Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2024 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 18 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 18 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Václav Bouček a 1 další.
Statutární orgán
- Václav Boučekpředseda správní rady · od 2021 · nar. 1979 · Prahadalších 5 firem:5 aktivních
- Ing. Daniel Jinekčlen správní rady · od 2022 · nar. 1991 · Prahadalších 5 firem:5 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- Jáchym Knedlhansčlen správní rady · od 2021 · do 2022 · nar. 1975 · Lhotajiné firmy v rejstříku nemá
- Václav Boučekpředseda představenstva · od 2011 · do 2021 · nar. 1979 · Praha 5dalších 5 firem:5 aktivních
- Tomáš Lipkamístopředseda představenstva · od 2017 · do 2021 · nar. 1981 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jáchym Knedlhansčlen představenstva · od 2017 · do 2021 · nar. 1975 · Lhotajiné firmy v rejstříku nemá
- Michal Zýkapředseda představenstva · od 2014 · do 2017 · nar. 1968 · Zvánovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Marcel Brožmístopředseda představenstva · od 2014 · do 2017 · nar. 1962 · Dobřichovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Jiří Sedláčekčlen představenstva · od 2014 · do 2017 · nar. 1963 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Michal Zýkačlen představenstva · od 2011 · do 2014 · nar. 1968 · Zvánovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Marcela Pikalovámístopředseda představenstva · od 2011 · do 2014 · nar. 1966 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Patrik Šišulákpředseda představenstva · od 2007 · do 2011 · nar. 1972 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. David Bohumínskýmístopředseda představenstva · od 2007 · do 2011 · nar. 1971 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- JUDr. Monika Bakešováčlen představenstva · od 2007 · do 2011 · nar. 1975 · Roudnice nad Labemjiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
AutoESA a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Vlastní · 1
Shrnutí · spočítáno z registrů
AutoESA a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 4 100 z 4 105firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 28 letna trhu, déle než 5 912 z 7 677 firem oboru v Praze
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje
- 6 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 33,6 mil. Kč152 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 17 mil. Kčv 3 dotacích z veřejných rozpočtů
- 10 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 2 399 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 11 let starých
- 14× pokuta od ČOIcelkem 2,6 mil. Kč z 75 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Velkoobchod, maloobchod a opravy motorových vozidel v Praze · 4 105 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 4 100
- Ve stejném pásmu
- 3
- Větších
- 2
- 02 487
- 1 - 51 150
- 6 - 9170
- 10 - 19131
- 20 - 2436
- 25 - 4958
- 50 - 9935
- 100 - 19920
- 200 - 2496
- 250 - 4997
- 500 - 999tato firma3
- 1500 - 19992
Ročník 1997
Z 1 920 subjektů oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje 1 886. AutoESA a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- AutoESA a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1997Tato firma · stejně velké →
- AUTO JAROV, s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1992
- Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1992
- TUkas a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2000
- Toyota Tsusho Europe SA Czech Republic Branch250 - 499 zaměstnancůod 2001
- Inter Cars Česká republika s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2004
- AUTOBOND GROUP a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2006
- J + M autodíly, s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2013
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
152 smluv za 33,6 mil. Kč, nejvíc s Správa železnic, státní organizace (23 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Správa železnic, státní organizace16 smluv7,7 mil. Kč
- Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.2 smlouvy3,6 mil. Kč
- ČESKÁ TELEVIZE6 smluv1,6 mil. Kč
- Statutární město Brno5 smluv1,5 mil. Kč
- Oblastní nemocnice Trutnov a.s.2 smlouvy894 050 Kč
- Pardubický kraj1 smlouva725 000 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Kupní smlouva2 mil. Kč
- CADDY - IZOTERM auto pro převoz cukrářských výrobkůuzavřena 9. 5. 2026290 000 Kč s DPH
- Toyota Hiluxuzavřena 9. 9. 2026356 000 Kč s DPH
- Kupní smlouva prodej automobilůuzavřena 11. 8. 2026275 000 Kč s DPH
- Dohoda o narovnání- prodej Ford Transit auto ESAuzavřena 9. 6. 2026cena neuvedena
- Kupní smlouva Ford Transituzavřena 26. 3. 2026cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
3 dotace za 17 mil. Kč (2020–2021); nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Poslední dotace
- 2101014916Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20217 mil. Kč
- 2002005862Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20215,6 mil. Kč
- 2001008478Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20204,5 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 1 206 · benzín 1 128 · LPG 35 · hybrid 15 · CNG 13 · ostatní 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 20. 3. 2025PřesídleníPraha
- 1. 11. 2022Nový ve vedeníIng. Daniel Jinek (člen správní rady)
- 31. 10. 2022Odchod z vedeníJáchym Knedlhans (člen správní rady)
- 1. 3. 2021Nový ve vedeníVáclav Bouček (předseda správní rady)
- 1. 3. 2021Nový ve vedeníJáchym Knedlhans (člen správní rady)
- 28. 2. 2021Odchod z vedeníVáclav Bouček (předseda představenstva)
- 28. 2. 2021Odchod z vedeníTomáš Lipka (místopředseda představenstva)
- 28. 2. 2021Odchod z vedeníJáchym Knedlhans (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 20. 11. 2017Odchod z vedeníMichal Zýka (předseda představenstva)
- 20. 11. 2017Odchod z vedeníMarcel Brož (místopředseda představenstva)
- 20. 11. 2017Odchod z vedeníJiří Sedláček (člen představenstva)
- 20. 11. 2017Nový ve vedeníTomáš Lipka (místopředseda představenstva)
- 20. 11. 2017Nový ve vedeníJáchym Knedlhans (člen představenstva)
- 24. 11. 2014Změna názvuAutocentrum ESA a.s. → AutoESA a.s.
- 3. 11. 2014Odchod z vedeníMichal Zýka (člen představenstva)
- 3. 11. 2014Odchod z vedeníMarcela Pikalová (místopředseda představenstva)
- 3. 11. 2014Nový ve vedeníMichal Zýka (předseda představenstva)
- 3. 11. 2014Nový ve vedeníMarcel Brož (místopředseda představenstva)
- 3. 11. 2014Nový ve vedeníJiří Sedláček (člen představenstva)
- 12. 7. 2011Odchod z vedeníJUDr. Monika Bakešová (člen představenstva)
- 12. 7. 2011Odchod z vedeníMgr. David Bohumínský (místopředseda představenstva)
- 12. 7. 2011Nový ve vedeníVáclav Bouček (předseda představenstva)
- 12. 7. 2011Nový ve vedeníMichal Zýka (člen představenstva)
- 12. 7. 2011Nový ve vedeníMarcela Pikalová (místopředseda představenstva)
- 12. 7. 2011Odchod z vedeníPatrik Šišulák (předseda představenstva)
- 1. 12. 1997Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 920 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 22. 4. 2026 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
vgrcyfq
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25627538
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Kazaňská 170/26, Štěrboholy, 10200 Praha
- Autocentrum ESA SEEvropská společnost · od 2014 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- AutoESA - plus, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2012 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Conore CZ s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2012 · 50 - 99 zaměstnancůAktivní
- CRUITHNE, a.s.Akciová společnost · od 2017 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Eukrate, a.s.Akciová společnost · od 2017 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25627538
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Opravy a údržba motorových vozidel, kromě motocyklů
- Další činnosti
- Výroba potravinářských výrobků, Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Nespecializovaný velkoobchod, Ostatní poskytování úvěrů j. n., Reklamní činnosti, Průzkum trhu a veřejného mínění, Ostatní profesní, vědecké a technické činnosti, Pronájem a leasing automobilů a jiných lehkých motorových vozidel, kromě motocyklů a 2 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 12. 1997
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy AutoESA a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě AutoESA a.s.
Kdy vznikla firma AutoESA a.s.?
Kolik zaměstnanců má AutoESA a.s.?
Kde sídlí AutoESA a.s.?
Jaké je IČO firmy AutoESA a.s.?
Jakou datovou schránku má AutoESA a.s.?
Kdo je ve vedení firmy AutoESA a.s.?
Je AutoESA a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se AutoESA a.s. zabývá?
Je AutoESA a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Velkoobchod, maloobchod a opravy motorových vozidel v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu