Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 11 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 11 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Vít Kutnar a 1 další, vlastní DEK a.s. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Vít Kutnarpředseda správní rady · od 2015 · nar. 1969 · Prahadalších 21 firem:21 aktivních
- Ing. Petra Kutnarováčlenka správní rady · od 2025 · nar. 1973 · Prahadalších 25 firem:24 aktivních1 zaniklo jinak
Společníci a akcionáři
Dříve ve firmě · 4
- Ing. Petra Kutnarováčlen správní rady · od 2015 · do 2025 · nar. 1973 · Prahadalších 25 firem:24 aktivních1 zaniklo jinak
- Doc. Ing. Zdeněk Kutnar, CSc.člen správní rady · od 2015 · do 2021 · nar. 1942 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vít Kutnarstatutární ředitel · od 2015 · do 2021 · nar. 1969 · Prahadalších 21 firem:21 aktivních
- Doc. Ing. Zdeněk Kutnar, CSc.člen správní rady · od 2015 · do 2019 · Praha
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Stavebniny DEK a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Patří
Vlastní · 2
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Stavebniny DEK a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 18 794 z 18 798firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 11 letna trhu, déle než 23 937 z 65 964 firem oboru v Praze
- 91 %firem oboru zapsaných v roce 2015 dnes funguje
- 101 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 7 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 28 000 Kč
- 121,3 mil. Kč819 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 27,6 mil. Kčv 23 dotacích z veřejných rozpočtů
- 13 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 3,7 mil. Kč bez DPH
- 46 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- DEK a.s.stojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří
- 1 376 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 3 let starých
- 22× pokuta od ČOIcelkem 263 000 Kč z 155 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Praze · 18 798 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 18 794
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 2
- 05 736
- 1 - 59 517
- 6 - 91 306
- 10 - 191 128
- 20 - 24249
- 25 - 49476
- 50 - 99224
- 100 - 19999
- 200 - 24917
- 250 - 49921
- 500 - 99917
- 1000 - 14991
- 1500 - 19991
- 2000 - 24992
- 3000 - 3999tato firma2
- 5000 - 99992
Ročník 2015
Z 7 359 subjektů oboru zapsaných v roce 2015 dnes funguje 6 728. Stavebniny DEK a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Stavebniny DEK a.s.3000 - 3999 zaměstnancůod 2015Tato firma · stejně velké →
- MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.3000 - 3999 zaměstnancůod 2001
- První novinová společnost a.s.5000 - 9999 zaměstnancůod 1992
- Internet-Handel s.r.o.5000 - 9999 zaměstnancůod 2011
- GECO, a.s.2000 - 2499 zaměstnancůod 1995
- Ptáček - velkoobchod, a.s.2000 - 2499 zaměstnancůod 1997
- Novartis s.r.o.1500 - 1999 zaměstnancůod 1995
- DUKO s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 1993
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
819 smluv za 121,3 mil. Kč, nejvíc s Správa škol Teplice příspěvková organizace.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Správa škol Teplice příspěvková organizace7 smluv13 mil. Kč
- Lesy hl. m. Prahy24 smluv12,9 mil. Kč
- Ostravské komunikace, a.s.38 smluv6,8 mil. Kč
- Technické služby Tábor s.r.o.50 smluv6,4 mil. Kč
- TS a.s.36 smluv5,3 mil. Kč
- TECHNICKÉ SLUŽBY HOLICE14 smluv4,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Rámcová smlouva5 mil. Kč
- stavební material dle výběruuzavřena 29. 9. 2026100 000 Kč
- Deksan P 1000 kg hnědýuzavřena 29. 9. 202684 579 Kč
- Dohoda o ukončení rámcové smlouvyuzavřena 2. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Objednávka dle RS na půjčování nářadí 115055/2026/Buzavřena 19. 10. 2026 · dodatek8 000 Kč
- Materiál podlah, Bukovina 6uzavřena 21. 10. 202685 933 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
23 dotací za 27,6 mil. Kč (2020–2021); nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Poslední dotace
- 2101029982Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20216,8 mil. Kč
- 2002026239Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20213 mil. Kč
- 2101029819Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20212,9 mil. Kč
- 2002024859Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20212,1 mil. Kč
- 2002025698Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20211,3 mil. Kč
- 2002026159Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20211,1 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
13 vyhraných zakázek za 3,7 mil. Kč od 8 zadavatelů; v 1 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ministerstvo obrany3 zakázky2,5 mil. Kč
- Vězeňská služba České republiky3 zakázky537 685 Kč
- Obec Baška2 zakázkybez ceny
- DIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram1 zakázka400 000 Kč
- Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje1 zakázka190 009 Kč
- Národní památkový ústav1 zakázka93 634 Kč
Největší zakázky
- malého rozsahu · 2025Rekonstrukce objektu Kunčičky u Bašky č.p. 320Obec Baška · společně s dalšími1,7 mil. Kč
- malého rozsahu · 2019RD - nákup příslušenství rozvodných skříníMinisterstvo obrany · 2 nabídky1,2 mil. Kč
- malého rozsahu · 20191. výzva k RD - Nákup komponentů na rozvodných skříníMinisterstvo obrany1,2 mil. Kč
- 2024Rekonstrukce sportovního areálu TJ Sokol Baška - SO 02Obec Baška · společně s dalšími1,1 mil. Kč
- malého rozsahu · 2025Nájem nářadí a strojů – lokalita Kutná HoraDIAMO, státní podnik, odštěpný závod Příbram400 000 Kč
- malého rozsahu · 2022Stanice HZS Kralupy nad Vltavou - nákup materiálu na opravu podlahy, opakované vyhlášeníHasičský záchranný sbor Středočeského kraje · jediná nabídka190 009 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Skladníci CS (m/ž)6 míst
- Specialista odbytu CS (m/ž)1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 24. 9. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2016–2026
- 4× zákaz prodeje · zboží za 5 961 Kč
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: ostatní 720 · nafta 428 · benzín 179 · hybrid 48 · elektřina 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 27. 1. 2025Odchod z vedeníIng. Petra Kutnarová (člen správní rady)
- 27. 1. 2025Nový ve vedeníIng. Petra Kutnarová (členka správní rady)
- 24. 6. 2021Odchod z vedeníDoc. Ing. Zdeněk Kutnar, CSc. (člen správní rady)
- 1. 1. 2021Odchod z vedeníIng. Vít Kutnar (statutární ředitel)
- 20. 5. 2019Odchod z vedeníDoc. Ing. Zdeněk Kutnar, CSc. (člen správní rady)
- 27. 1. 2015Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 7 359 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 5. 8. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
58sv583
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Člen skupiny pro DPHSkupiny DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Registr plátců DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Tiskařská 257/10, Malešice (Praha 10), 10800 Praha
- ANTE spol. s r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1993Aktivní
- ARGOS ELEKTRO, a. s.Akciová společnost · od 1997 · 250 - 499 zaměstnancůAktivní
- ARISTOTEL, a.s.Akciová společnost · od 1994 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Asociace inspektorů nemovitostí z. s.Spolek · od 2012Aktivní
- Avata s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2013Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 03748600
- Právní forma
- Akciová společnost
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, 46830, Silniční nákladní doprava, Stravování v restauracích, u stánků a v mobilních zařízeních, 56110
- Zaměstnanci
- 3000 - 3999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 27. 1. 2015
- Poslední změna
- 30. 6. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Stavebniny DEK a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Stavebniny DEK a.s.
Kdy vznikla firma Stavebniny DEK a.s.?
Kolik zaměstnanců má Stavebniny DEK a.s.?
Kde sídlí Stavebniny DEK a.s.?
Jaké je IČO firmy Stavebniny DEK a.s.?
Jakou datovou schránku má Stavebniny DEK a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Stavebniny DEK a.s.?
Komu patří Stavebniny DEK a.s.?
Je Stavebniny DEK a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Stavebniny DEK a.s. zabývá?
Je Stavebniny DEK a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu