 15 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Nemocnice Na Homolce541 zakázek47,4 mil. Kč
- Vojenská lázeňská a rekreační zařízení, příspěvková organizace105 zakázek31,7 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Motol a Homolka99 zakázek18 mil. Kč
- Letiště Praha, a. s.55 zakázekbez ceny
- Státní léčebné lázně Janské Lázně, státní podnik50 zakázek13,7 mil. Kč
- České vysoké učení technické v Praze35 zakázek15 mil. Kč
Největší zakázky
- 2022Dodávky prodejního sortimentu služby ČD minibarČeské dráhy120 mil. Kč
- 2015Dodávka potravin na období 2015 - 2016Státní léčebné lázně Janské Lázně, státní podnik · společně s dalšími27,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Výzva č. 869 Maso hovězí, telecí a vepřové na období 07-09/2026 - Dynamický nákupní systém na dodávky zboží pro potřeby stravovacího zařízení zadavateleFakultní nemocnice Motol a Homolka · společně s dalšími9,6 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Výzva č. 866 Mléčné výrobky, majonézy a ostatní chlazené pro provoz na období 07-09/2026 - Dynamický nákupní systém na dodávky zboží pro potřeby stravovacího zařízení zadavateleFakultní nemocnice Motol a Homolka · společně s dalšími9,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Výzva č. 793 Koš (Různé potravinářské výrobky) pro provoz_na období 2-4/2026 - Dynamický nákupní systém na dodávky zboží pro potřeby stravovacího zařízení zadavateleFakultní nemocnice Motol a Homolka6 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Koš koloniálNemocnice Na Homolce5,7 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Skladníci, obsluha manipulačních vozíků80 míst
- Prodavači v prodejnách15 míst
- Úředníci ve skladech11 míst
- OBSLUHA MANIPULAČNÍCH VOZÍKŮ9 míst
- Řidič VZV8 míst
- Prodavači v prodejnách (m+ž)5 míst
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 13. 1. 2025.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
- 3× zákaz prodeje · zboží za 58 323 Kč
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 8 · ostatní 5 · elektřina 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 9. 2026Odchod z vedeníJens Schumacher (jednatel)
- 1. 9. 2026Nový ve vedeníSebastian Nocker (jednatel)
- 10. 5. 2024Odchod z vedeníVladimir Gnjidić (jednatel)
- 10. 5. 2024Nový ve vedeníMarco Veroni (jednatel)
- 5. 10. 2023Odchod z vedeníAtila Yenisen (jednatel)
- 5. 10. 2023Nový ve vedeníIng. Jan Jindra (jednatel)
- 1. 7. 2022Nový ve vedeníDaniela Hrbková (jednatel)
- 3. 12. 2021Odchod z vedeníRadek Šrom (jednatel)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 15. 4. 2021Odchod z vedeníOlivier Bernard R Langlet (jednatel)
- 15. 4. 2021Nový ve vedeníAtila Yenisen (jednatel)
- 31. 10. 2020Odchod z vedeníAmal Kaanane (jednatel)
- 10. 10. 2020Nový ve vedeníJens Schumacher (jednatel)
- 18. 3. 2020Nový ve vedeníRadek Šrom (jednatel)
- 12. 2. 2020Odchod z vedeníOlivier Bernard Langlet (jednatel)
- 19. 9. 2019Odchod z vedeníMarkéta Pavelková (jednatel)
- 1. 9. 2019Nový ve vedeníVladimir Gnjidić (jednatel)
- 1. 8. 2019Odchod z vedeníMartin Všetečka (jednatel)
- 9. 7. 2019Nový ve vedeníOlivier Bernard R Langlet (jednatel)
- 9. 7. 2019Nový ve vedeníOlivier Bernard Langlet (jednatel)
- 1. 6. 2019Odchod z vedeníGuillaume Richard Marie Chene (jednatel)
- 1. 6. 2019Nový ve vedeníAmal Kaanane (jednatel)
- 1. 11. 2018Odchod z vedeníSimon Zuckschwerdt (jednatel)
- 19. 3. 2018Odchod z vedeníJan Žák (jednatel)
- 12. 9. 2017Odchod společníkaMETRO Wholesale & Food Specialist AG
- 6. 9. 2017Nový společníkMETRO Wholesale & Food Specialist AG – 25 %
- 1. 6. 2001Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 3 129 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 10. 12. 2020 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
shrccxc
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ26450691
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Jeremiášova 1249/7, Stodůlky (Praha-Řeporyje), 15500 Praha
- MAKRO Convenience Czechia s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2017 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- METRO Properties ČR s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2001Aktivní
- Odoborový svaz pracovníků obchodu ZO MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.Odborová organizace · od 2001Aktivní
- Restu s.r.o., v likvidaciSpolečnost s ručením omezeným · 2010–2022Zaniklý
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 26450691
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Výroba pekařských, cukrářských a jiných moučných výrobků, Výroba chemických látek a chemických přípravků, Velkoobchod s chemickými výrobky, 46850, Maloobchod s masem a masnými výrobky, Maloobchod s nápoji, Maloobchod s pohonnými hmotami ve specializovaných prodejnách a 4 dalších
- Zaměstnanci
- 3000 - 3999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 6. 2001
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.
Kdy vznikla firma MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.?
Kde sídlí MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.?
Jaké je IČO firmy MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.?
Jakou datovou schránku má MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.?
Komu patří MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.?
Je MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. zabývá?
Je MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu