Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 23 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 23 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Filip Lukáč a 1 další, vlastní Schindler Holding AG (100 %).
Statutární orgán
- Filip Lukáččlen představenstva · od 2025 · nar. 1992 · Svárovjiné firmy v rejstříku nemá
- Angel Dimitrov Zlatevpředseda představenstva · od 2025 · nar. 1982 · Vídeňjiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
- Schindler Holding AG100 %od 2021
Dozorčí rada a další orgány · 2
Dříve ve firmě · 14
- Angel Dimitrov Zlatevčlen představenstva · od 2025 · do 2025 · nar. 1982 · Vídeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Michaela Klesnarováčlen představenstva · od 2021 · do 2025 · nar. 1977 · Kladnojiné firmy v rejstříku nemá
- Pavel Zehnálekčlen představenstva · od 2018 · do 2025 · nar. 1979 · Olomoucjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Branislav Balážpředseda představenstva · od 2020 · do 2025 · nar. 1967 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Martina Stevensčlen představenstva · od 2014 · do 2021 · nar. 1976 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ján Fabiánpředseda představenstva · od 2015 · do 2020 · nar. 1966 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Vladimír Steinerčlen představenstva · od 2016 · do 2018 · nar. 1973 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Roman Tartanovčlen představenstva · od 2011 · do 2016 · nar. 1968 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Vladimír Lenochpředseda představenstva · od 2007 · do 2015 · nar. 1963 · Bratislavajiné firmy v rejstříku nemá
- Carlos Martinezčlen představenstva · od 2011 · do 2014 · nar. 1976 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jan Pultarprokura · od 2006 · do 2014 · nar. 1955 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Josef Tůmaprokura · od 2007 · do 2014 · nar. 1974 · Velké Přílepyjiné firmy v rejstříku nemá
- Schinac Verwaltungs AGspolečník · od 2004 · do 2018
- Schinac Verwaltungs GmbHspolečník · od 2018 · do 2021
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Schindler CZ, a.s.Skupina · GLEIF
Skupina
Do které skupiny firma účetně patří
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Shrnutí · spočítáno z registrů
Schindler CZ, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 480 z 485firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 22 letna trhu, déle než 734 z 1 080 firem oboru v Praze
- 95 %firem oboru zapsaných v roce 2004 dnes funguje
- 64 firemsídlí na stejné adrese
- 1,2 mld. Kč3 789 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 254 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 500,1 mil. Kč bez DPH
- Schindler Holding AGstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Švýcarsko
- 7 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 12 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba strojů a zařízení j. n. v Praze · 485 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 480
- Ve stejném pásmu
- 4
- Větších
- 1
- 0166
- 1 - 5180
- 6 - 941
- 10 - 1932
- 20 - 2413
- 25 - 4923
- 50 - 9916
- 100 - 1998
- 200 - 2491
- 250 - 499tato firma4
- 500 - 9991
Ročník 2004
Z 134 subjektů oboru zapsaných v roce 2004 dnes funguje 127. Schindler CZ, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Schindler CZ, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2004Tato firma · stejně velké →
- BEDNAR FMT s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1997
- FERMAT CZ s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2000
- SEKO Aerospace, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2002
- ČZ a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1998
- Viking Mašek, a.s.200 - 249 zaměstnancůod 2012
- KOBIT, spol. s r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1991
- Danfoss s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1994
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
3 789 smluv za 1,2 mld. Kč, nejvíc s Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost202 smluv166,8 mil. Kč
- Letiště Praha, a. s.14 smluv85,7 mil. Kč
- Správa železnic, státní organizace235 smluv73,7 mil. Kč
- Institut klinické a experimentální medicíny11 smluv38,5 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Královské Vinohrady46 smluv33,3 mil. Kč
- Nemocnice České Budějovice, a.s.55 smluv26,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2024Servis výtahů, eskal, travel-Schindler33 mil. Kč
- objednávka opravyuzavřena 3. 11. 2026162 179 Kč
- objednávka opravyuzavřena 3. 11. 2026183 282 Kč
- objednávka opravyuzavřena 3. 11. 2026182 525 Kč
- objednávka opravyuzavřena 3. 11. 2026163 818 Kč
- Rámcová smlouva ÚZSVM č. 220/2026 k VZ Poskytování revizí, servisních služeb a oprav výtahů a zdvíhacích zařízení v budovách ve správě SO Uherské Hradištěuzavřena 2. 11. 2026500 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
254 vyhraných zakázek za 500,1 mil. Kč od 89 zadavatelů; v 35 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Národní technické muzeum23 zakázek2,2 mil. Kč
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost22 zakázek168 mil. Kč
- Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových18 zakázek6,1 mil. Kč
- Město Prachatice12 zakázek20,3 mil. Kč
- Letiště Praha, a. s.11 zakázek23 mil. Kč
- Úřad práce České republiky10 zakázek1,3 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2019Dodávky ND pro pohyblivé schody dle Přílohy č. 1 ZDDopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost146 mil. Kč
- nadlimitní · 2024MĚSTO VEJPRTY - DODÁVKA VÝTAHŮMěsto Vejprty · 4 nabídky23 mil. Kč
- nadlimitní · 2021Dodávka 11 kusů zdvihacích zařízení (výtahů) v objektech FNKV formou výměny zařízení včetně zajištění servisuFakultní nemocnice Královské Vinohrady21,9 mil. Kč
- podlimitní · 2022IKEM - Modernizace výtahů a jejich následný servis IIInstitut klinické a experimentální medicíny · 3 nabídky16 mil. Kč
- nadlimitní · 2023Výměna výtahů č. 1, č. 8, č. 9, č. 10 (Terminál 1), č. 78 (Hangár F) a č. 79 (Hangár B)Letiště Praha, a. s.14,3 mil. Kč
- nadlimitní · 2025MNT č. 18/2025, DNS – Dodávky náhradních dílů pro pohyblivé schodyDopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost9 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2019–2024
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: ostatní 6 · benzín 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 14. 10. 2025Odchod z vedeníAngel Dimitrov Zlatev (člen představenstva)
- 31. 7. 2025Odchod z vedeníMichaela Klesnarová (člen představenstva)
- 18. 6. 2025Odchod z vedeníPavel Zehnálek (člen představenstva)
- 1. 6. 2025Nový ve vedeníAngel Dimitrov Zlatev (předseda představenstva)
- 1. 6. 2025Nový ve vedeníFilip Lukáč (člen představenstva)
- 1. 4. 2025Nový ve vedeníAngel Dimitrov Zlatev (člen představenstva)
- 31. 3. 2025Odchod z vedeníIng. Branislav Baláž (předseda představenstva)
- 13. 7. 2021Nový společníkSchindler Holding AG – 100 %
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 13. 7. 2021Odchod společníkaSchinac Verwaltungs GmbH
- 17. 5. 2021Nový ve vedeníMichaela Klesnarová (člen představenstva)
- 5. 2. 2021Odchod z vedeníMartina Stevens (člen představenstva)
- 18. 12. 2020Odchod z vedeníIng. Ján Fabián (předseda představenstva)
- 18. 12. 2020Nový ve vedeníIng. Branislav Baláž (předseda představenstva)
- 17. 12. 2018Nový společníkSchinac Verwaltungs GmbH – 100 %
- 17. 12. 2018Odchod společníkaSchinac Verwaltungs AG
- 4. 12. 2018Odchod z vedeníVladimír Steiner (člen představenstva)
- 4. 12. 2018Nový ve vedeníPavel Zehnálek (člen představenstva)
- 15. 2. 2018PřesídleníPraha
- 25. 2. 2016Nový ve vedeníVladimír Steiner (člen představenstva)
- 24. 2. 2016Odchod z vedeníRoman Tartanov (člen představenstva)
- 2. 2. 2015Nový ve vedeníIng. Ján Fabián (předseda představenstva)
- 31. 1. 2015Odchod z vedeníVladimír Lenoch (předseda představenstva)
- 1. 12. 2014Nový ve vedeníMartina Stevens (člen představenstva)
- 30. 11. 2014Odchod z vedeníCarlos Martinez (člen představenstva)
- 6. 2. 2014Odchod z vedeníJosef Tůma (prokura)
- 23. 2. 2004Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 134 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
2 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 20. 5. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
wtzf732
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ27127010
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 5
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Centrální evidence dotací, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Walterovo náměstí 329/3, Jinonice (Praha 5), 15800 Praha
- AMBIAGENCY s.r.o. "v likvidaci"Společnost s ručením omezeným · od 2011Aktivní
- AMONIL Invest s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2018Aktivní
- AmRest Coffee s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2007 · 1000 - 1499 zaměstnancůAktivní
- AmRest s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2001 · 5000 - 9999 zaměstnancůAktivní
- AUGEC s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2009Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 27127010
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Výroba zdvihacích a manipulačních zařízení
- Další činnosti
- 25510, Povrchová úprava a zušlechťování kovů, Obrábění, Výroba zámků a kování, Opravy elektrických zařízení, 41000, Výstavba bytových a nebytových budov, Příprava staveniště a 7 dalších
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 23. 2. 2004
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Schindler CZ, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Schindler CZ, a.s.
Kdy vznikla firma Schindler CZ, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Schindler CZ, a.s.?
Kde sídlí Schindler CZ, a.s.?
Jaké je IČO firmy Schindler CZ, a.s.?
Jakou datovou schránku má Schindler CZ, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Schindler CZ, a.s.?
Komu patří Schindler CZ, a.s.?
Je Schindler CZ, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Schindler CZ, a.s. zabývá?
Je Schindler CZ, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba strojů a zařízení j. n. v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu