Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 33 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 33 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Mgr. Michal Hanák a 4 další.
Statutární orgán
- Mgr. Michal Hanákpředseda představenstva · od 2024 · nar. 1974 · Prahadalších 10 firem:10 aktivních
- Ing. David Kornčlen představenstva · od 2024 · nar. 1984 · Trhový Štěpánovdalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Michal Adamovskýmístopředseda představenstva · od 2024 · nar. 1978 · Prahadalších 16 firem:16 aktivních
- Ing. Jakub Dlouhýmístopředseda představenstva · od 2024 · nar. 1969 · Prahadalších 24 firem:24 aktivních
- Tomáš Bůzekčlen představenstva · od 2026 · nar. 1977 · Prahadalších 9 firem:9 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 5
- Mgr. Martin Kuderačlen dozorčí rady · od 2018 · nar. 1965 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Jan Dienstlčlen dozorčí rady · od 2024 · nar. 1970 · Ústí nad Labemdalších 14 firem:14 aktivních
- Ing. Jan Kolacípředseda dozorčí rady · od 2025 · nar. 1967 · Říčanydalších 55 firem:55 aktivních
- JUDr. Renata Polákováčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1963 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Veronika Horáková Tykačováčlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1992 · Kamenicedalších 4 firmy:4 aktivních
Dříve ve firmě · 15
- Ing. Radek Horčičkačlen představenstva · od 2024 · do 2025 · nar. 1968 · Říčanyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jan Kolacímístopředseda představenstva · od 2024 · do 2024 · nar. 1967 · Říčanydalších 55 firem:55 aktivních
- Ing. Michal Adamovskýčlen představenstva · od 2024 · do 2024 · nar. 1978 · Prahadalších 16 firem:16 aktivních
- Mgr. Michal Hanákmístopředseda představenstva · od 2022 · do 2024 · nar. 1974 · Prahadalších 10 firem:10 aktivních
- Ing. Štěpán Košíkpředseda představenstva · od 2013 · do 2024 · nar. 1971 · Pardubicejiné firmy v rejstříku nemá
- Václav Knotekčlen představenstva · od 2013 · do 2024 · nar. 1975 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- AGROFERT, a.s.člen představenstva · od 2014 · do 2024
- Ing. Josef Mrázmístopředseda představenstva · od 2018 · do 2024 · nar. 1965 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Milan Ettelčlen představenstva · od 2022 · do 2023 · nar. 1963 · Hradec Královéjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Michal Hanákčlen představenstva · od 2014 · do 2022 · nar. 1974 · Prahadalších 10 firem:10 aktivních
- Ing. Michal Berkamístopředseda představenstva · od 2013 · do 2021 · nar. 1974 · Liberecjiné firmy v rejstříku nemá
- Roman Latuskečlen představenstva · od 2003 · do 2014 · nar. 1973 · Petrov-Chlomekjiné firmy v rejstříku nemá
- Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft mbHspolečník · od 2013 · do 2013
- AGROFERT, a.s.společník · od 2013 · do 2024
- KAPRAIN CHEMICAL LIMITEDspolečník · od 2024 · do 2026
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
MAFRA, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
MAFRA, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 833 z 1 839firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 34 letna trhu, déle než 4 576 z 4 758 firem oboru v Praze
- 91 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 4 firmysídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 3 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 28 000 Kč
- 373,8 mil. Kč1 609 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 5,9 mil. Kčv 3 dotacích z veřejných rozpočtů, 69 % z fondů EU
- 65 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 48,1 mil. Kč bez DPH
- 61 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 432 828 Kčdarovala 3 politickým stranám, nejvíc Česká pirátská strana; 165. z 4 060 firemních dárců
- 98 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Vydavatelské činnosti v Praze · 1 839 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 833
- Ve stejném pásmu
- 5
- Větších
- 1
- 0655
- 1 - 5926
- 6 - 992
- 10 - 1983
- 20 - 2416
- 25 - 4932
- 50 - 9915
- 100 - 1997
- 200 - 2492
- 250 - 4995
- 500 - 999tato firma5
- 1000 - 14991
Ročník 1992
Z 210 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 192. MAFRA, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- MAFRA, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- Concur (Czech) s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2007
- VLTAVA LABE MEDIA a.s.500 - 999 zaměstnancůod 2013
- Avast Software s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2013
- CZECH NEWS CENTER a.s.500 - 999 zaměstnancůod 2013
- BORGIS a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1990
- SCS Software s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2007
- Albatros Media a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2008
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
1 609 smluv za 373,8 mil. Kč, nejvíc s Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost150 smluv65,7 mil. Kč
- ČESKÝ ROZHLAS38 smluv27 mil. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA44 smluv24,4 mil. Kč
- Středočeský kraj19 smluv21,9 mil. Kč
- Česká filharmonie12 smluv14,6 mil. Kč
- ČESKÁ TELEVIZE90 smluv13,9 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2022NP distribuce inzerce Metro elektronicky39,5 mil. Kč
- Tisk magazínu JEDNA (10/2026)uzavřena 22. 9. 202695 765 Kč s DPH
- Objednávka inzerce B-2026-33235uzavřena 26. 10. 202657 000 Kč
- Dodatek č. 2 k Příkazní smlouvě nSIPO 09 - 3/2019uzavřena 26. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Dodatek č. 3 k Příkazní smlouvě nSIPO 09 - 8/2017uzavřena 26. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Barterová spolupráceuzavřena 8. 10. 2026197 917 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
3 dotace za 5,9 mil. Kč (2013–2023), 69 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 4,1 mil. Kčnárodní zdroje · 1,8 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo práce a sociálních věcí2 dotace4,1 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace1,8 mil. Kč
Poslední dotace
- MAFRA - elektřina 2022Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2023 · Program podpory na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cen1,8 mil. Kč
- CZ.1.04/1.1.02/94.00822Ministerstvo práce a sociálních věcí · 20142,8 mil. KčEU
- CZ.1.04/1.1.02/94.00822Ministerstvo práce a sociálních věcí · 20131,3 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
65 vyhraných zakázek za 48,1 mil. Kč od 25 zadavatelů; v 8 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA23 zakázek23,3 mil. Kč
- Moravskoslezský kraj5 zakázek1,7 mil. Kč
- Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy4 zakázky769 719 Kč
- Muzeum hlavního města Prahy4 zakázky630 000 Kč
- Městská část Praha 13 zakázky4,8 mil. Kč
- Národní technické muzeum3 zakázky91 217 Kč
Největší zakázky
- zjednodušený režim · 2024HOBULET - zajištění tiskuMěstská část Praha 7 · 3 nabídky3,6 mil. Kč
- malého rozsahu · 2022Mediální kampaň k propagaci změn v rámci příspěvku na bydleníMinisterstvo práce a sociálních věcí · společně s dalšími3,3 mil. Kč
- podlimitní · 2024Tisk radničních novin ŠestkaMěstská část Praha 6 · 3 nabídky3 mil. Kč
- podlimitní · 2025Výběr dodavatele tisku městského periodika Zpravodaj LiberecSTATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC2,6 mil. Kč
- 2022Tisk a doprava magazínů Jedna a SousedMěstská část Praha 11,9 mil. Kč
- podlimitní · 2022VZ 80422 – Poskytnutí bannerové reklamy na vyhledávači dopravního spojení iDOS.cz pro nábor k Městské policii hl. m. PrahyHLAVNÍ MĚSTO PRAHA1,9 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Politika · výroční zprávy stran
Dary politickým stranám
Co firmě strany uvedly ve výročních zprávách jako dar
Dary podle roku
Komu
- Česká pirátská strana12 darů403 263 Kč
- VIZE pro Česko1 dar16 500 Kč
- SEN 212 dary13 066 Kč
Poslední dary
- Česká pirátská strana29. 9. 2020 · nepeněžní dar13 475 Kč
- Česká pirátská strana29. 9. 2020 · nepeněžní dar10 019 Kč
- Česká pirátská strana7. 9. 2020 · nepeněžní dar9 622 Kč
- Česká pirátská strana4. 9. 2020 · nepeněžní dar16 480 Kč
- Česká pirátská strana6. 3. 2019 · nepeněžní dar132 928 Kč
- SEN 21rok 2020 · nepeněžní dar6 816 Kč
- SEN 21rok 2020 · nepeněžní dar6 250 Kč
- VIZE pro Českorok 2019 · nepeněžní dar16 500 Kč
Zdroj: výroční finanční zprávy politických stran a hnutí, Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran, od roku 2017. Strany, které zprávu podaly jen na papíře, v datech nejsou. Záporná částka je vrácený dar.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Account Manager1 místo
- Pracovníci přípravy tisku1 místo
- Pracovník/pracovnice přípravy tisku1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 3. 6. 2025.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2016–2016
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 62 · nafta 36
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 17. 6. 2026Odchod společníkaKAPRAIN CHEMICAL LIMITED
- 21. 5. 2026Nový ve vedeníTomáš Bůzek (člen představenstva)
- 30. 6. 2025Odchod z vedeníIng. Radek Horčička (člen představenstva)
- 5. 12. 2024Nový ve vedeníIng. Jakub Dlouhý (místopředseda představenstva)
- 30. 11. 2024Odchod z vedeníIng. Jan Kolací (místopředseda představenstva)
- 7. 11. 2024Odchod z vedeníIng. Michal Adamovský (člen představenstva)
- 1. 10. 2024Odchod z vedeníMgr. Michal Hanák (místopředseda představenstva)
- 1. 10. 2024Nový ve vedeníMgr. Michal Hanák (předseda představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 10. 2024Nový ve vedeníIng. Michal Adamovský (místopředseda představenstva)
- 1. 10. 2024Nový ve vedeníIng. David Korn (člen představenstva)
- 1. 10. 2024Nový ve vedeníIng. Radek Horčička (člen představenstva)
- 30. 9. 2024Odchod z vedeníIng. Štěpán Košík (předseda představenstva)
- 8. 8. 2024Změna základního kapitálu1 800 000 000 → 610 000 000 Kč
- 1. 3. 2024Nový ve vedeníIng. Michal Adamovský (člen představenstva)
- 1. 2. 2024Odchod z vedeníIng. Josef Mráz (místopředseda představenstva)
- 1. 2. 2024Odchod z vedeníVáclav Knotek (člen představenstva)
- 1. 2. 2024Odchod z vedeníAGROFERT, a.s. (člen představenstva)
- 1. 2. 2024Nový ve vedeníIng. Jan Kolací (místopředseda představenstva)
- 1. 2. 2024Odchod společníkaAGROFERT, a.s.
- 1. 2. 2024Nový společníkKAPRAIN CHEMICAL LIMITED – 100 %
- 15. 2. 2023Odchod z vedeníIng. Milan Ettel (člen představenstva)
- 21. 3. 2022Odchod z vedeníMgr. Michal Hanák (člen představenstva)
- 1. 2. 2022Nový ve vedeníIng. Milan Ettel (člen představenstva)
- 26. 1. 2022Nový ve vedeníMgr. Michal Hanák (místopředseda představenstva)
- 31. 1. 2021Odchod z vedeníIng. Michal Berka (místopředseda představenstva)
- 31. 1. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 210 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 18. 3. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
tu3cfw9
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ45313351
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Karla Engliše 519/11, Smíchov, 15000 Praha
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 45313351
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Vydávání novin
- Další činnosti
- Rozmnožování nahraných nosičů, Velkoobchod, kromě motorových vozidel, Zprostředkování nespecializovaného velkoobchodu a nespecializovaný velkoobchod v zastoupení, Velkoobchod s počítačovým a komunikačním zařízením, 46500, Maloobchod, kromě motorových vozidel, Vydávání knih, periodických publikací a ostatní vydavatelské činnosti, Vydávání adresářů a jiných seznamů a 33 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 31. 1. 1992
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy MAFRA, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě MAFRA, a.s.
Kdy vznikla firma MAFRA, a.s.?
Kolik zaměstnanců má MAFRA, a.s.?
Kde sídlí MAFRA, a.s.?
Jaké je IČO firmy MAFRA, a.s.?
Jakou datovou schránku má MAFRA, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy MAFRA, a.s.?
Je MAFRA, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se MAFRA, a.s. zabývá?
Je MAFRA, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Vydavatelské činnosti v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu