Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 13 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 13 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Peter Vošček a 1 další, vlastní hlavně Porsche Holding Gesellschaft m.b.H. (99 %).
Statutární orgán
- Peter Voščekjednatel · od 2023 · nar. 1980 · Ebreichsdorfjiné firmy v rejstříku nemá
- Kristína Pažmovájednatel · od 2024 · nar. 1984 · Průhonicejiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
- Porsche Holding Gesellschaft m.b.H.99 %od 2011 · vklad 228,7 mil. Kč
- Porsche Automotive Investment GmbH1 %od 2010 · vklad 2,3 mil. Kč
Dříve ve firmě · 16
- Michael Antoschjednatel · od 2017 · do 2023 · nar. 1969 · Mostekjiné firmy v rejstříku nemá
- Mag. Christian Langjednatel · od 2012 · do 2016 · nar. 1967jiné firmy v rejstříku nemá
- Mag. Josef Roiderjednatel · od 2001 · do 2011 · nar. 1960 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mag. Günter Hermannjednatel · od 1999 · do 2003 · nar. 1969 · Jílovištějiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Kadlecprokura · od 1999 · do 2002 · nar. 1959 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jiří Kulhanprokura · od 1998 · do 2002 · nar. 1958 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Erwin Schmidtprokura · od 1998 · do 2002 · nar. 1963 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Rudolf Javurekjednatel · od 1999 · do 2001 · nar. 1951 · Třebotovjiné firmy v rejstříku nemá
- Johann Maurerjednatel · od 1999 · do 2000 · nar. 1964 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Barbara Achatz, nar. 24.10.1968prokura · od 1997 · do 1999 · České Budějovice
- Helmut Totschnig, nar. 31.5.1944jednatel · od 1997 · do 1999 · Praha
- Mgr. Barbara Achatz, nar. 28.1.1968prokura · od 1997 · do 1997 · České Budějovice
- Porsche Automotive Gesellschaft m.b.H.společník · od 2010 · do 2011
- Porsche-Inter Auto GmbHspolečník · od 1992 · do 1993
- Porsche-Inter Auto GmbH, Rakouskospolečník · od 1993 · do 1999
- Porsche Gesellschaft m.b.H.společník · od 1999 · do 2010
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.Skupina · GLEIF
Skupina
Do které skupiny firma účetně patří
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Shrnutí · spočítáno z registrů
Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 4 100 z 4 105firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 34 letna trhu, déle než 6 884 z 7 677 firem oboru v Praze
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 2 firmysídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 3 mld. Kč1 515 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 10 mil. Kčv 1 dotaci z veřejných rozpočtů
- 205 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 2,6 mld. Kč bez DPH
- VOLKSWAGEN AKTIENGESELLSCHAFTstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Německo
- 1 297 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 3 let starých
- 2× pokuta od ČOIcelkem 5 500 Kč z 6 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Velkoobchod, maloobchod a opravy motorových vozidel v Praze · 4 105 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 4 100
- Ve stejném pásmu
- 3
- Větších
- 2
- 02 487
- 1 - 51 150
- 6 - 9170
- 10 - 19131
- 20 - 2436
- 25 - 4958
- 50 - 9935
- 100 - 19920
- 200 - 2496
- 250 - 4997
- 500 - 999tato firma3
- 1500 - 19992
Ročník 1992
Z 1 976 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 1 918. Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- AUTO JAROV, s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1992
- AutoESA a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1997
- TUkas a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2000
- Toyota Tsusho Europe SA Czech Republic Branch250 - 499 zaměstnancůod 2001
- Inter Cars Česká republika s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2004
- AUTOBOND GROUP a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2006
- J + M autodíly, s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2013
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
1 515 smluv za 3 mld. Kč, nejvíc s Ministerstvo vnitra (61 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Ministerstvo vnitra116 smluv1,8 mld. Kč
- Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje6 smluv199 mil. Kč
- Vězeňská služba České republiky7 smluv105,4 mil. Kč
- Ministerstvo financí2 smlouvy69 mil. Kč
- Ministerstvo obrany14 smluv63,6 mil. Kč
- Vojenské lesy a statky ČR, s.p.21 smluv35,7 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2022Výjezdová vozidla do 3,5 t Opakované uveřejnění z důvodu ochrany osobních údajů. Původní uveřejnění dne 15.08.2022.297,6 mil. Kč
- Objednávka - diagnostika a odstranění závady převodovky a olejový servis dle ukazatele u vozu Škoda Superuzavřena 21. 10. 202685 000 Kč s DPH
- Servis vozidla SV VW Transporteruzavřena 23. 10. 202657 000 Kč
- Kupní smlouva - koupě osobního vozidlauzavřena 22. 10. 20261,2 mil. Kč
- účelová vozidla pro kynology DOD3 obecnéuzavřena 21. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Dodatek č.1_RD komerční vozidla - část 8uzavřena 9. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
1 dotace za 10 mil. Kč (2021); nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Poslední dotace
- 2101046538Ministerstvo průmyslu a obchodu · 202110 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
205 vyhraných zakázek za 2,6 mld. Kč od 77 zadavatelů; v 46 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ministerstvo vnitra25 zakázek2,1 mld. Kč
- Ministerstvo obrany25 zakázek24,8 mil. Kč
- Moravskoslezský kraj11 zakázek15,8 mil. Kč
- Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje9 zakázek16,6 mil. Kč
- Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje9 zakázek11,7 mil. Kč
- Statutární město Ostrava-městský obvod Poruba9 zakázek10,5 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2022Rámcová dohoda - výjezdová vozidla pro pořádkové jednotky do 3,5 tunyMinisterstvo vnitra · 2 nabídky297,6 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Rámcová dohoda na dodávky osobních silničních vozidel v komerčním provedení – část 8Ministerstvo vnitra245,9 mil. Kč
- nadlimitní · 2021Rámcová dohoda na dodávky mikrobusů policejních DN 4x4Ministerstvo vnitra · jediná nabídka231 mil. Kč
- nadlimitní · 2022Rámcová dohoda - výjezdová vozidla pro pořádkové jednotky nad 3,5 tunyMinisterstvo vnitra · 3 nabídky214,6 mil. Kč
- nadlimitní · 2026„Rámcová dohoda na dodávky osobních silničních vozidel v komerčním provedení“ – část 8Ministerstvo vnitra186,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2023Rámcová dohoda na dodávky mikrobusů policejních DN 4x4Ministerstvo vnitra · jediná nabídka173,9 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2021–2025
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 553 · nafta 437 · hybrid 192 · elektřina 96 · ostatní 18 · CNG 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 10. 2024Nový ve vedeníKristína Pažmová (jednatel)
- 12. 10. 2023Nový ve vedeníPeter Vošček (jednatel)
- 11. 10. 2023Odchod z vedeníMichael Antosch (jednatel)
- 1. 1. 2017Nový ve vedeníMichael Antosch (jednatel)
- 31. 12. 2016Odchod z vedeníMag. Christian Lang (jednatel)
- 27. 9. 2016PřesídleníPraha
- 1. 1. 2012Nový ve vedeníMag. Christian Lang (jednatel)
- 31. 12. 2011Odchod z vedeníMag. Josef Roider (jednatel)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 22. 6. 2011Odchod společníkaPorsche Automotive Gesellschaft m.b.H.
- 22. 6. 2011Nový společníkPorsche Holding Gesellschaft m.b.H. – 99 %
- 19. 4. 2010Odchod společníkaPorsche Gesellschaft m.b.H.
- 19. 4. 2010Nový společníkPorsche Automotive Gesellschaft m.b.H. – 99 %
- 19. 4. 2010Nový společníkPorsche Automotive Investment GmbH – 1 %
- 14. 7. 2003Odchod z vedeníMag. Günter Hermann (jednatel)
- 2. 11. 2002Odchod z vedeníIng. Petr Kadlec (prokura)
- 1. 3. 2002Odchod z vedeníJiří Kulhan (prokura)
- 1. 3. 2002Odchod z vedeníErwin Schmidt (prokura)
- 25. 6. 2001Odchod z vedeníRudolf Javurek (jednatel)
- 25. 6. 2001Nový ve vedeníMag. Josef Roider (jednatel)
- 27. 1. 2000Odchod z vedeníJohann Maurer (jednatel)
- 8. 12. 1999Změna základního kapitálu75 000 000 → 231 000 000 Kč
- 5. 11. 1999Nový ve vedeníRudolf Javurek (jednatel)
- 23. 8. 1999Nový společníkPorsche Gesellschaft m.b.H.
- 23. 8. 1999Odchod společníkaPorsche-Inter Auto GmbH, Rakousko
- 6. 8. 1999Odchod z vedeníMgr. Barbara Achatz, nar. 24.10.1968 (prokura)
- 15. 10. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 976 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 19. 6. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
akgt5bg
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ47124652
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Vrchlického 18/31, Košíře, 15000 Praha
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 47124652
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Obchod s automobily a jinými lehkými motorovými vozidly
- Další činnosti
- Výroba motorových vozidel a jejich motorů, Opravy a údržba motorových vozidel, kromě motocyklů, Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Nespecializovaný velkoobchod, Maloobchod v nespecializovaných prodejnách, Maloobchod s pohonnými hmotami ve specializovaných prodejnách, Maloobchod s potravinami, nápoji a tabákovými výrobky ve stáncích a na trzích, Taxislužba a pronájem osobních vozů s řidičem a 11 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 15. 10. 1992
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.
Kdy vznikla firma Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.?
Kolik zaměstnanců má Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.?
Kde sídlí Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.?
Jaké je IČO firmy Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.?
Jakou datovou schránku má Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.?
Kdo je ve vedení firmy Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.?
Komu patří Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.?
Je Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. zabývá?
Je Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Velkoobchod, maloobchod a opravy motorových vozidel v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu