Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2024 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 14 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 14 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Libuše Kocanová a 2 další, vlastní Cangarena s.r.o. (100 %).
Statutární orgán
- Libuše Kocanováčlen představenstva · od 2009 · nar. 1971 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Václav Kadlecpředseda představenstva · od 2012 · nar. 1978 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Jan Moserčlen představenstva · od 2019 · nar. 1972 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 11
- Ing. Jana Tonováčlen představenstva · od 2014 · do 2018 · nar. 1969 · Kytínjiné firmy v rejstříku nemá
- Martin Pavlatačlen představenstva · od 2012 · do 2013 · nar. 1979 · Liberecjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Václav Kadlecčlen představenstva · od 2011 · do 2012 · nar. 1978 · Kuřimdalších 4 firmy:4 aktivních
- Mgr. Michal Krejčípředseda představenstva · od 2009 · do 2012 · nar. 1967 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ondřej Müllerčlen představenstva · od 2009 · do 2011 · nar. 1966 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Michal Krejčíčlen představenstva · od 2008 · do 2009 · nar. 1967 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Bělohradskýčlen představenstva · od 2008 · do 2009 · nar. 1967 · Skorkovjiné firmy v rejstříku nemá
- Andrea Bělohradskáčlen představenstva · od 2008 · do 2009 · nar. 1972 · Skorkovjiné firmy v rejstříku nemá
- Barbora Brühlováčlen představenstva · od 2008 · do 2008 · nar. 1980 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Corporate Consulting a.s.společník · od 2008 · do 2008
- Arulo Estates s.r.o.společník · od 2012 · do 2022
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Albatros Media a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
Albatros Media a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 828 z 1 839firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 18 letna trhu, déle než 3 347 z 4 758 firem oboru v Praze
- 95 %firem oboru zapsaných v roce 2008 dnes funguje
- 30 firemsídlí na stejné adrese
- 59,4 mil. Kč663 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 4,1 mil. Kčv 55 dotacích z veřejných rozpočtů, 32 % z fondů EU
- 4 veřejné zakázkyvyhraných, ve smluvní hodnotě 284 800 Kč bez DPH
- 10 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Vydavatelské činnosti v Praze · 1 839 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 828
- Ve stejném pásmu
- 5
- Větších
- 6
- 0655
- 1 - 5926
- 6 - 992
- 10 - 1983
- 20 - 2416
- 25 - 4932
- 50 - 9915
- 100 - 1997
- 200 - 2492
- 250 - 499tato firma5
- 500 - 9995
- 1000 - 14991
Ročník 2008
Z 302 subjektů oboru zapsaných v roce 2008 dnes funguje 287. Albatros Media a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Albatros Media a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2008Tato firma · stejně velké →
- BORGIS a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1990
- SCS Software s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2007
- Wrike Czech, s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2019
- TAKTIK Vydavatelství s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2024
- MAFRA, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1992
- Concur (Czech) s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2007
- VLTAVA LABE MEDIA a.s.500 - 999 zaměstnancůod 2013
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
663 smluv za 59,4 mil. Kč, nejvíc s Městská knihovna v Praze (57 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Městská knihovna v Praze303 smluv33,9 mil. Kč
- Moravská zemská knihovna v Brně20 smluv10,7 mil. Kč
- Univerzita Karlova21 smluv2,2 mil. Kč
- Město Hodonín21 smluv1,9 mil. Kč
- Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky2 smlouvy1,7 mil. Kč
- Město Moravské Budějovice6 smluv1 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2020objednávka knih1,5 mil. Kč
- kupní smlouva - Objednávka knih 2921/2026uzavřena 29. 10. 2026190 458 Kč
- Objednávka knih 2853/2026uzavřena 21. 10. 2026166 372 Kč
- Distribuční komisionářská smlouvauzavřena 14. 10. 2026cena neuvedena
- kupní smlouva - Objednávka knih Albatros 2771/2026uzavřena 14. 10. 2026162 589 Kč s DPH
- Knihy - vítání občánkůuzavřena 12. 10. 202675 000 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
55 dotací za 4,1 mil. Kč (2011–2025), 32 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo kultury.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 1,3 mil. Kčnárodní zdroje · 2,8 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo kultury54 dotací2,8 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí1 dotace1,3 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2011CZ.1.04/1.1.02/35.01537Ministerstvo práce a sociálních věcí1,3 mil. KčEU
- Stella a strážci závojeMinisterstvo kultury · 2025 · Kulturní aktivity - OLK120 000 Kč
- Inspektor Mol a případ ztraceného rukopisuMinisterstvo kultury · 2025 · Kulturní aktivity - OLK106 000 Kč
- Žlutá je barva našeMinisterstvo kultury · 2025 · Kulturní aktivity - OLK50 000 Kč
- Žlutá je barva našeMinisterstvo kultury · 2024 · Kulturní aktivity - OLK100 000 Kč
- Vydání knihy Kenzaburóa Óeho: Fotbal roku 1860Ministerstvo kultury · 2024 · Kulturní aktivity - OLK66 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 1,9 mil. Kč, vyúčtováno 0 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekt
- od 27. 5. 2026 · do 31. 3. 2028Podnikové vzdělávání (2) ve firmě Albatros MediaOperační program Zaměstnanost plus · Projekt s právním aktem · 14 krajů1,9 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
4 vyhrané zakázky za 284 800 Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY4 zakázky284 800 Kč
Největší zakázky
- 2023Klub pevného zdraví - Albatros Media a.s. - Dodatek č. 3 ke smlouvě o spolupráciVŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY142 400 Kč
- 2021Klub pevného zdraví- Albatros Media a.s- Dodatek č. 2 ke smlouvě o spolupráciVŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY142 400 Kč
- malého rozsahu · 2026Klub pevného zdraví - Albatros Media a.s._Smlouva o spolupráciVŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY
- 2019Dodatek ke smlouvě o spolupráci - Klub pevného zdraví - Albatros a.s.VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 14. 1. 2022Nový společníkCangarena s.r.o. – 100 %
- 4. 1. 2022Odchod společníkaArulo Estates s.r.o.
- 1. 9. 2021PřesídleníPraha
- 17. 5. 2019Nový ve vedeníIng. Jan Moser (člen představenstva)
- 20. 12. 2018Odchod z vedeníIng. Jana Tonová (člen představenstva)
- 13. 6. 2014Nový ve vedeníIng. Jana Tonová (člen představenstva)
- 31. 7. 2013Odchod z vedeníMartin Pavlata (člen představenstva)
- 24. 7. 2012Nový ve vedeníMartin Pavlata (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 4. 7. 2012Odchod z vedeníIng. Václav Kadlec (člen představenstva)
- 4. 7. 2012Nový společníkArulo Estates s.r.o. – 100 %
- 18. 5. 2012Nový ve vedeníVáclav Kadlec (předseda představenstva)
- 20. 4. 2012Odchod z vedeníMgr. Michal Krejčí (předseda představenstva)
- 14. 11. 2011Odchod z vedeníOndřej Müller (člen představenstva)
- 14. 11. 2011Nový ve vedeníIng. Václav Kadlec (člen představenstva)
- 31. 8. 2009PřesídleníPraha
- 8. 6. 2009Odchod z vedeníMgr. Michal Krejčí (člen představenstva)
- 1. 6. 2009Nový ve vedeníMgr. Michal Krejčí (předseda představenstva)
- 29. 5. 2009Nový ve vedeníLibuše Kocanová (člen představenstva)
- 29. 5. 2009Nový ve vedeníOndřej Müller (člen představenstva)
- 28. 5. 2009Odchod z vedeníPetr Bělohradský (člen představenstva)
- 28. 5. 2009Odchod z vedeníAndrea Bělohradská (člen představenstva)
- 26. 5. 2009Změna názvuNarcia Consulting a.s. → Albatros Media a.s.
- 16. 12. 2008Odchod společníkaCorporate Consulting a.s.
- 3. 10. 2008Odchod z vedeníBarbora Brühlová (člen představenstva)
- 3. 10. 2008Nový ve vedeníMgr. Michal Krejčí (člen představenstva)
- 14. 4. 2008Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 302 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
27icp3b
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ28377141
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 4
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
5. května 1746/22, Nusle (Praha 4), 14000 Praha
- ALTOS software s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2010 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Ayming Česká republika s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2012 · 20 - 24 zaměstnancůAktivní
- Californium s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2024 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Capgemini Czech Republic s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2001 · 50 - 99 zaměstnancůAktivní
- Cinema City Czech s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2001 · 500 - 999 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 28377141
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Vydávání knih
- Další činnosti
- Nespecializovaný velkoobchod, Maloobchod v nespecializovaných prodejnách, Pořizování zvukových nahrávek a hudební vydavatelské činnosti
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 14. 4. 2008
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Albatros Media a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Albatros Media a.s.
Kdy vznikla firma Albatros Media a.s.?
Kolik zaměstnanců má Albatros Media a.s.?
Kde sídlí Albatros Media a.s.?
Jaké je IČO firmy Albatros Media a.s.?
Jakou datovou schránku má Albatros Media a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Albatros Media a.s.?
Komu patří Albatros Media a.s.?
Je Albatros Media a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Albatros Media a.s. zabývá?
Je Albatros Media a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Vydavatelské činnosti v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu