Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2024 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 14 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 14 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Marcela Tvarochová a 1 další, vlastní CZ Hotel Properties JV, s.r.o. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Marcela Tvarochováčlen správní rady · od 2022 · nar. 1971 · Skalnádalších 18 firem:18 aktivních
- Ing. Jan Kratinačlen správní rady · od 2022 · nar. 1975 · Jesenicedalších 26 firem:26 aktivních
Společníci a akcionáři
Dříve ve firmě · 14
- Ing. Marcela Tvarochováčlen představenstva · od 2004 · do 2022 · nar. 1971 · Skalnádalších 18 firem:18 aktivních
- Jan Kratinapředseda představenstva · od 2008 · do 2022 · nar. 1975 · Jesenicedalších 26 firem:26 aktivních
- Ing. Vratislav Puchingerčlen představenstva · od 2004 · do 2014 · nar. 1954 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Zbyněk Michalpředseda představenstva · od 2006 · do 2007 · nar. 1963 · Ústí nad Labemjiné firmy v rejstříku nemá
- Thomas Christian Mähderpředseda představenstva · od 2006 · do 2006 · nar. 1958 · Hovorčovicejiné firmy v rejstříku nemá
- ing. Tomáš Voříšekpředseda představenstva · od 1998 · do 2006 · nar. 1971 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- PhDr. Milan Srbčlen představenstva · od 2002 · do 2004 · nar. 1958 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Milena Roztočilováčlen představenstva · od 2002 · do 2004 · nar. 1974 · Horoměřicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Oberreiterčlen · od 2001 · do 2002 · nar. 1948 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- JUDr. Petr Turoňčlen · od 2001 · do 2002 · nar. 1951 · Roztokyjiné firmy v rejstříku nemá
- Jiří Tůmačlen · od 1997 · do 2001 · nar. 1939 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- ing. Jiří Jakoubekčlen představenstva · od 1999 · do 2001 · nar. 1943 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- MARC GILBERT INTERNATIONAL LTD.společník · od 2016 · do 2017
- Czech Property Investments, a.s.společník · od 2017 · do 2024
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
CPI Hotels, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Vlastní · 4
- Hotel Lucemburská, s.r.o.100 %
- Statek Blatiny, s.r.o.100 %
- Labská Property, s.r.o.100 %
- CPI Hotels Catering, s.r.o.100 %
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
CPI Hotels, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 3 061 z 3 064firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 33 letna trhu, déle než 6 348 z 6 804 firem oboru v Praze
- 93 %firem oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje
- 1 firmasídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 5 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 22 400 Kč
- 184,7 mil. Kč1 175 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 97,7 mil. Kčv 12 dotacích z veřejných rozpočtů, 3 % z fondů EU
- 72 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 34,7 mil. Kč bez DPH
- 44 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 5 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
- 6× pokuta od ČOIcelkem 11 000 Kč z 18 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Ubytování v Praze · 3 064 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 3 061
- Ve stejném pásmu
- 3
- Větších
- 0
- 02 017
- 1 - 5609
- 6 - 988
- 10 - 19130
- 20 - 2431
- 25 - 4993
- 50 - 9946
- 100 - 19930
- 200 - 2497
- 250 - 4998
- 500 - 9992
- 1000 - 1499tato firma3
Ročník 1993
Z 678 subjektů oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje 633. CPI Hotels, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- CPI Hotels, a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1993Tato firma · stejně velké →
- Vojenská lázeňská a rekreační zařízení, příspěvková organizace1000 - 1499 zaměstnancůod 1981
- OREA HOTELS s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 2004
- Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.500 - 999 zaměstnancůod 1994
- EuroAgentur Hotels & Travel a.s.500 - 999 zaměstnancůod 2005
- Bohemia Properties a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Kateřinská Hotel, s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1996
- Le-Investment, spol.s r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1998
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
1 175 smluv za 184,7 mil. Kč, nejvíc s Nemocnice České Budějovice, a.s..
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Nemocnice České Budějovice, a.s.71 smluv17 mil. Kč
- Vysoká škola chemicko-technologická v Praze6 smluv13,9 mil. Kč
- ČESKÁ TELEVIZE33 smluv12,4 mil. Kč
- Moravskoslezský kraj52 smluv9,9 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Olomouc19 smluv9,1 mil. Kč
- Vězeňská služba České republiky4 smlouvy8,3 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2006smlouva o poskytování služeb7,9 mil. Kč
- akceptovaná objednávka - pronájem prostor, zajištění catering. služeb na akcích Konference cestov. ruchu severní Moravy a Slezska 2026 a slavnostní předávání Cen cestov. ruchu severní Moravy a Slezska 2025/2026 dne 12.11.2026 v Quality Hotelu v Ostravěuzavřena 27. 10. 2026332 460 Kč
- Objednávka zajištění pronájmu prostor, technického vybavení a občerstvení na kongresuzavřena 27. 10. 2026241 100 Kč s DPH
- ubytováníuzavřena 29. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- ubytováníuzavřena 27. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- ubytováníuzavřena 27. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
12 dotací za 97,7 mil. Kč (2005–2023), 3 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 2,6 mil. Kčnárodní zdroje · 95,1 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu5 dotací70,1 mil. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj1 dotace19 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí3 dotace8,2 mil. Kč
- Úřad práce České republiky3 dotace515 700 Kč
Poslední dotace
- Energie 02-10/2022Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2023 · Program podpory na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cen1,7 mil. Kč
- CPI Hotels - 11-12/2021Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2022 · Program COVID Nepokryté náklady1,5 mil. Kč
- 2160003335Ministerstvo průmyslu a obchodu · 202140 mil. Kč
- 2161002325Ministerstvo průmyslu a obchodu · 202125 mil. Kč
- COVID-UbytováníMinisterstvo pro místní rozvoj · 202019 mil. Kč
- 2001007266Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20201,9 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
72 vyhraných zakázek za 34,7 mil. Kč od 17 zadavatelů; v 2 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ministerstvo obrany35 zakázek3,6 mil. Kč
- Statutární město České Budějovice7 zakázek1,7 mil. Kč
- Vysoká škola chemicko-technologická v Praze6 zakázek17,7 mil. Kč
- Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism4 zakázky2,4 mil. Kč
- Svaz lyžařů České republiky z.s.3 zakázkybez ceny
- Česká průmyslová zdravotní pojišťovna2 zakázky2,3 mil. Kč
Největší zakázky
- podlimitní · 2026Poskytování ubytovacích služeb pro účely Mistrovství Evropy ve volejbale žen 2026Český volejbalový svaz · společně s dalšími10,1 mil. Kč
- zjednodušený režim · 2026Poskytování ubytovacích služeb pro účely Mistrovství Evropy ve volejbale žen 2026Český volejbalový svaz · společně s dalšími8,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Rámcová dohoda na zajištění ubytování a stravování při FIS světovém poháru žen v alpských disciplínách ve Špindlerově Mlýně v lednu 2026 – služby kategorie „Teams + Officials“Svaz lyžařů České republiky z.s. · 3 nabídky · společně s dalšími7,6 mil. Kč
- zjednodušený režim · 2026Mezinárodní vědecká konference „12th International Symposium on Recent Advances in Food Analysis (RAFA 2026)"Vysoká škola chemicko-technologická v Praze4 mil. Kč
- podlimitní · 2026Mezinárodní vědecká konference „12th International Symposium on Recent Advances in Food Analysis (RAFA 2026)“Vysoká škola chemicko-technologická v Praze4 mil. Kč
- podlimitní · 2024Mezinárodní vědecká konference „11th International Symposium on Recent Advances in Food Analysis (RAFA 2024)“Vysoká škola chemicko-technologická v Praze3,7 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- kuchař/ka a la carte2 místa
- číšník/servírka1 místo
- KUCHAŘ / KUCHAŘKA1 místo
- Kuchař / kuchařka v bufetové restauraci1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 4. 5. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2025
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 3 · benzín 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 7. 3. 2024Odchod společníkaCzech Property Investments, a.s.
- 7. 3. 2024Nový společníkCPI Kvinta, s.r.o. – 100 %
- 21. 4. 2022Nový ve vedeníIng. Jan Kratina (člen správní rady)
- 21. 4. 2022Nový ve vedeníIng. Marcela Tvarochová (člen správní rady)
- 21. 4. 2022Odchod z vedeníJan Kratina (předseda představenstva)
- 21. 4. 2022Odchod z vedeníIng. Marcela Tvarochová (člen představenstva)
- 13. 2. 2017Odchod společníkaMARC GILBERT INTERNATIONAL LTD.
- 13. 2. 2017Nový společníkCzech Property Investments, a.s. – 100 %
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 12. 7. 2016Nový společníkMARC GILBERT INTERNATIONAL LTD. – 100 %
- 12. 7. 2016Změna základního kapitálu486 540 000 → 2 432 700 Kč
- 23. 9. 2014Odchod z vedeníIng. Vratislav Puchinger (člen představenstva)
- 23. 7. 2010Změna základního kapitálu918 000 000 → 486 540 000 Kč
- 3. 1. 2008Nový ve vedeníJan Kratina (předseda představenstva)
- 31. 12. 2007Odchod z vedeníMgr. Zbyněk Michal (předseda představenstva)
- 1. 3. 2007Změna názvuFORTUNA HOTELS, a.s. → CPI Hotels, a.s.
- 29. 11. 2006Odchod z vedeníThomas Christian Mähder (předseda představenstva)
- 29. 11. 2006Nový ve vedeníMgr. Zbyněk Michal (předseda představenstva)
- 18. 4. 2006Nový ve vedeníThomas Christian Mähder (předseda představenstva)
- 14. 4. 2006Odchod z vedeníing. Tomáš Voříšek (předseda představenstva)
- 7. 1. 2004Nový ve vedeníIng. Marcela Tvarochová (člen představenstva)
- 7. 1. 2004Odchod z vedeníPhDr. Milan Srb (člen představenstva)
- 7. 1. 2004Odchod z vedeníMilena Roztočilová (člen představenstva)
- 7. 1. 2004Nový ve vedeníIng. Vratislav Puchinger (člen představenstva)
- 20. 1. 2003Změna základního kapitálu598 000 000 → 918 000 000 Kč
- 8. 7. 2002Odchod z vedeníJUDr. Petr Turoň (člen)
- 10. 3. 1993Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 678 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
5p2dhg4
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ47116757
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Bečvářova 2081/14, Strašnice (Praha 10), 10000 Praha
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 47116757
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Ostatní ubytování
- Další činnosti
- Nespecializovaný velkoobchod, Maloobchod s nápoji, Maloobchod s nápoji, Taxislužba a pronájem osobních vozů s řidičem, Nepravidelná pozemní osobní doprava, Silniční nákladní doprava, Silniční nákladní doprava, 55900 a 10 dalších
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 10. 3. 1993
- Poslední změna
- 30. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy CPI Hotels, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě CPI Hotels, a.s.
Kdy vznikla firma CPI Hotels, a.s.?
Kolik zaměstnanců má CPI Hotels, a.s.?
Kde sídlí CPI Hotels, a.s.?
Jaké je IČO firmy CPI Hotels, a.s.?
Jakou datovou schránku má CPI Hotels, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy CPI Hotels, a.s.?
Komu patří CPI Hotels, a.s.?
Je CPI Hotels, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se CPI Hotels, a.s. zabývá?
Je CPI Hotels, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Ubytování v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu