Insolvence · insolvenční rejstřík
Insolvenční řízení v minulosti
Řízení podle insolvenčního rejstříku (ISIR) od roku 2008
- INS 23745/2011 · Městský soud v PrazePravomocně skončeno · úpadek nevyhlášen
- Návrh podán 19. 12. 2011
- Vyřízeno 28. 12. 2011
- Pravomocně skončeno 14. 3. 2012
2 přihlášky pohledávek
Zdroj: insolvenční rejstřík (ISIR), Ministerstvo spravedlnosti, denně. Insolvenční návrh sám o sobě úpadek neznamená; rozhoduje o něm soud. Dlužníky vyškrtnuté podle § 425 insolvenčního zákona neukazujeme, stejně jako ISIR.
Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 22 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 22 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Tomáš Krones a 3 další, vlastní COLAS S.A. , ident. číslo 552025314 (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Tomáš Kronespředseda představenstva · od 2018 · nar. 1973 · Prahadalších 14 firem:14 aktivních
- Ing. Maxim Kokočevčlen představenstva · od 2024 · nar. 1979 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Arnaud Jacques Richard Martinčlen představenstva · od 2025 · nar. 1976 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ivan Neugebauerčlen představenstva · od 2025 · nar. 1958 · Hradec Královédalších 4 firmy:4 aktivních
Společníci a akcionáři
- COLAS S.A. , ident. číslo 552025314100 %od 2008
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 13
- Arnaud Martinčlen představenstva · od 2021 · do 2025 · nar. 1976 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Renaud Jean Rousselčlen představenstva · od 2018 · do 2021 · nar. 1974 · Warsawjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Stengl, PhD.člen představenstva · od 2008 · do 2021 · nar. 1971 · Jihlavajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Tomáš Kronesčlen představenstva · od 2016 · do 2018 · nar. 1973 · Prahadalších 14 firem:14 aktivních
- Éric Jean Charles Biguetpředseda představenstva · od 2016 · do 2018 · nar. 1970 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Aurélien Coursončlen představenstva · od 2017 · do 2018 · nar. 1975 · Bukurešť, Sektor 1jiné firmy v rejstříku nemá
- Benoit Clément De Givryčlen představenstva · od 2016 · do 2017 · nar. 1962 · Saint-Cyr l'Écolejiné firmy v rejstříku nemá
- Benoit Phillipe Marie Clement de Givryčlen představenstva · od 2012 · do 2016 · nar. 1962 · Saint-Cyr-ľÉcolejiné firmy v rejstříku nemá
- Éric Biguetpředseda představenstva · od 2014 · do 2016 · nar. 1970 · Neuve Chapellejiné firmy v rejstříku nemá
- Patrick Pujaltemístořpedseda představenstva · od 2014 · do 2016 · nar. 1965 · Bukurešťjiné firmy v rejstříku nemá
- Éric Biguetčlen představenstva · od 2012 · do 2014 · nar. 1970 · Neuve Chapellejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ivo Šimek, CSc.předseda představenstva · od 2011 · do 2014 · nar. 1964 · Zruč nad Sázavoujiné firmy v rejstříku nemá
- COLAS societe anonymespolečník · od 2000 · do 2001
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
COLAS CZ, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Vlastní · 3
Shrnutí · spočítáno z registrů
COLAS CZ, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 5 458 z 5 462firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 26 letna trhu, déle než 6 580 z 10 593 firem oboru v Praze
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 2000 dnes funguje
- 22 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 55,5 mld. Kč6 985 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 5,8 mil. Kčv 7 dotacích z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 951 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 19,7 mld. Kč bez DPH
- 20 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- BOUYGUESstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Francie
- 429 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 14 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výstavba budov v Praze · 5 462 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 5 458
- Ve stejném pásmu
- 3
- Větších
- 1
- 02 172
- 1 - 52 232
- 6 - 9400
- 10 - 19341
- 20 - 2496
- 25 - 49135
- 50 - 9957
- 100 - 19918
- 200 - 2491
- 250 - 4995
- 500 - 9991
- 1000 - 1499tato firma3
- 1500 - 19991
Ročník 2000
Z 2 222 subjektů oboru zapsaných v roce 2000 dnes funguje 2 156. COLAS CZ, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- COLAS CZ, a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 2000Tato firma · stejně velké →
- PORR a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1991
- HOCHTIEF CZ a. s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1992
- Metrostav CZ s.r.o.1500 - 1999 zaměstnancůod 1997
- Metrostav a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1991
- STRABAG SIS a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- VCES a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2002
- BAK stavební společnost, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2008
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
6 985 smluv za 55,5 mld. Kč, nejvíc s Ředitelství silnic a dálnic s. p..
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.566 smluv5,4 mld. Kč
- Jihočeský kraj101 smluv1,9 mld. Kč
- Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace1 807 smluv1,3 mld. Kč
- Královéhradecký kraj146 smluv851,4 mil. Kč
- Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, příspěvková organizace226 smluv804,9 mil. Kč
- Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.553 smluv783,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2019D3 0310/I Úsilné - Hodějovice5,3 mld. Kč
- Kupní smlouva k odkupu vytěženého/použitého materiáluzískaného pří realizaci stavby "D1 Rozšíření odpočívky Mikulášov – realizace stavby"uzavřena 3. 11. 2026668 928 Kč
- Ojednáváme u Vás zemní práce spojené s výměnou veřejného osvětlení v rámci akce Úprava tvaru ul. Svazarmovská.uzavřena 20. 10. 2026186 902 Kč s DPH
- Dodatek č.1 PC HC8 a část HC13 v k.ú. Vepřováuzavřena 3. 11. 2026 · dodatek−451 489 Kč
- Smlouva o dílo - Oprava komunikace k žel. vlečce z ulice Jihlavskáuzavřena 6. 3. 20261,4 mil. Kč
- obj.č.74060704-posypová drť 2/11 s dopravou pro CM MBuzavřena 30. 10. 2026 · dodatek598 950 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
7 dotací za 5,8 mil. Kč (2014–2025), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace4,6 mil. Kč
- Úřad práce České republiky2 dotace854 790 Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí4 dotace297 039 Kč
Poslední dotace
- Zavedení cirkulárního řešení do společnosti COLAS CZ, a.s.Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Cirkulární ekonomika a recyklace a průmyslová voda4,6 mil. KčEU
- KVA-MN-5/2019Úřad práce České republiky · 2019722 790 KčEU
- KVA-SZ-12/2017Úřad práce České republiky · 2017132 000 KčEU
- KVA-MR-23/2015Ministerstvo práce a sociálních věcí · 201584 465 KčEU
- ZLA-MN-50/2015Ministerstvo práce a sociálních věcí · 201577 466 KčEU
- OTA-MN-90/2015Ministerstvo práce a sociálních věcí · 201575 108 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 4 mil. Kč, vyúčtováno 0 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekt
- od 20. 2. 2026 · do 31. 3. 2027Úspora energií ve společnosti COLAS CZ, a.s.Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt s právním aktem · Jihomoravský4 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
951 vyhraných zakázek za 19,7 mld. Kč od 216 zadavatelů; v 32 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.248 zakázek11,1 mld. Kč
- Liberecký kraj58 zakázek864,1 mil. Kč
- Jihočeský kraj49 zakázek1,8 mld. Kč
- Správa a údržba silnic Jihočeského kraje41 zakázek105,1 mil. Kč
- Ředitelství silnic Zlínského kraje,příspěvková organizace25 zakázek72,1 mil. Kč
- Správa silnic Olomouckého kraje, příspěvková organizace24 zakázek238,1 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2025Rekonstrukce traťového úseku Chomutov (mimo) – Kadaň-Prunéřov (včetně)Správa železnic, státní organizace · společně s dalšími3,3 mld. Kč
- nadlimitní · 2020D48 MÚK Bělotín - Rybí, I. etapaŘeditelství silnic a dálnic s. p.3,1 mld. Kč
- nadlimitní · 2023I/35 Lešná - PalačovŘeditelství silnic a dálnic s. p.2,2 mld. Kč
- nadlimitní · 2024Rekonstrukce trati v úseku Kyjice – ChomutovSpráva železnic, státní organizace · jediná nabídka · společně s dalšími1,9 mld. Kč
- nadlimitní · 2024D7 Kutrovice - Panenský TýnecŘeditelství silnic a dálnic s. p. · společně s dalšími1,3 mld. Kč
- nadlimitní · 2025Rekonstrukce ŽST Batelov včetně DOZ výhybny SpělovSpráva železnic, státní organizace · společně s dalšími1,1 mld. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 263 · ostatní 162 · benzín 4
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 23. 12. 2025Odchod z vedeníArnaud Martin (člen představenstva)
- 23. 12. 2025Nový ve vedeníIng. Ivan Neugebauer (člen představenstva)
- 2. 4. 2025Nový ve vedeníArnaud Jacques Richard Martin (člen představenstva)
- 3. 6. 2024Nový ve vedeníIng. Maxim Kokočev (člen představenstva)
- 23. 7. 2021Odchod z vedeníRenaud Jean Roussel (člen představenstva)
- 1. 4. 2021Nový ve vedeníArnaud Martin (člen představenstva)
- 30. 3. 2021Odchod z vedeníIng. Martin Stengl, PhD. (člen představenstva)
- 12. 5. 2020PřesídleníPraha
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 28. 5. 2018Odchod z vedeníIng. Tomáš Krones (člen představenstva)
- 2. 5. 2018Odchod z vedeníÉric Jean Charles Biguet (předseda představenstva)
- 2. 5. 2018Nový ve vedeníIng. Tomáš Krones (předseda představenstva)
- 2. 5. 2018Odchod z vedeníAurélien Courson (člen představenstva)
- 2. 5. 2018Nový ve vedeníRenaud Jean Roussel (člen představenstva)
- 25. 6. 2017Odchod z vedeníBenoit Clément De Givry (člen představenstva)
- 25. 6. 2017Nový ve vedeníAurélien Courson (člen představenstva)
- 15. 9. 2016Nový ve vedeníÉric Jean Charles Biguet (předseda představenstva)
- 17. 7. 2016Nový ve vedeníBenoit Clément De Givry (člen představenstva)
- 17. 7. 2016Odchod z vedeníÉric Biguet (předseda představenstva)
- 17. 7. 2016Odchod z vedeníBenoit Phillipe Marie Clement de Givry (člen představenstva)
- 10. 5. 2016Odchod z vedeníPatrick Pujalte (místořpedseda představenstva)
- 10. 5. 2016Nový ve vedeníIng. Tomáš Krones (člen představenstva)
- 4. 4. 2014Odchod z vedeníÉric Biguet (člen představenstva)
- 12. 2. 2014Nový ve vedeníÉric Biguet (předseda představenstva)
- 12. 2. 2014Nový ve vedeníPatrick Pujalte (místořpedseda představenstva)
- 11. 2. 2014Odchod z vedeníIng. Ivo Šimek, CSc. (předseda představenstva)
- 18. 5. 2000Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 222 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 16. 3. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
4indfqd
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ26177005
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Rubeška 215/1, Vysočany (Praha 9), 19000 Praha
- Adminio s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2022 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- ADVISIA s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2010 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- ADVISIA stavební s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2017Aktivní
- AKM GROUP - CZ, a.s.Akciová společnost · od 2001 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- BTL Energy a.s.Akciová společnost · od 2026Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 26177005
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Výstavba bytových a nebytových budov
- Další činnosti
- Výroba betonových výrobků pro stavební účely, Výroba ostatních nekovových minerálních výrobků j. n., 25220, Výroba kovových nádrží a zásobníků, 25510, 25530, Povrchová úprava a zušlechťování kovů, Obrábění a 26 dalších
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 18. 5. 2000
- Poslední změna
- 2. 6. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy COLAS CZ, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě COLAS CZ, a.s.
Kdy vznikla firma COLAS CZ, a.s.?
Kolik zaměstnanců má COLAS CZ, a.s.?
Kde sídlí COLAS CZ, a.s.?
Jaké je IČO firmy COLAS CZ, a.s.?
Jakou datovou schránku má COLAS CZ, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy COLAS CZ, a.s.?
Komu patří COLAS CZ, a.s.?
Je COLAS CZ, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se COLAS CZ, a.s. zabývá?
Je COLAS CZ, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výstavba budov v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu