Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 19 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 19 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Sameer Sood a 1 další, vlastní hlavně Nortonlifelock Ireland Limited (90 %).
Statutární orgán
- Sameer Soodjednatel · od 2023 · nar. 1969 · San Jose, Californiadalších 1 firma:1 aktivních
- Ondřej Kramolišjednatel · od 2024 · nar. 1985 · Rožnov pod Radhoštěmdalších 2 firmy:2 aktivních
Společníci a akcionáři
- Nortonlifelock Ireland Limited90 %od 2023 · vklad 18 mil. Kč
- Avast Holding B.V.10 %od 2023 · vklad 2 mil. Kč
Dříve ve firmě · 15
- Mgr. Jakub Menčlprokura · od 2021 · do 2025 · nar. 1977 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ondřej Vlčekjednatel · od 2018 · do 2024 · nar. 1977 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jessica Antoinette Horrillojednatel · od 2023 · do 2024 · nar. 1980 · San Jose, Californiajiné firmy v rejstříku nemá
- Rebecca Mary Grattanjednatel · od 2021 · do 2023 · nar. 1968 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Pavel Baudišprokura · od 2014 · do 2022 · nar. 1960 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Trudy Cookejednatel · od 2021 · do 2022 · nar. 1970 · Sevenoaks, Kentjiné firmy v rejstříku nemá
- Philip Marshalljednatel · od 2018 · do 2021 · nar. 1970 · Gödjiné firmy v rejstříku nemá
- Kelby Frederick Bartonprokura · od 2018 · do 2021 · nar. 1974 · Průhonicejiné firmy v rejstříku nemá
- Alan Arthur Rassabyjednatel · od 2014 · do 2020 · nar. 1956 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Vincent Wayne Stecklerjednatel · od 2014 · do 2019 · nar. 1958 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ondřej Vlčekprokura · od 2014 · do 2018 · nar. 1977 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- René Heinrich Bienzprokura · od 2015 · do 2018 · nar. 1966 · Adligenswiljiné firmy v rejstříku nemá
- Vistra Shelf Companies s.r.o.společník · od 2013 · do 2014
- Sybil Finance B.V.společník · od 2014 · do 2014
- Avast Software B.V.společník · od 2014 · do 2023
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Avast Software s.r.o.Skupina · GLEIF
Skupina
Do které skupiny firma účetně patří
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Shrnutí · spočítáno z registrů
Avast Software s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 833 z 1 839firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 13 letna trhu, déle než 2 735 z 4 758 firem oboru v Praze
- 94 %firem oboru zapsaných v roce 2013 dnes funguje
- 26 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 1 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 120 000 Kč
- 533,9 mil. Kč69 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 99,2 mil. Kčv 1 dotaci z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 3 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- GEN DIGITAL INC.stojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Spojené státy
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Vydavatelské činnosti v Praze · 1 839 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 833
- Ve stejném pásmu
- 5
- Větších
- 1
- 0655
- 1 - 5926
- 6 - 992
- 10 - 1983
- 20 - 2416
- 25 - 4932
- 50 - 9915
- 100 - 1997
- 200 - 2492
- 250 - 4995
- 500 - 999tato firma5
- 1000 - 14991
Ročník 2013
Z 149 subjektů oboru zapsaných v roce 2013 dnes funguje 140. Avast Software s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Avast Software s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2013Tato firma · stejně velké →
- MAFRA, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1992
- Concur (Czech) s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2007
- VLTAVA LABE MEDIA a.s.500 - 999 zaměstnancůod 2013
- CZECH NEWS CENTER a.s.500 - 999 zaměstnancůod 2013
- BORGIS a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1990
- SCS Software s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2007
- Albatros Media a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2008
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
69 smluv za 533,9 mil. Kč, nejvíc s České vysoké učení technické v Praze.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- České vysoké učení technické v Praze4 smlouvy10,1 mil. Kč
- Střední škola stavební Třebíč1 smlouva7,5 mil. Kč
- Ústav informatiky AV ČR, v. v. i.6 smluv3,7 mil. Kč
- Univerzita Karlova9 smluv751 338 Kč
- Fakultní nemocnice Motol a Homolka2 smlouvy592 294 Kč
- Fakultní Thomayerova nemocnice3 smlouvy559 983 Kč
Poslední smlouvy
- Smlouva o účasti na řešení projektuuzavřena 15. 6. 2026508,1 mil. Kč
- Smlouva o účasti na řešení projektu s názvem „Národní centrum umělé inteligence“ (NCUI), TAČR, č. projektu TQ28000003uzavřena 15. 6. 2026cena neuvedena
- Dodatek č. 3 O spolupráci při smluvním výzkumu a vývojiuzavřena 27. 1. 2025 · dodatek800 000 Kč
- AVGuzavřena 24. 2. 202485 281 Kč s DPH
- UKPRF Objednávka - nákup AVG AnitVirus Business Edition EDU na 36 mesicu 2023-2025uzavřena 5. 12. 2022202 463 Kč s DPH
- Potvrzená objednávka - AVG Antivirus Business Editionuzavřena 7. 9. 202291 944 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
1 dotace za 99,2 mil. Kč (2017), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Poslední dotace
- Integrovaná softwarová platformaMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2017 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost99,2 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Principal Data Engineer1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 5. 10. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2017–2017
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 12. 11. 2025Odchod z vedeníMgr. Jakub Menčl (prokura)
- 13. 6. 2024Odchod z vedeníOndřej Vlček (jednatel)
- 10. 1. 2024Odchod z vedeníJessica Antoinette Horrillo (jednatel)
- 10. 1. 2024Nový ve vedeníOndřej Kramoliš (jednatel)
- 29. 7. 2023Odchod společníkaAvast Software B.V.
- 29. 7. 2023Nový společníkAvast Holding B.V. – 10 %
- 29. 7. 2023Nový společníkNortonlifelock Ireland Limited – 90 %
- 1. 2. 2023Odchod z vedeníRebecca Mary Grattan (jednatel)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 2. 2023Nový ve vedeníJessica Antoinette Horrillo (jednatel)
- 1. 2. 2023Nový ve vedeníSameer Sood (jednatel)
- 27. 9. 2022Odchod z vedeníPavel Baudiš (prokura)
- 23. 9. 2022Odchod z vedeníTrudy Cooke (jednatel)
- 21. 12. 2021Nový ve vedeníRebecca Mary Grattan (jednatel)
- 21. 12. 2021Odchod z vedeníPhilip Marshall (jednatel)
- 31. 3. 2021Nový ve vedeníTrudy Cooke (jednatel)
- 4. 2. 2021Odchod z vedeníKelby Frederick Barton (prokura)
- 4. 2. 2021Nový ve vedeníMgr. Jakub Menčl (prokura)
- 30. 6. 2020Odchod z vedeníAlan Arthur Rassaby (jednatel)
- 30. 6. 2019Odchod z vedeníVincent Wayne Steckler (jednatel)
- 3. 12. 2018Nový ve vedeníKelby Frederick Barton (prokura)
- 11. 5. 2018Odchod z vedeníRené Heinrich Bienz (prokura)
- 11. 5. 2018Odchod z vedeníOndřej Vlček (prokura)
- 10. 5. 2018Nový ve vedeníOndřej Vlček (jednatel)
- 10. 5. 2018Nový ve vedeníPhilip Marshall (jednatel)
- 15. 9. 2016Změna názvuAVAST Software s.r.o. → Avast Software s.r.o.
- 3. 10. 2013Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 149 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 5. 1. 2026 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
n2z2ran
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ02176475
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Pikrtova 1737/1a, Nusle (Praha 4), 14000 Praha
- Abakus - nadační fond zakladatelů AvastuNadační fond · od 2020 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- Accredio Fund SICAV a.s.Akciová společnost · od 2026Aktivní
- Adecco Consulting s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2022Aktivní
- Adecco EMEA business solutions, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2018 · 200 - 249 zaměstnancůAktivní
- ADECCO spol.s r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1992 · 4000 - 4999 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 02176475
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Ostatní vydávání softwaru
- Další činnosti
- Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Nespecializovaný velkoobchod, Maloobchod v nespecializovaných prodejnách, Činnosti v oblasti informačních technologií, Činnosti v oblasti informačních technologií, Pronájem a správa vlastních nebo pronajatých nemovitostí, 68200, Poradenství v oblasti řízení a 7 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 3. 10. 2013
- Poslední změna
- 30. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Avast Software s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě Avast Software s.r.o.
Kdy vznikla firma Avast Software s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má Avast Software s.r.o.?
Kde sídlí Avast Software s.r.o.?
Jaké je IČO firmy Avast Software s.r.o.?
Jakou datovou schránku má Avast Software s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy Avast Software s.r.o.?
Komu patří Avast Software s.r.o.?
Je Avast Software s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Avast Software s.r.o. zabývá?
Je Avast Software s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Vydavatelské činnosti v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu