Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 15 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 15 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Luc Mansion a 1 další, vlastní LAGARDERE TRAVEL RETAIL (100 %).
Statutární orgán
- Luc Mansiončlen představenstva · od 2017 · nar. 1966 · Pařížjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Richard Procházkaprokura · od 2019 · nar. 1968 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
Společníci a akcionáři
- LAGARDERE TRAVEL RETAIL100 %od 2016
Dozorčí rada a další orgány · 1
Dříve ve firmě · 14
- Ing. Richard Kalhousprokura · od 2009 · do 2019 · nar. 1958 · Roztokyjiné firmy v rejstříku nemá
- Frederic Renaultčlen představenstva · od 2009 · do 2017 · nar. 1952jiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ondřej Rošickýprokura · od 2009 · do 2013 · nar. 1957 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Richard Kalhouspředseda představenstva · od 1999 · do 2009 · nar. 1958 · Roztokyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ondřej Rošickýčlen představenstva · od 2003 · do 2009 · nar. 1957 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Cucečlen představenstva · od 1999 · do 2009 · nar. 1961 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- ing. Jiří Hrončlen představenstva · od 2003 · do 2005 · nar. 1947 · Měšicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Luboš Machuldačlen představenstva · od 1999 · do 1999 · nar. 1959 · Benešovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Čurdačlen představenstva · od 1999 · do 1999 · nar. 1955 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- ing. Sylvie Šmerákováčlen představenstva · od 1997 · do 1999 · nar. 1952 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jiří Matouščlen představenstva · od 1997 · do 1999 · nar. 1950 · Horoměřicejiné firmy v rejstříku nemá
- Hachette Distribution Services SAspolečník · od 1999 · do 2003
- Hachette Distribution Services S.A.společník · od 2006 · do 2007
- LAGARDERE SERVICESspolečník · od 2007 · do 2016
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Lagardere Travel Retail, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Vlastní · 2
Shrnutí · spočítáno z registrů
Lagardere Travel Retail, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 10 111 z 10 116firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 29 letna trhu, déle než 17 498 z 21 460 firem oboru v Praze
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje
- 60 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 2,3 mld. Kč637 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 108,8 mil. Kčv 17 dotacích z veřejných rozpočtů, 0 % z fondů EU
- 15 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 1,2 mld. Kč bez DPH
- 1 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- BOLLORE PARTICIPATIONS SEstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Francie
- 34 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 4 let starých
- 17× pokuta od ČOIcelkem 297 000 Kč z 175 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Stravování a pohostinství v Praze · 10 116 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 10 111
- Ve stejném pásmu
- 3
- Větších
- 2
- 03 944
- 1 - 53 405
- 6 - 9911
- 10 - 191 020
- 20 - 24200
- 25 - 49384
- 50 - 99164
- 100 - 19945
- 200 - 2495
- 250 - 49916
- 500 - 99914
- 1000 - 14993
- 1500 - 1999tato firma3
- 2000 - 24991
- 5000 - 99991
Ročník 1997
Z 3 897 subjektů oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje 3 815. Lagardere Travel Retail, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Lagardere Travel Retail, a.s.1500 - 1999 zaměstnancůod 1997Tato firma · stejně velké →
- ARAMARK, s.r.o.1500 - 1999 zaměstnancůod 1992
- GTH catering a.s.1500 - 1999 zaměstnancůod 2020
- My doručujeme CZ s.r.o.2000 - 2499 zaměstnancůod 2021
- Delirest services s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 1992
- N-GASTRO CZ a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1999
- AmRest Coffee s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 2007
- AmRest s.r.o.5000 - 9999 zaměstnancůod 2001
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
637 smluv za 2,3 mld. Kč, nejvíc s Letiště Praha, a. s. (91 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Letiště Praha, a. s.19 smluv2 mld. Kč
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost60 smluv153 mil. Kč
- Správa železnic, státní organizace480 smluv51 mil. Kč
- Všeobecná fakultní nemocnice v Praze3 smlouvy4 mil. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA24 smluv1,8 mil. Kč
- Městská část Praha 24 smlouvy767 418 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2023F&B Smlouva - LTR2 mld. Kč
- Dodatek č. 10 k nájemní smlouvěuzavřena 22. 10. 2026 · dodatek509 136 Kč
- Dohoda o omezení užívání předmětu nájmu a o přerušení nájmu - Táboruzavřena 23. 9. 2026cena neuvedena
- Dohoda o omezení užívání předmětu nájmu a o přerušení nájmu - Táboruzavřena 23. 9. 2026cena neuvedena
- Dodatek č. 1 ke smlouvě o nájmu č. 0007240006 - prodloužení doby trvání NS + změna výše nájemnéhouzavřena 13. 10. 2026 · dodatek4,6 mil. Kč
- Pronájem provozovny č. MSA 29/458 ve stanici metra Můstek (výstup Václavské náměstí)uzavřena 2. 10. 20262,9 mil. Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
17 dotací za 108,8 mil. Kč (2014–2021); nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 360 000 Kčnárodní zdroje · 108,5 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu13 dotací108,3 mil. Kč
- Úřad práce České republiky2 dotace360 000 Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí2 dotace138 092 Kč
Poslední dotace
- 2160000120Ministerstvo průmyslu a obchodu · 202140 mil. Kč
- 2161001245Ministerstvo průmyslu a obchodu · 202125 mil. Kč
- 2110013068Ministerstvo průmyslu a obchodu · 202113,4 mil. Kč
- 2101037061Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20219,9 mil. Kč
- 2002027022Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20215,5 mil. Kč
- 2002026167Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20213,5 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
15 vyhraných zakázek za 1,2 mld. Kč od 3 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Letiště Praha, a. s.13 zakázek1,2 mld. Kč
- TRADE CENTRE PRAHA a.s.1 zakázka255 502 Kč
- Všeobecná fakultní nemocnice v Praze1 zakázka24 360 Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2019PROVOZOVÁNÍ MALOOBCHODNÍHO PRODEJE SE SORTIMENTEM TRAVEL ESSENTIALS, TJ. PRODEJ TISKU, TABÁKU APOD. // OPERATION OF RETAIL SALE WITH THE TRAVEL ESSENTIALS ASSORTMENT, I.E. SALE OF PRESS, TOBACCO, ETC.Letiště Praha, a. s.569,8 mil. Kč
- nadlimitní · 2019PROVOZOVÁNÍ MALOOBCHODNÍHO PRODEJE SE SORTIMENTEM TRAVEL ESSENTIALS, TJ. PRODEJ TISKU, TABÁKU APOD. - FINÁLNÍ NABÍDKY // OPERATION OF RETAIL SALE WITH THE TRAVEL ESSENTIALS ASSORTMENT, I.E. SALE OF PRESS, TOBACCO, ETC. - FINAL TENDERSLetiště Praha, a. s.569,8 mil. Kč
- nadlimitní · 2019PRONÁJEM PROSTORU SLOUŽÍCÍHO K PODNIKÁNÍ ZA ÚČELEM PROVOZOVÁNÍ KAVÁRNY VE VEŘEJNÉ ČÁSTI TERMINÁLU 2 //LEASE OF BUSINESS PREMISES FOR THE PURPOSE OF OPERATING A CAFÉ IN THE PUBLIC AREA OF TERMINAL 2Letiště Praha, a. s.40,6 mil. Kč
- 2024Vyhlášení výběrového řízení na uzavření nájemní smlouvy na prostor sloužící podnikání (nebytové prostory č. 101 dle iDES – obchod včetně zázemí a skladů) o výměře 145 m2, v přízemí a v suterénu objektu č. p. 824, Václavské náměstí 29, Praha 1).TRADE CENTRE PRAHA a.s.255 502 Kč
- malého rozsahu · 2026Nájem a provozování občerstveníVšeobecná fakultní nemocnice v Praze24 360 Kč
- nadlimitní · 2024Pronájem prostor sloužících podnikání za účelem maloobchodního prodeje se sortimentem travel essentials // The lease of business premises for the purpose of the retail sale of travel essentialsLetiště Praha, a. s.0 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
- 1× zákaz prodeje
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 28 · nafta 4 · hybrid 1 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 8. 2024Změna základního kapitálu150 000 000 → 15 000 000 Kč
- 1. 6. 2022PřesídleníBeroun → Praha
- 1. 2. 2019Odchod z vedeníIng. Richard Kalhous (prokura)
- 1. 2. 2019Nový ve vedeníIng. Richard Procházka (prokura)
- 11. 12. 2017Odchod z vedeníFrederic Renault (člen představenstva)
- 11. 12. 2017Nový ve vedeníLuc Mansion (člen představenstva)
- 14. 3. 2016Odchod společníkaLAGARDERE SERVICES
- 14. 3. 2016Nový společníkLAGARDERE TRAVEL RETAIL – 100 %
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 8. 1. 2016Změna názvuHDS Retail Czech Republic, a.s. → Lagardere Travel Retail, a.s.
- 30. 11. 2013Odchod z vedeníIng. Ondřej Rošický (prokura)
- 4. 8. 2010Změna základního kapitálu24 000 000 → 150 000 000 Kč
- 14. 12. 2009Nový ve vedeníIng. Richard Kalhous (prokura)
- 14. 12. 2009Nový ve vedeníIng. Ondřej Rošický (prokura)
- 2. 12. 2009Odchod z vedeníIng. Richard Kalhous (předseda představenstva)
- 2. 12. 2009Odchod z vedeníIng. Ondřej Rošický (člen představenstva)
- 20. 10. 2009Odchod z vedeníIng. Petr Cuce (člen představenstva)
- 20. 10. 2009Nový ve vedeníFrederic Renault (člen představenstva)
- 13. 1. 2009PřesídleníPraha → Beroun
- 7. 11. 2007Odchod společníkaHachette Distribution Services S.A.
- 7. 11. 2007Nový společníkLAGARDERE SERVICES – 100 %
- 6. 3. 2006Změna názvuCZ Retail, a.s. → HDS Retail Czech Republic, a.s.
- 8. 2. 2006Nový společníkHachette Distribution Services S.A. – 100 %
- 4. 8. 2005Odchod z vedeníing. Jiří Hron (člen představenstva)
- 3. 3. 2003Změna názvuHDS Retail Czech Republic, a.s. → CZ Retail, a.s.
- 31. 1. 2003Nový ve vedeníing. Jiří Hron (člen představenstva)
- 13. 1. 1997Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 3 897 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 20. 10. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
b2vedtp
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Člen skupiny pro DPHSkupiny DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Registr plátců DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Voctářova 2497/18, Libeň (Praha 8), 18000 Praha
- 100 CZK COMPANY s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2015 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- Adrex Group a.s.Akciová společnost · od 2013 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Apartmány Černý Důl III s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2021Aktivní
- Apartmány Černý Důl II s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2021Aktivní
- AquaLife Institute, z. ú.Ústav · od 2015Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25099167
- Právní forma
- Akciová společnost
- Další činnosti
- Výroba pekařských a cukrářských výrobků, kromě trvanlivých, Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Maloobchod v nespecializovaných prodejnách, Maloobchod s nápoji, Maloobchod s nápoji, 56110, Účetnické a auditorské činnosti; daňové poradenství, Reklamní činnosti
- Zaměstnanci
- 1500 - 1999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 13. 1. 1997
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Lagardere Travel Retail, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Lagardere Travel Retail, a.s.
Kdy vznikla firma Lagardere Travel Retail, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Lagardere Travel Retail, a.s.?
Kde sídlí Lagardere Travel Retail, a.s.?
Jaké je IČO firmy Lagardere Travel Retail, a.s.?
Jakou datovou schránku má Lagardere Travel Retail, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Lagardere Travel Retail, a.s.?
Komu patří Lagardere Travel Retail, a.s.?
Je Lagardere Travel Retail, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Lagardere Travel Retail, a.s. zabývá?
Je Lagardere Travel Retail, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Stravování a pohostinství v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu