Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 17 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 17 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Tomáš Erhard a 3 další, vlastní Metrostav a.s. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Tomáš Erhardjednatel · od 2023 · nar. 1977 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Zdeněk Burdajednatel · od 2025 · nar. 1982 · Říčanydalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Jaroslav Heranpředseda sboru jednatelů · od 2026 · nar. 1965 · Prahadalších 5 firem:5 aktivních
- Mgr. Stanislav Kubicajednatel · od 2026 · nar. 1980 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 4
- Miroslav Pánekčlen dozorčí rady · od 2020 · nar. 1973 · Prahadalších 11 firem:11 aktivních
- Ing. Filip Křesťančlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1977 · Prahadalších 11 firem:11 aktivních
- Ing. Aleš Gothard, LL.M.předseda dozorčí rady · od 2026 · nar. 1982 · Prahadalších 12 firem:12 aktivních
- Ing. Karel Volf, MBAčlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1974 · Prahadalších 15 firem:15 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- Ing. Karel Volfjednatel · od 2020 · do 2026 · nar. 1974 · Prahadalších 15 firem:15 aktivních
- Ing. Karel Volfpředseda sboru jednatelů · od 2021 · do 2026 · nar. 1974 · Prahadalších 15 firem:15 aktivních
- Ing. Jiří Víchjednatel · od 2017 · do 2025 · nar. 1978 · Poděbradyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Zábskýjednatel · od 2020 · do 2022 · nar. 1973 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Miroslav Pánekjednatel · od 2020 · do 2022 · nar. 1973 · Prahadalších 11 firem:11 aktivních
- Ing. Filip Křesťanjednatel · od 2021 · do 2022 · nar. 1977 · Prahadalších 11 firem:11 aktivních
- Ing. Ivo Vrbkajednatel · od 2020 · do 2021 · nar. 1973 · Proseč pod Ještědemjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Tomáš Číhaljednatel · od 2017 · do 2020 · nar. 1977 · Nymburkjiné firmy v rejstříku nemá
- Rudolf Klusáčekjednatel · od 1997 · do 2017 · nar. 1978 · Liberecjiné firmy v rejstříku nemá
- Martin Klusáčekjednatel · od 1998 · do 2017 · nar. 1980 · Liberecjiné firmy v rejstříku nemá
- Rudolf Klusáčekspolečník · od 1997 · do 2017 · nar. 1978 · Liberecjiné firmy v rejstříku nemá
- Martin Klusáčekspolečník · od 1998 · do 2017 · nar. 1980 · Liberecjiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Metrostav CZ s.r.o.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Metrostav CZ s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 5 461 z 5 462firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 29 letna trhu, déle než 7 425 z 10 593 firem oboru v Praze
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje
- 45 firemsídlí na stejné adrese
- 8 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 25 000 Kč
- 85,5 mld. Kč1 940 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 11,4 mil. Kčv 7 dotacích z veřejných rozpočtů, 3 % z fondů EU
- 432 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 42,8 mld. Kč bez DPH
- 14 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- Metrostav a.s.je podle GLEIF její přímá mateřská firma
- 1 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 21 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výstavba budov v Praze · 5 462 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 5 461
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
- 02 172
- 1 - 52 232
- 6 - 9400
- 10 - 19341
- 20 - 2496
- 25 - 49135
- 50 - 9957
- 100 - 19918
- 200 - 2491
- 250 - 4995
- 500 - 9991
- 1000 - 14993
- 1500 - 1999tato firma1
Ročník 1997
Z 3 648 subjektů oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje 3 556. Metrostav CZ s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Metrostav CZ s.r.o.1500 - 1999 zaměstnancůod 1997Tato firma · stejně velké →
- PORR a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1991
- HOCHTIEF CZ a. s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1992
- COLAS CZ, a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 2000
- Metrostav a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1991
- STRABAG SIS a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- VCES a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2002
- BAK stavební společnost, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2008
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
1 940 smluv za 85,5 mld. Kč, nejvíc s SAKO Brno, a.s..
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- SAKO Brno, a.s.16 smluv10,9 mld. Kč
- ČEPRO, a.s.6 smluv3,3 mld. Kč
- Ministerstvo obrany25 smluv2,5 mld. Kč
- Letiště Praha, a. s.17 smluv1,9 mld. Kč
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost118 smluv1,3 mld. Kč
- STATUTÁRNÍ MĚSTO LIBEREC38 smluv1 mld. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2025Smlouva o dílo: zhotovení nové linky na energetické využití odpadu v areálu (v sídle) Objednatele; předmět plnění zahrnuje související projektovou, inženýrskou, kontrolní a další činnosti, vč. smluvních povinností při realizaci díla.5,4 mld. Kč
- Dodatek č.8 k SOD č.0717/2024/OI - kompletní rekonstrukce plaveckého bazénuuzavřena 28. 10. 2026 · dodatek788 611 Kč
- D1 01313 Připojení BPZ Černovická terasa na D1 - přeložka plynového vysokotlakého potrubíuzavřena 26. 10. 202625,2 mil. Kč
- DODATEK Č. 1 SMLOUVA O DÍLO - změna cenového ujednání (vícepráce trubní vedení kanalizace, méněpráce trubní vedení vodovod, zemní práce vododov) , změna času plnění, písařské chyby - oprava vodovodu a kanalizaceuzavřena 28. 8. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Dodatek č. 8 k SOD: MVE jez Rajhrad vč. rekonstrukce jezu a rybí přechoduzavřena 27. 10. 2026 · dodatek4,2 mil. Kč
- ZAJIŠTĚNÍ ČINNOSTI KOORDINÁTORA BOZP - „Oblouk – rekonstrukce a revitalizace auly GFK“uzavřena 4. 8. 202660 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
7 dotací za 11,4 mil. Kč (2010–2016), 3 % z fondů EU; nejvíc přiznal Technologická agentura České republiky.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 370 080 Kčnárodní zdroje · 11 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Technologická agentura České republiky1 dotace10,7 mil. Kč
- Úřad práce České republiky4 dotace484 080 Kč
- Úřad práce v Liberci2 dotace241 326 Kč
Poslední dotace
- LBA-SF-100/2016Úřad práce České republiky · 2016185 806 KčEU
- LBA-SF-131/2016Úřad práce České republiky · 2016184 274 KčEU
- Vývoj CFD kódu pro návrh odsiřovacích zařízeníTechnologická agentura České republiky · 201410,7 mil. Kč
- LLB-MN-7/202Úřad práce České republiky · 201266 000 Kč
- LBA-S-90/2011Úřad práce České republiky · 201148 000 Kč
- LBA-MZ-348/2010Úřad práce v Liberci · 2010199 326 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
432 vyhraných zakázek za 42,8 mld. Kč od 161 zadavatelů; v 29 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost29 zakázek5,1 mld. Kč
- Letiště Praha, a. s.25 zakázek1,7 mld. Kč
- ČEZ, a. s.19 zakázek2,5 mld. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA17 zakázek623,8 mil. Kč
- Ministerstvo obrany10 zakázek2,1 mld. Kč
- Statutární město České Budějovice10 zakázek407 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2024Zařízení pro energetické využití odpadů, EVO - Komořany, MostUnited Energy, a.s. · jediná nabídka · společně s dalšími5,4 mld. Kč
- nadlimitní · 2025Modernizace ZEVO společnosti SAKO BrnoSAKO Brno, a.s.4,8 mld. Kč
- nadlimitní · 2025FN HRADEC KRÁLOVÉ – MODERNIZACE CHIRURGICKÝCH OBORŮFakultní nemocnice Hradec Králové · společně s dalšími3,6 mld. Kč
- nadlimitní · 2025FN HRADEC KRÁLOVÉ – MODERNIZACE CHIRURGICKÝCH OBORŮFakultní nemocnice Hradec Králové · společně s dalšími3,6 mld. Kč
- nadlimitní · 2026Obnova zdroje TeplárnaPlzeňská teplárenská, a.s. · 2 nabídky · společně s dalšími3,4 mld. Kč
- nadlimitní · 2026FN Brno - výstavba gynekologicko-porodnické kliniky II - projekt 335V911000001Fakultní nemocnice Brno · společně s dalšími3,1 mld. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Betonář, železář1 místo
- Elektromontéři1 místo
- Mistr/ová1 místo
- Potrubáři1 místo
- STAVEBNÍ DĚLNÍK / DĚLNICE1 místo
- stavební dělník/dělnice (m+ž)1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 14. 5. 2025.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 7. 2026Nový ve vedeníMgr. Stanislav Kubica (jednatel)
- 30. 6. 2026Odchod z vedeníIng. Karel Volf (jednatel)
- 1. 1. 2026Odchod z vedeníIng. Karel Volf (předseda sboru jednatelů)
- 1. 1. 2026Nový ve vedeníIng. Jaroslav Heran (předseda sboru jednatelů)
- 1. 11. 2025Nový ve vedeníZdeněk Burda (jednatel)
- 1. 11. 2025Změna názvuMetrostav DIZ s.r.o. → Metrostav CZ s.r.o.
- 31. 10. 2025Odchod z vedeníIng. Jiří Vích (jednatel)
- 1. 1. 2023Nový ve vedeníIng. Tomáš Erhard (jednatel)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 31. 12. 2022Odchod z vedeníIng. Petr Zábský (jednatel)
- 31. 7. 2022Odchod z vedeníMiroslav Pánek (jednatel)
- 31. 7. 2022Odchod z vedeníIng. Filip Křesťan (jednatel)
- 23. 6. 2021Nový ve vedeníIng. Filip Křesťan (jednatel)
- 22. 6. 2021Odchod z vedeníIng. Ivo Vrbka (jednatel)
- 24. 3. 2021Nový ve vedeníIng. Karel Volf (předseda sboru jednatelů)
- 9. 12. 2020Nový ve vedeníMiroslav Pánek (jednatel)
- 9. 12. 2020Nový ve vedeníIng. Ivo Vrbka (jednatel)
- 8. 12. 2020Odchod z vedeníIng. Tomáš Číhal (jednatel)
- 25. 9. 2020Změna základního kapitálu5 000 000 → 50 000 000 Kč
- 25. 9. 2020Změna názvuDIZ Bohemia s.r.o. → Metrostav DIZ s.r.o.
- 25. 9. 2020PřesídleníPraha
- 24. 4. 2020Změna základního kapitálu100 000 → 5 000 000 Kč
- 20. 4. 2020Nový ve vedeníIng. Petr Zábský (jednatel)
- 20. 4. 2020Nový ve vedeníIng. Karel Volf (jednatel)
- 11. 7. 2017Odchod společníkaRudolf Klusáček
- 11. 7. 2017Odchod společníkaMartin Klusáček
- 24. 7. 1997Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 3 648 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 14. 2. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
355y79n
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25021915
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 8
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Koželužská 2450/4, Libeň (Praha 8), 18000 Praha
- Česká tunelářská asociace ITA-AITES, z. s.Zvláštní organizace pro zastoupení českých zájmů v mezinárodních nevládních organizacích · od 1993 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- DÍVČÍ HRADY PRAHA s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2012Aktivní
- IMU s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2007Aktivní
- Jateční 4 a.s. v likvidaciAkciová společnost · od 2008Aktivní
- Jihlavská obalovna s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2020 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25021915
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Výstavba bytových a nebytových budov
- Další činnosti
- Ostatní těžba a dobývání, Výroba kovových konstrukcí a jejich dílů, Kování, lisování, ražení, válcování a protlačování kovů; prášková metalurgie, 25530, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění, Obrábění, 25630, Výroba zámků a kování a 51 dalších
- Zaměstnanci
- 1500 - 1999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 24. 7. 1997
- Poslední změna
- 30. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Metrostav CZ s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě Metrostav CZ s.r.o.
Kdy vznikla firma Metrostav CZ s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má Metrostav CZ s.r.o.?
Kde sídlí Metrostav CZ s.r.o.?
Jaké je IČO firmy Metrostav CZ s.r.o.?
Jakou datovou schránku má Metrostav CZ s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy Metrostav CZ s.r.o.?
Komu patří Metrostav CZ s.r.o.?
Je Metrostav CZ s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Metrostav CZ s.r.o. zabývá?
Je Metrostav CZ s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výstavba budov v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu